Členka The Untold Truth of ‚Arch Enemy‘ – Angela Gossow

ObsahKto je Angela Gossow?

Angela Nathalie Gossow sa narodila 5. novembra 1974 v Kolíne nad Rýnom, Severné Porýnie-Vestfálsko, vtedajšie západné Nemecko, a je speváčkou, ktorá je známa najmä tým, že bola súčasťou švédskej death metalovej skupiny Arch Enemy ako ich bývalá hlavná speváčka. Počas svojej kariéry spolupracovala aj s inými kapelami, vrátane Mistress a Asmodina.

Čistá hodnota Angely Gossowovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Angely Gossow odhaduje na viac ako 6 miliónov dolárov, ktoré zarobila najmä vďaka úspechu s Arch Enemy. Po speváckej kariére sa viac zamerala na projekty, ako je manažovanie iných kapiel, obchodné projekty a hlasové herectvo.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Celkom super počasie :)

Príspevok zdieľaný používateľom Angela Gossowová (@thegossow) 18. marca 2020 o 7:25 PDT

Začiatky kariéry v ranom veku

Angela vyrastala v Kolíne nad Rýnom spolu s tromi súrodencami a žila väčšinou pokojným životom. Veci sa zmenili počas jej tínedžerských rokov, keď sa jej rodičia rozviedli, a rodina trpela náhlym nedostatkom financií, keďže ich podnik skrachoval. Počas tohto obdobia bola väčšinou chorá, trpela anorexiou, stavom, ktorý vedie k výraznému úbytku hmotnosti, ktorý vedie k túžbe byť štíhla, napriek tomu, že už mala normálnu alebo nižšiu hmotnosť.

Kvôli mnohým problémom odišla z domu a útechu našla v metalovej skupine Asmodina. V priebehu rokov rozvíjala svoje schopnosti ako death metalová vokalistka, naučila sa deathový growl a kričala pomocou falošných šnúr.

Mala rozsah, aby dokázala zvládnuť takéto úlohy a v priebehu rokov sa inšpirovala mnohými ďalšími metalovými skupinami vrátane Morbid Angel, Megadeth, Death a Obituary. Medzitým pokračovala vo vzdelávaní a po ukončení štúdia sa pokúsila o kariéru v reklame, pričom popri štúdiu ekonómie na vysokej škole bola marketingovým praktikantom. Nakoniec bola Asmodina rozpustená a založila novú kapelu so sebou ako vedúcou speváčkou a pomenovala ju Mistress.

Úhlavný nepriateľ

V roku 2000 bol z Arch Enemy odstránený hlavný spevák Johan Liiva, čo prinútilo skupinu hľadať nového hlavného speváka.

Odovzdala demo svojho vystúpenia v klube, ale bolo nekvalitné, takže ju kapela musela pozvať na konkurz, aby preverili kvalitu jej hlasu. Konkurz sa ukázal ako plodný, keďže Gossow stála nad všetkými ostatnými uchádzačmi, takže ju skupina privítala ako svoju vedúcu speváčku. Spoluprácu s nimi začala nahrávaním albumu Wages of Sin.

Dôsledné nahrávanie a vystupovanie s Arch Enemy si vybralo daň na jej hlase a po diagnostikovaní uzlín na nejaký čas prestala vrčať, oddýchla si hlasiviek a potom spolupracovala s vokálnym trénerom, ktorý jej pomáhal chrániť hrdlo, keď kričala, a tiež chodila na hodiny klavíra.

V Arch Enemy zostala 14 rokov, až kým v roku 2014 neoznámila, že odstupuje ako vokalistka kapely, pretože chce tráviť viac času s rodinou a zároveň sa venovať iným záujmom. Nahradila ju Alissa White-Gluz koho si Gossow vybral, ale zostal obchodným manažérom kapely.

Podnikateľské snahy a iné projekty

Vďaka svojim rozsiahlym skúsenostiam s prácou v kapelách a pôsobením v Arch Enemy sa Angela dozvedela viac o výhodách a nevýhodách obchodného aspektu hudby. To jej pomohlo, keď sa stala prednou líniou pre rôzne obchodné aktivity skupiny, ktoré tiež považovala za príležitosť zarobiť viac peňazí, než len dostávať zaplatené za spev.

Jej kontakty ju tiež priviedli k partnerstvu s inými kapelami ako ich manažér, vrátane Obscura, Spiritual Beggars a Amaranthe.

Okrem biznisu sa venovala aj iným projektom, najmä hlasovému herectvu, pričom v šou stvárnila postavu Lavony Succuboso. Metalokalypsa ktorý bežal na Adult Swim. Podieľala sa aj na niekoľkých videách súvisiacich s death metalom, ako napríklad The Zen of Screaming 2, čo bol projekt jej priateľky Melissy Cross. Jej vokálne schopnosti a nezvyčajný talent na death metalové kričanie ju viedli k tomu, že sa objavila v mnohých publikáciách, vrátane Burrn! v ktorom bola pomenovaná ako žiariaca hviezda.

Nedávne projekty

Aj keď sa v posledných rokoch nepodieľala na žiadnych významných hudobných projektoch, prejavila záujem vrátiť sa k hudbe ešte raz, aj keď nie v takej funkcii ako predtým, vzhľadom na jej vek a iné povinnosti. Kedysi pracovala po boku Astarte a prispela vokálom k piesni Black at Heart. V roku 2018 prejavila záujem o nový projekt s Arch Enemy, zameraný viac na extrémny metal. Avšak, skupina má stále zmluvu s Alissou a ona by nechcela zasahovať do ich projektov, kým nekončia všetky ich turné a vydania.

Odkedy urobila toto vyhlásenie, ešte nepodnikla kroky k tomuto projektu, viac sa zaujíma o to, že svet ešte nie je v pokojnom stave.

V roku 2020 sa vrátila k vystúpeniu, prispievanie hosťujúci vokály pre kapelu Amaranthe k singlu Do or Die. Pieseň zahrala na pódiu a nechýbala ani v klipe, čím sa stala jej prvým hudobným projektom od roku 2012, na druhej strane, na konci svojho behu s Arch Enemy, ten druhý nevydal nový projekt od r. 2017, v roku 2019 iba kompilačný album.

Osobný život

Angela mala dobre známy vzťah s gitaristom a kolegom z kapely Michaelom Amottom, ktorí sa zosobášili v roku 2003 a zostali spolu 13 rokov, kým sa v roku 2016 rozviedli, dva roky potom, čo z kapely odišla.

Nie je známe, či majú nejaké deti, ale niekoľkokrát sa vyjadrila o rodine a naznačila, že môžu mať.

Mnohokrát sa vyjadrila, že je ateistka a že toto presvedčenie môže mať korene v zlých skúsenostiach s jej rodinou, ktorá bola prísnymi kresťanmi. Svoje názory často odráža v textoch svojich piesní. Je silnou zástankyňou environmentálnych snáh a je proti pravicovej politike. Je tiež vegánka, ktorá sa rozhodla zmeniť svoj jedálniček z environmentálnych a etických dôvodov. Je zástancom legalizácie z kanabisu, pričom priznala, že túto rekreačnú drogu vapuje, aby pomohla pri astme.