• Hlavná
  • Herci
  • Čo robí Gretchen Corbett dnes? Čistá hodnota, výška, Wiki

Čo robí Gretchen Corbett dnes? Čistá hodnota, výška, Wiki

ObsahKto je Gretchen Corbett a čo teraz robí?

Gretchen Hoyt Corbett sa narodila v malej dedinke Camp Sherman v Portlande v Oregone 13. augusta 1947 – jej znamenie zverokruhu je Lev a má americkú národnosť. Je herečka a divadelná režisérka , ktorá je možno dodnes najznámejšia vďaka stvárneniu Beth Davenportovej v mysterióznom kriminálnom seriáli The Rockford Files, ktorý sa vysielal v rokoch 1974 až 1980 a v ktorom si zahrali James Garner, Noah Beery Jr. a Joe Santos. Séria sleduje život bývalého odsúdeného, ​​ktorý sa stal súkromným detektívom a získal osem ocenení, pričom bol nominovaný na 27 ďalších, vrátane štyroch Zlatých glóbusov.

Gretchen Corbett – smrteľné cvičenie

pridané Kolekcia Columbo na Streda 13. novembra 2019

Internetom sa šírili klebety, ktoré tvrdili, že Gretchen odišla z herectva, no stále je veľmi zapojená a nedávno bola obsadená, aby sa objavila v pripravovanej dráme Pig, ktorá by mala vyjsť koncom roka 2020.

Raný život a vzdelanie

Gretchen bola vychovaná spolu so svojou sestrou a dvoma bratmi v Portlande, ich otcom Henrym Laddom Corbettom, ktorý bol obchodník, a ich matkou Katherine Minahen, ktorá bola v domácnosti – Gretchenin praprastarý otec Henry Winslow Corbett bol senátorom za Oregon a obchodníkom. , zatiaľ čo jej starý otec Henry Lad Corbett bol občianskym vodcom a politikom.

Gretchen jazdila na koni osem míľ do školy a späť každý deň, a hoci sa jej to v tom čase nepáčilo, neskôr v rozhovore uviedla, že to bol vlastne dobrý život, keď sa na to pozerám spätne. Keď mala len sedem rokov zúčastnila Oregonského Shakespearovho festivalu začala sa zaujímať o herectvo a pokračovala v navštevovaní Catlin Gabel School, kde sa objavila v mnohých hrách. Po imatrikulácii v roku 1965 sa zapísala na Carnegie Tech v Pittsburghu študovať drámu, ale už po roku skončila, aby sa mohla sústrediť na svoju hereckú kariéru.

Úlohy vo filmoch

Gretchen získala približne 70 rolí vo filmoch a televíznych seriáloch a v tomto článku spomenieme niektoré z jej najvýznamnejších výkonov.

Vo filme debutovala v roku 1969, keď bola obsadená do úlohy Barbary v komediálnom filme Out of It, ktorý napísal a režíroval Paul Williams, a o dva roky neskôr si Gretchen zahrala Dievča v hororová mysteriózna dráma Let’s Scare Jessica to Death , ktorý sleduje ženu, ktorá si po nasťahovaní do údajne strašidelného domu začne myslieť, že možno stráca rozum. V roku 1975 stvárnila vedľajšiu postavu Jenny v dráme Knuckle, ktorá nedokázala vzbudiť veľkú pozornosť, a v roku 1976 hrala Lois v historickej vojnovej dráme Farewell to Manzanar, v ktorej hrali Yuki Shimoda, Nobu McCarthy a Dori Takeshita. o Jeanne Wakatsuki, sedemročnom dievčatku, ktoré je údajne zadržané ako nepriateľský mimozemšťan v tábore Manzanar v Kalifornii po útoku na Pearl Harbor.

Gretchen pokračovala vo vedľajších úlohách v sci-fi hororovom thrilleri The Savage Bees a komédii The Fatal Weakness a potom bola pozvaná, aby stvárnila jednu z hlavných postáv Lindy Mae Meyers v životopisnej romantickej dráme The Other Side of the Mountain: Part II. V nasledujúcich rokoch sa objavila vo filmoch ako kriminálny triler Tajomstvá troch hladných manželiek v roku 1978, dráma Mandrake v roku 1979 a dobrodružná rodinná dráma High Ice v roku 1980. Gretchen bola ocenená za stvárnenie Carole Frische v komediálnej dráme. Million Dollar Infield v roku 1982, ale samotný film nedokázal pritiahnuť veľkú pozornosť. V roku 1984 hrala vedľajšiu úlohu ako Joanne Braithwaite v hodinovom dramatickom filme Things Are Looking Up a nasledujúci rok sa jej objavila hviezda ako Rita Aaron v dráme North Beach and Rawhide.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Mám pocit, že ani jeden z nich toto stretnutie nečakal! #Columbo stretne #bikiny s Jessicou v dome Mila Janusa v #ExerciseInFatality. #ltcolumbo #peterfalk #gretchencorbett #classictv #sedemdesiate roky #1974

Príspevok zdieľaný používateľom poručík Columbo (@columbophile) 28. septembra 2016 o 14:12 PDT

V roku 1991 Gretchen stvárnila tetu Blanche v dráme Final Verdict a v 90. rokoch sa objavila v mnohých filmoch, vrátane drámy Moment of Truth: Why My Daughter z roku 1993, akčnej kriminálnej drámy The Rockford Files: If the Frame. Hodí sa... v roku 1996 a dráma A Change of Heart v roku 1998. Gretchen si dala 10-ročnú prestávku v herectve po jej úlohe vo filme The Rockford Files: If It Bleeds... It Leads v roku 1999 a troch z jej posledných účinkovaní vo filmoch bola v thrillerovej dráme Bucksville v roku 2011, krátkej mysterióznej dráme Evelyn v roku 2012 a dráme Lorelei v roku 2020.

Úlohy v televíznych seriáloch

Gretchen debutovala v televíznom seriáli v roku 1967, keď bola obsadená do úlohy Meg Stewart v dráme Love Is a Many Splendored Thing, zatiaľ čo v nasledujúcich rokoch bola jej hosťujúcou hviezdou v jedinej epizóde mnohých seriálov, napríklad v kriminálnej dráme N.Y.P.D. v roku 1968, biografickú historickú drámu NET Playhouse v roku 1972 a hororovú mysterióznu drámu The Wide World of Mystery v roku 1973.

V roku 1974 hrala Gretchen ako hosť v epizóde Town in Chains westernového seriálu Gunsmoke a následne sa objavila v jednotlivých epizódach mnohých seriálov a potom bola obsadená ako hosťujúca hviezda v štyroch epizódach seriálu Gunsmoke. kritikou oceňovaná dráma Marcus Welby, M. D. v roku 1976, ktorý sleduje dvoch lekárov Marcusa Welbyho a Stevena Kileyho pri liečbe svojich pacientov.

Ďalším pozoruhodným výkonom Gretchen bola dráma Family v roku 1980, v ktorej hrali Sada Thompson, Gary Frank a James Broderick, a sleduje životy rodiny Lawrenceovcov žijúcich v Pasadene v Kalifornii. Potom sa objavila v epizóde Plain Favorite z komediálneho seriálu One Day at a Time v roku 1981, epizóde Deep Cover kriminálnej drámy Today’s F.B.I. v roku 1982 a epizódu Peace with Honor z drámy The Mississippi z roku 1983, predtým ako bola pozvaná, aby si zahrala ako June Sterling v akčnom fantasy dobrodružnom seriáli Otherworld z roku 1985, v ktorom si zahrali aj Sam Groom a Tony O'Dell v príbehu rodiny. ktorý sa dostane do inej dimenzie a teraz musí nájsť cestu späť domov, zatiaľ čo sa skrýva pred lovcami, ktorí sa ich snažia zabiť.

Jeden z najnovších a najvýznamnejších výkonov Gretchen v televíznom seriáli bol v roku 2017, keď stvárnila Gretchen Eunice Oliver v komédii Portlandia, ktorú vytvorili Fred Armisen a Carrie Brownstein, ktorí tiež hrali v seriáli parodujúcom život v Portlande.

Milujte život a vzťahy

Gretchen si svoje osobné záležitosti radšej necháva pre seba, no je známe, že kedysi bola romanticky spojená s Robinom Gammelom, kanadským hercom. ktorý je možno stále známy svojimi úlohami vo filmoch Raid on Entebbe, The Concorde... Airport '79 a The Star Chamber. Začali spolu chodiť niekedy v 70-tych rokoch a v roku 1979 sa im Gretchen narodila dcéra Winslow Corbett, ktorá sa tiež stala herečkou. Gretchen a Robin spolu chodili ešte niekoľko rokov, kým sa z neznámych dôvodov rozišli.

Gretchen nehovorila o žiadnych iných mužoch, s ktorými mohla byť od rozchodu s Robinom, zatiaľ čo mnohí jej fanúšikovia tvrdili, že ju v priebehu rokov videli kráčať ruka v ruke s rôznymi mužmi v uliciach Los Angeles. Keďže nekomentovala tieto fámy týkajúce sa jej milostného života, Gretchen je od septembra 2020 považovaná za slobodnú, nevydala sa a má jednu dcéru.

Záľuby a iné záujmy

Gretchen je filantropka, ktorá darovala peniaze niekoľkým nadáciám, pričom bola aj umeleckou riaditeľkou projektu Haven Project, ktorý vznikol na pomoc znevýhodneným deťom, ktoré majú záujem o hereckú prax v divadlách v Portlande.

Kompletná zbierkahttp://amzn.to/2n4ljDAnádherná Gretchen Corbett z Rockford Files..••►◖ Pomôžte tejto stránke rásť. LIKE✔ZDIEĽAJTE✔TAG✔◗ ◄••

pridané Fanúšikovia Rockford Files na štvrtok 16. marca 2017

Jej hlavným koníčkom počas jej 20-tych a 30-tych rokov bolo cestovanie a Gretchen bola po celých USA, zatiaľ čo ona uprednostňovala cestovanie do zámoria – niektoré z jej obľúbených miest z tých, ktoré navštívila, sú Paríž vo Francúzsku, Atény v Grécku a Tokio v Japonsku.

Niektorí z Gretcheniných obľúbených hercov a herečiek sú Robert De Niro, Angelina Jolie a Matt Damon a niektoré z jej obľúbených filmov sú Taxikár, Dobrý Will Hunting a Lara Croft: Tomb Raider – Kolíska života.

Výška a čisté imanie

Gretchen má 73 rokov. Má blond vlasy a modré oči, jej výška je 5 stôp 5 palcov (1,65 m) a váži okolo 130 libier (58 kg).

Od septembra 2020 jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 16 miliónov dolárov.