Čo robí David Justice teraz? Čistá hodnota, manželka, rodina – Bio

ObsahKto je David Justice?

David Christopher Justice sa narodil 14. apríla 1966 v Cincinnati v štáte Ohio v USA a je bývalým profesionálnym hráčom bejzbalu, ktorý sa preslávil najmä svojou kariérou v Major League Baseball (MLB), v ktorej hrával väčšinou ako outfielder alebo určený stopér. Niektoré z tímov, za ktoré hral počas svojej kariéry, zahŕňajú Atlanta Braves, Cleveland Indians a New York Yankees.

The Riches of David Justice

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Davida Justice odhaduje na viac ako 40 miliónov dolárov, zarobených prevažne úspešnou kariérou v profesionálnom baseballe. V MLB hral 13 rokov a od tímov, s ktorými hral, ​​získal množstvo lukratívnych zmlúv.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Všetko najlepšie k narodeninám, David Justice! * * * #davidjustice #yankees #atlantabraves #oaklandas #clevelandindians #rookieoftheyear #mlballstar #outfielder #designatedhitter #legend #icon #mlb #sports #thisdayinsports #blackexcellence

Príspevok zdieľaný používateľom Creswell F. (@crescresyall) 13. apríla 2020 o 22:19 PDT

Urobil tiež trochu televíznej práce, čo prispelo k jeho príjmu.

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

V mladom veku David ukázal sľub na mnohých frontoch, vynikal vo svojich akademických schopnostiach a zároveň predvádzal svoje atletické schopnosti vďaka svojmu talentu, dokázal vynechať dva ročníky základnej školy. Navštevoval Covingtonskú latinskú školu v Kentucky a stal sa členom školského basketbalového tímu, v ktorom prekonal rekord ako najlepší strelec školy.

Jeho úspechy v basketbale mu viedli k tomu, že mu ponúkli štipendium na Thomas More College v Kentucky, kde nastúpil na kurz Trestnej justície s vedľajším zameraním na psychológiu.

Po ukončení štúdia sa nevenoval profesionálnej basketbalovej kariére, ale namiesto toho sa zameral na profesionálny baseball, šport, o ktorý sa zaujímal už od detstva. Vstúpil do draftu MLB a vybral si ho tím Atlanta Braves. Po dvoch rokoch debutoval v prvej lige a nahradil Dalea Murphyho, ktorý bol vymenený do Philadelphie Phillies.

Úspešná baseballová kariéra

Počas svojej debutovej sezóny v roku 1990 sa Justice rýchlo stal hviezdou a vyhral cenu pre nováčika roka v National League s 28 homerunmi. Pokračoval v budovaní mena v nasledujúcom roku, keď pomohol svojmu tímu dostať sa na vrchol divízie, hoci jeho výkon brzdilo dotieravé zranenie chrbta.

Napriek tomu dokázal pomôcť svojmu tímu dostať sa do Svetovej série. Po roku podpriemerných výkonov v dôsledku zranenia sa v roku 1993 vrátil a skončil tretí v hlasovaní o najužitočnejšieho hráča (MVP) za Barrym Bondsom a Lennym Dykstrom.

Po štrajku MLB v roku 1994 sa vrátil hrať nasledujúci rok a pomohol Braves dostať sa ešte raz do Svetovej série. Tentoraz bol v dobrom stave, ale vyvolal hnev fanúšikov po tom, čo sa proti nim vyjadril pre nedostatok podpory, ktorú im dávali. Napriek tomu dostal v šiestom zápase série rozhodujúci homerun, ktorý im pomohol vyhrať majstrovský titul.

So svetovou sériou na konte sa očakávalo, že nasledujúci rok predvedie ešte lepší výkon, no jeho sezóna sa náhle skončila po tom, čo utrpel zranenie ramena.

Neskôr baseballová kariéra

V roku 1997, tesne pred začiatkom sezóny, bol David vymenený do Cleveland Indians s Marquisom Grissomom. Naďalej exceloval a pomohol svojmu novému tímu dostať sa do Svetovej série. V ďalších rokoch pokračoval v solídnych výkonoch, aj keď už nie tak silných ako počas pôsobenia v Braves. V roku 2000 bol vymenený do New York Mets a potom bol poslaný do Oakland Athletics. Bol považovaný za experiment s atletikou, ktorá skúšala nové stratégie. Po roku strávenom v tíme sa rozhodol odísť do dôchodku.

Hoci mal za sebou úspešnú profesionálnu baseballovú kariéru, vynikal aj na iných frontoch a dokonca sa objavil aj v časopise People, v ktorom ho označili za jedného z najkrajších ľudí roka. Neskôr bol uvedený do Siene slávy Atlanta Braves, keďže s nimi bol súčasťou mnohých súťažných zostáv na šampionáte. V roku 2007 The Mitchell Report publikoval článok, v ktorom sa o ňom informovalo o možnom užívaní drog zvyšujúcich výkonnosť, čo bolo v minulosti popreté. Napriek tomu táto správa mohla byť dôvodom, prečo sa stal nespôsobilým pre sieň slávy MLB, pretože získal iba jeden hlas, čo ho vylúčilo z akýchkoľvek budúcich diskusií.

Život po MLB

Po odchode do športového dôchodku si Justice najala športovú sieť ESPN alebo Entertainment and Sports Programming Network na dva roky ako komentátora profesionálnych bejzbalových športových prenosov. Po dvojročnom pôsobení tam potom prešiel do YES Network, pre ktorú robil hlavne spravodajstvo o New York Yankees v štúdiovom prostredí. Sieť je známa svojimi úzkymi väzbami na Yankees, pretože je v rovnakom vlastníctve.

Prispieval tiež článkami na webovú stránku siete a hostil program Yankees on Deck. V roku 2007 tam zaujal výrazne menšiu rolu a po tom, čo jeho dom zničili požiare v Kalifornii, sa už do siete nevrátil.

V roku 2011 ho stvárnil herec Stephen Bishop vo filme Moneyball, v ktorom si zahrali Brad Pitt a Jonah Hill. Film je založený na knihe Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game a hovorí o Athletics a ich manažérovi Billy Beane, ktorý zaviedol štatistickú metódu na získavanie talentov, čo viedlo k zmene vo svete profesionálneho baseballu.

Osobný život

V roku 1992 sa David po niekoľkoročnom vzťahu oženil s herečkou Halle Berry. Kedysi bola jednou z najlepšie platených herečiek v Hollywoode, získala Oscara za najlepšiu herečku a objavila sa v mnohých významných filmoch.

Patrí medzi ne hranie role Storma vo filmovej sérii X-Men a nedávne účinkovanie v John Wick: Chapter 3 – Parabellum. Pár býval v Sandy Springs v štáte Georgia a zostal spolu štyri roky, kým sa nerozišiel. O rok sa rozviedli a Berry naňho dokonca podal návrh na súdny zákaz priblíženia.

O niekoľko rokov neskôr sa stretol s podnikateľkou Rebeccou Villalobos, ktorá bola generálnou riaditeľkou (CEO) spoločnosti Exotic Spices Calendars. Obaja sa vzali v roku 2001 a majú spolu tri deti. Rodina sa objavila v epizóde Celebrity Wife Swap, v ktorej jeho manželka prejavila záujem o herectvo.