Čo robí Evan Felker teraz? Kde je Evan Felker dnes?

ObsahKto je Evan Felker?

Evan Duane Felker sa narodil 24. marca 1984 v Okemah, Oklahoma, USA. Je to spevák, hudobník a skladateľ, známy najmä vďaka spolupráci s country skupinou Turnpike Troubadours, v ktorej je hlavným spevákom skupiny. Jeho kapela vydáva albumy od roku 2007, pričom najúspešnejším je ich rovnomenný album z roku 2015.

Čistá hodnota Evana Felkera

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Evana Felkera odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, ktorý zarobil úspešnou kariérou v hudobnom priemysle. Väčšina jeho bohatstva a úspechu pochádza z jeho práce s Turnpike Trubadours. Pracoval aj ako elektrikár a robil aj iné zamestnania, hoci jeho plat sa ani zďaleka nepribližoval jeho zmluvám v hudbe.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Reprízy. Ako sa máš Evan? #turnpiketroubadours #evanfelker #kylenix #ryanengleman #rcedwards #gabrielpearson #hankearly #tahlequah #medicinestone

Príspevok zdieľaný používateľom Dave Scott (@expat76) 15. septembra 2019 o 15:22 PDT

Raný život a hudobné začiatky

Zatiaľ čo sa Evan narodil v Okemah, on a jeho rodina sa neskôr usadili v malej vidieckej oblasti Wright City, ktorá sa tiež nachádza v Okemah. Populácia je malá a dokonca neustále klesá, ale jeho rodičia tam chceli byť. Jeho otec bol kovboj, zatiaľ čo jeho matka pracovala v zdravotníctve. Vyrastal s mladšou sestrou a rodina sa často venovala rôznym outdoorovým aktivitám, vo voľnom čase trávil veľa času rybolovom a poľovaním.

Počas svojej mladosti si vypestoval lásku k tvorivému písaniu, básňam a čítaniu poviedok. To sa neskôr zmenilo na písanie piesní, keď sa začal učiť hrať na gitare počas svojho dospievania.

Lekcie v jeho oblasti neboli dostupné, takže sa musel učiť od priateľov a čítať knihy. Na začiatku nemal rád country hudbu a chcel sa stať rockovým hudobníkom ako jeho strýko.

Začiatok kariéry

Felker často cestoval do Tulsy, aby sledoval, ako jeho strýko vystupuje v kapele. Medzitým pokračoval vo vzdelávaní a po ukončení školenia ako elektrikár v miestnej technickej škole sa presťahoval do Stillwater v Oklahome, kde pracoval v papierni. Potom pokračoval v práci v potravinárskom závode a potom sa pridal k Mercury Marine, ktorá je známa výrobou motorov určených pre námorné plavidlá.

Počas svojho pôsobenia v Stillwater sa dostal do kontaktu s country hudbou, ktorá bola v tejto oblasti veľmi populárna.

Začal sa viac prikláňať k tvorbe piesní country hudby, počúvaniu skladieb od Jasona Bolanda a Cross Canadian Ragweed. Nakoniec sa spriatelil s gitaristom Ryanom Englemanom a títo dvaja začali vystupovať lokálne, väčšinou akustické, až kým Evana po niekoľkých mesiacoch nenaverboval RC Edwards, aby sa stal ich basgitaristom. Poslednými členmi skupiny boli Kyle Nix, ktorý hral na husle, a Nooch Carnuccio, ktorý sa stal ich bubeníkom. Pomohol pomenovať skupinu Turnpike Troubadours a potom sa presťahovali do Tahlequah v Oklahome, aby našli lepšie príležitosti v hudobnom priemysle.

Turnpike Trubadours

Po dvoch rokoch vystupovania na miestnej úrovni a hľadaní členov kapely skupina konečne ustálila svoju zostavu. V roku 2007 nezávisle nahrali album Bossier City s úmyslom predať nahrávku záujemcom počas ich rôznych vystúpení. Boli to však vtedy nováčikovia v produkcii a písaní piesní, s ich aranžmánom úplne všade. S vytvorením svojho prvého albumu vytvorili svoj odtlačok s Bossier City Records, ktorý sa pre nich stal prostriedkom na vydanie s plnou kreatívnou kontrolou.

V priebehu rokov zlepšili svoje výrobné schopnosti a za päť rokov vydali Diamonds & Gasoline a Goodbye Normal Street.

Posledný album bol ich prvý v rebríčku, dosiahol tretie miesto v americkej folkovej hitparáde a siedmy v americkej indie hitparáde. Predali viac ako 66 000 albumov, čo ich povzbudilo v nahrávaní pokračovať. V roku 2015 vydali svoj rovnomenný album, ktorý bol ocenený kritikou, čím sa skupina dostala do mainstreamového statusu. Album sa dostal na tretie miesto v amerických country rebríčkoch a hoci sa nepredával tak dobre ako ich predchádzajúce vydanie, začali si získavať väčšiu pozornosť aj zo strany médií. Ich úspech pokračuje s ich posledným albumom A Long Way From Our Heart, ktorý sa dostal na vrchol rebríčkov amerických indie aj amerických folkových hitparád.

Hiatus a iné projekty

Turnpike Troubadours bol na ceste pokračovať v sérii úspešných albumov, čo z nich môže urobiť najnovší a najhorúcejší počin tohto žánru. V roku 2019 však kapela náhle oznámila, že si dáva pauzu na dobu neurčitú kvôli niektorým problémom, ktoré Felker zažíval. Náhle zrušili svoje vystúpenia, keď skupina oznámila, že je vo fáze uzdravovania – incident sa zhodoval s časom, keď sa rozišiel s country speváčkou Mirandou Lambert.

Zatiaľ čo skupina ešte nevydala viac hudby ako skupina, Evan sa znovu objavil asi o rok neskôr, keď spolupracoval so speváčkou Carrie Rodriguez na singli Whisky in Your Water.

Matt Cohen

Pieseň bola vytvorená s pomocou domácej kapely Robinson’s Next Waltz a údajne bola nahraná predtým, ako si jeho kapela dala prestávku, aj keď sa zdá, že existovala dohoda o zverejnení singla. Odvtedy nie sú žiadne správy o Felkerovi ani o Trubadúroch. Ich posledné správy na Instagrame boli veľmi vágne, neopisovali problémy, iba ďakovali a ospravedlňovali sa fanúšikom. Niektorí z ich fanúšikov veria, že skupina sa možno nevráti, a ak áno, možno nebudú schopní zopakovať svoje predchádzajúce úspechy.

Osobný život

Evanov prvý verejný vzťah bol s účtovníčkou Staci Nelsonovou, s ktorou začal chodiť začiatkom roku 2010. Zásnuby oznámili v roku 2015 a o rok neskôr sa zosobášili a na slávnostný obrad odcestovali do španielskej Barcelony. Ich manželstvo však vydržalo len do roku 2018, keď podal žiadosť o rozvod. Krátko nato začal chodiť s Mirandou Lambert, pričom mnohí verili, že kvôli country speváčke opustil manželku. Tento vzťah bol však krátkodobý, trval iba šesť mesiacov. Mnohí veria, že jeho séria zlých rozhodnutí mohla viesť k jeho rozpadu, takže nemohol spolupracovať so svojou kapelou.