• Hlavná
  • Herci
  • Čo robí Max Casella dnes? Čistá hodnota, výška, manželka

Čo robí Max Casella dnes? Čistá hodnota, výška, manželka

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

americký herec Maximilián Deitch sa narodil 6. júna 1967 vo Washingtone, D.C., USA – má brata Lorenza Deitcha. Ich matka, Doris Casella, je talianskeho pôvodu a bola sociálnou pracovníčkou a ich otec, David Deitch, je rusko-židovský a bol novinárom.

Max sa rozhodol profesionálne používať priezvisko svojej matky, no – pokiaľ je verejnosti známe – stále má legálne priezvisko svojho otca.

Vyrastal v Cambridge v štáte Massachusetts, no pre svoj dokonalý prízvuk často hrá Newyorčanov. Jeho rodičia sú obaja z New Yorku, a tak vyrastal a rozprával s newyorským prízvukom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ahoj! Som tu, aby som strážil vaše deti! #AppalachianSituation #Cal #TheRedeemers #aplayisapoem od #ethancoen #marktaperforum

Príspevok zdieľaný používateľom Max Casella (@max.casella) 2. októbra 2019 o 18:48 PDT

Po strednej škole sa Max presťahoval do New Yorku a prežil tam väčšinu svojho života.

Navštevoval Cambridge Rindge a Latin School, rovnakú školu, ktorú navštevovali Matt Damon, Ben Affleck, Casey Affleck a Traci Bingham. Tam študoval drámu a mal rovnakého učiteľa ako ostatní dnes už známi herci. Keď sa presťahoval do New Yorku, študoval herectvo na Americkej akadémii dramatických umení.

Kariéra

Maxova kariéra sa neustále pohybovala medzi filmami a televíziou, v rôznych žánroch, čo svedčí o jeho schopnostiach, prelínajúcich sa s vystúpeniami na javisku.

Televízia

Ako 19-ročný v roku 1983 sa objavil vo filme Don't Look Now!, potom sa sústredil na svoje vzdelanie, takže jeho ďalšia rola bola až v roku 1989, ale potom až do roku 1993 hral Vincenta 'Vinnie' Delpina vo filme Doogie. Howser, MD, americký lekársky dramatický seriál, v televízii ABC, celkovo štyri sezóny pozostávajúce z 97 epizód. V hlavnej úlohe seriálu hrá Neil Patrick Harris, tínedžerský lekár, ktorý balansuje medzi bežnými životnými bojmi tínedžerov a praktizuje medicínu. David E. Kelley a Steven Bochco vytvorili show.

Max vyjadril titulnú postavu v seriáli ABC Cro v rokoch 1993 až 1994 a Studd Puppy v rokoch 1995 až 1996 v The Adventures of Hyperman.

V rokoch 2001 až 2007 hral Bennyho Fazia v seriáli HBO The Sopranos, ktorý sa v tretej sezóne pripojil k americkému kriminálnemu seriálu. Show, ktorú vytvoril David Chase, sleduje Taliana-Američana z New Jersey, Tonyho Soprana, ktorého hrá James Gandolfini, ako balansuje rodinný život a je hlavným mafiánom. O jeho problémoch sa rozpráva s jeho terapeutkou Jennifer Melfi, ktorú stvárňuje Lorraine Bracco. V šou tiež vystupuje Tonyho manželka Carmela, ktorú hrá Edie Falco, jeho mafiánski kolegovia, jeho vzdialený bratranec a chránenec, Christopher Moltisanti, ktorého hrá Michael Imperioli, a zvyšok jeho rodiny. Séria mala premiéru 10. januára 1999 po objednaní pilota v roku 1997.

Séria sa vysielala do 10. júna 2007, celkovo šesť sezón. Akonáhle seriál skončil, bol vysielaný medzinárodne a v USA po vysielaní syndikácie.

Max pokračoval v hre Dicka Howsera v mini-sérii ESPN The Bronx is Burning.

V roku 2010 sa Max objavil ako Leo D'Alessio v jednej sezóne HBO Boardwalk Empire, americkej dobovej kriminálnej drámy, ktorú vytvoril Terence Winter. Predstavenie sa odohráva v 20. rokoch 20. storočia – konkrétne počas éry prohibície – v Atlantic City, New Jersey. Hlavnou postavou je Nucky Thompson, ktorého hrá Steve Buscemi.

Max Casella, pred stenou značky Viny.

pridané Vinyl na Sobota 16. januára 2016

Terence založil show na Boardwalk Empire: The Birth, High Times a Corruption of Atlantic City, non-fiction románu Nelsona Johnsona, ktorý sa zameral na Enocha L. Johnsona, historického kriminálneho kráľa. Celá séria sa vysielala od 19. septembra 2010 do 26. októbra 2014, celkovo päť sezón pozostávajúcich z 56 epizód.

V roku 2016 bol v hlavnom obsadení Vinyl ako Julian ‘Julie’ Silver počas 10 epizód, potom v rokoch 2017 až 2019 hral Michaela Kesslera v americkej dobovej komediálnej dráme The Marvelous Mrs. Maisel. Webový televízny seriál vytvorila Amy Sherman-Palladino a mal premiéru na Prime Video 17. marca 2017, pričom Rachel Brosnahan hrá hlavnú postavu, domácu ženu Miriam 'Midge' Maisel, ktorá objaví vášeň pre stand-up komédiu a rozhodne sa jej venovať. v odvetví, v ktorom dominujú muži.

Seriál sa odohráva v New Yorku koncom 50-tych a začiatkom 60-tych rokov, keď tam nebolo veľa komediantov. Ďalšími hlavnými hercami boli Marin Hinkle, Alex Borstein, Kevin Pollak, Jane Lynch, Michael Zegen, Tony Shalhoub a Caroline Aaron – šou prevzal Amazon po úspechu pilotnej epizódy a po troch sezónach obnovila Štvrtá sezóna bola oznámená 12. decembra 2019.

Film

Maxov filmový debut bol v roku 1992, keď hral Racetrack Higgins v hudobnom filme Disney Newsies, ktorý bol trochu založený na štrajku novinárov z roku 1899 proti Williamovi Randolphovi Hearstovi a Josephovi Pulitzerovi v New Yorku.

Vo filme „novinky“ bojujú za spravodlivý pracovný systém a spievajú o svojom útlaku. Po vydaní bol film zlyhaním v pokladni, rozpočet filmu bol 15 miliónov dolárov, ale v pokladni zarobil menej ako 3 milióny dolárov. Film si však v nasledujúcich rokoch získal množstvo priaznivcov a bol dokonca upravený pre Broadway a stal sa mimoriadne úspešným muzikálom. Film pomohol naštartovať kariéru Christiana Balea spolu s ďalšími hercami.

V roku 1994 on hral Denny LeBlanc vo filme WildRunner, v ktorom hrali Russell Means a Margot Kidder. V tom istom roku stvárnil herca Paula Marca vo filme Ed Wood s Johnnym Deppom v hlavnej úlohe v americkej životopisnej dráme-komédii, ktorú produkoval a režíroval Tim Burton.

Johnny hrá Eda v čase, keď nakrúcal svoje najslávnejšie filmy. Príbeh tiež sleduje Edov vzťah s hereckým kolegom Belom Lugosim, ktorého stvárnil Martin Landau, a vo vedľajšom obsadení boli Bill Murray, Sarah Jessica Parker, Jeffrey Jones, Patricia Arquette a Lisa Marie. Max urobil konkurz, najal ho Tim Burton a v ten istý deň začal nakrúcať.

V roku 1996 hral Pvt. Dino Paparelli v Sgt. Bilko, Dr. Brown vo filme Trial and Error z roku 1997 a Nicky Shivers v knihe Analyse This v roku 1999.

V roku 2000 nahovoril Tip vo filme Malá morská víla II: Návrat do mora a v tom istom roku nahovoril aj Zini vo filme CGI Dinosaur.

V roku 2008 hral Howieho vo filme The Notorious Bettie Page v roku 2005, Maxa Steinera vo filme Leatherheads a Dennisa ako herca vo filme Scaring the Fish v roku 2008, hral Eddieho vo filme Blue Jasmin a Pappi Corsicato v Inside Llewyn David.

V roku 2015 hral Osgooda vo filme Wild Card a Randyho vo filme Christmas Eve. Nasledujúci rok hral ako Jack Valenti po boku Natalie Portman ako Jackie Kennedy vo filme Jackie, s ďalšími hviezdami vrátane Grety Gerwig, Peter Sarsgaard, John Hurt a Billy Crudup. Pablo Larrain režíroval film o prvých dňoch prvej dámy v Bielom dome, ako aj o jej živote tesne po atentáte na Johna F. Kennedyho v roku 1963.

Film je voľne založený na rozhovore, ktorý v novembri 1963 viedol časopis Theodore H. White for Life s vdovou v Hyannis Port, Massachusetts.

Max si naposledy zahral Ryana v Wonder Wheel z roku 2017 a objavil sa vo filmoch Late Night, Life Comes On a The Rhythm Section.

Divadlo

Max hral Timona vo filme Leví kráľ, pôvodnej produkcii na Broadwayi z roku 1997, pričom bol nominovaný na cenu Drama Desk Award a za svoj výkon získal cenu Theatre World Award.

Na Broadway sa vrátil v rokoch 2000 až 2001 v The Music Man revival ako Marcellus Washburn.

V roku 2011 si zahral s Richardom Thomasom v newyorskom Verejnom divadle v Shakespearovej inscenácii Timona z Atén.

Iné

V rokoch 2001 až 2012 nahovoril Daxtera v sérii videohier Jak and Daxter.

Osobný život

7. februára 2002 sa oženil s Leonou Robbins, majú spolu dve dcéry, Gioiu a Miu, a rodina žije v New Yorku.

Vzhľad

Max je vysoký 5 stôp 7 palcov (1,7 m) a váži 165 libier (75 kg). Má čierne vlasy a hnedé oči.

Čistý majetok a plat

Jeho čistý majetok je od polovice roku 2020 približne 2 milióny dolárov.