• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota, výška, rodina Jakea Buseyho (Stranger Things).

Čistá hodnota, výška, rodina Jakea Buseyho (Stranger Things).

ObsahKto je Jake Busey (Stranger Things)? Wiki Bio

William Jacob Busey Jr. sa narodil v Los Angeles, Kalifornia, USA, 15. júna 1971 – jeho znamenie zverokruhu sú Blíženci a má americkú národnosť. Je hercom, filmovým producentom a hudobníkom , ktorý je možno stále známy tým, že stvárnil Johnnyho Bartletta v hororovom komediálnom filme The Frighteners v roku 1996, v ktorom hrali Michael J. Fox, Trini Alvarado a Peter Dobson, o mužovi, ktorý sa začne rozprávať s duchmi po tom, čo jeho žena zomrela pri autonehode, a musí sa vysporiadať s démonom skôr, ako zabije duchov aj ľudí na Zemi. Film získal tri ceny a bol nominovaný na 16 ďalších.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Zdá sa, že #irónia hrá v mojom živote veľkú úlohu. Je to tu, deň korunovácie pandémie, a ja som samozrejme v nemocnici. #mám šťastie. #murphysLaw je zjavne na mojej strane. Dobrou správou však je, že M-Lady prekonala operáciu na výbornú. Tím lekárov tu v #Stjohns je veľmi spokojný so svojou prácou a označil jej utrpenie za skvelý úspech! Sme veľmi radi za túto správu. Teraz už len čakať, kým sa zobudí! #FuckCancer

Príspevok zdieľaný používateľom Jake Busey (@thejakebusey) 12. marca 2020 o 16:27 PDT

Detstvo a vzdelanie

Jakea vychovávala ako jediné dieťa v Malibu v Kalifornii jeho matka Judy Busey, ktorá bola fotografkou, a jeho otec Gary Busey, ktorý je známy herec a hudobník. Jake strávil väčšinu svojho raného života cestovaním po južnej Kalifornii, keďže jeho otec žil ako cigán a väčšinu času bol na cestách vystupovaním s kapelami a hudobníkmi ako Leon Russell a Little Feat a vzal Jakea so sebou. Vtedy sa Jake začal zaujímať o spev a keď navštevoval Crossroads School v Santa Monice v Kalifornii, bol členom kapely ako spevák a bubeník a zaujímal sa aj o športy, hral futbal a basketbal. Jeho rodičia sa rozviedli počas jeho tínedžerských rokov , a tak má Jake nevlastnú sestru Alectru Elizabeth a nevlastného brata Luka, ktorý má od roku 2020 10 rokov.

Po imatrikulácii v roku 1989 sa zapísal na Santa Barbara City College a v roku 1992 ukončil bakalársky titul v odbore umenia. Potom sa presťahoval do Los Angeles a plne sa zameral na svoju kariéru herca.

Jakeove úlohy vo filmoch a televíznych seriáloch (1978-2000)

Jake debutoval vo filme v roku 1978 ako sedemročný, keď stvárnil Henryho Darina v kriminálnej dráme Straight Time, v ktorej hrali Dustin Hoffman, Theresa Russell a Gary Busey a je o mužovi, ktorý sa po prepustení vracia do zločinu. podmienečne. V roku 1982 Jake stvárnil Cook Boya vo westernovom filme Barbarosa, v ktorom hrali Willie Nelson a Gary Busey, o mladom kovbojovi, ktorý sa spriatelí s banditom a cestuje s ním, pričom uteká pred zákonom.

pridané Fanúšikovská stránka Jakea Buseyho na štvrtok 5. marca 2020

V roku 1989 sa Jake objavil v trileri Hider in the House, v ktorom hrali jeho otec Gary, Mimi Rogers a Michael McKean, o mužovi žijúcom v podkroví rodiny, ktorá si neuvedomuje jeho prítomnosť, za ktorý bol film nominovaný na cenu Saturn. Najlepšie žánrové vydanie videa. V roku 1992 hral vo filme dvojdielna kriminálna dráma Cruel Doubt , čo je o troch vysokoškolákoch, ktorí sú súdení za vraždu a ublíženie na zdraví. Film bol úspešný, získal dve ceny a bol nominovaný na tri ďalšie vrátane dvoch cien Primetime Emmy. Nasledujúci rok sa Jake objavil v dráme Shimmer, v ktorej hrali Marcus Klemp a Elijah James Shepard, príbeh dvoch chlapcov, ktorí sa spriatelili počas pobytu v stredozápadnom stredisku Juvenile Detention Center.

V roku 1994 mal Jake príležitosť zahrať si po boku slávneho hollywoodskeho herca Leonarda DiCapria v krátkom filme The Foot Shooting Party o hudobníkovi, ktorý sa rozhodne zastreliť si vlastnú nohu, aby ho neposlali bojovať do Vietnamu. V tom istom roku sa objavil v niekoľkých ďalších filmoch, napríklad v čiernej komédii S.F.W., komédii The Stoned Age a satirickej komediálnej dráme I'll Do Anything. Nasledujúci rok stvárnil vedľajšiu postavu Curta v nemeckom dramatickom filme Tiché dni v Hollywoode, po ktorom nasledovalo jeho stvárnenie Davea Promisca v rodinnom fantasy filme Windrunner, ktorý však zostal nepovšimnutý.

V nasledujúcich rokoch sa Jake objavil v mnohých filmoch, napríklad v katastrofickom filme Twister z roku 1996, produkovaný Stevenom Spielbergom, v satirickom vojenskom sci-fi filme Starship Troopers v roku 1997 a v kriticky oceňovanom akčnom trileri Nepriateľ štátu v roku 1998, V ktorom hrali Will Smith a Gene Hackman a je o právnikovi, ktorého zosnoval skorumpovaný politik, ktorý sa ho nakoniec pokúsi zabiť, získal päť ocenení a bol nominovaný na 16 ďalších.

Nasledovalo niekoľko úloh, ako napríklad tie v dramatickom filme Home Fries v roku 1998, jeho debutový seriál v komédii Shasta McNasty a komédii o zločine Buddy v roku 1999.

Účinkovanie vo filmoch a televíznych seriáloch (2001 – súčasnosť)

V roku 2001 stvárnil Jake jednu z hlavných postáv – Kylea Brennera – v komediálnom filme Tomcats, v ktorom si zahrali aj Jerry O'Connell a Shannon Elizabeth, a tiež hral Jakea Davenporta v americko-kanadskej postapokalyptickej akčnej dráme Jeremiah. , o živote na Zemi po tom, čo všetci dospelí zomreli na smrteľný vírus.

V roku 2002 bol Jake pozvaný, aby stvárnil Darella v komediálnom dramatickom filme Prvých 20 miliónov dolárov je vždy najťažších, v ktorom hral Adam Garcia a ktorý je úzko založený na rovnomennom románe od Po Bronsona.

V tom istom roku sa objavil v epizóde Chosen zo série The Twilight Zone a potom si zahral vedľajšiu postavu Roberta Mainea v psychologický slasher film Identita a Jack v hororovom trileri The Hitcher II: I've Been Waiting v roku 2003. Niektoré z rolí, ktoré nasledovali, boli ako Officer Treen vo vianočnom komediálnom filme Christmas with the Kranks a ako Warlock v epizóde WitchStock of the fantasy. dramatický seriál Charmed v roku 2004.

Prvýkrát pracoval ako asistent producenta na akčnom dramatickom filme The Rain Makers v roku 2005, v ktorom hral on sám, Ray Wise a David Andrews, ale ktorý získal dosť slabé recenzie, keďže má hodnotenie 3,8/10 v hodnotení filmu a televízneho seriálu. webová stránka IMDb.

Potom sa objavil v akčnom filme Road House 2 a čiernom komediálnom filme Wristcutters: A Love Story v roku 2006, zatiaľ čo v roku 2008 hral v thrilleri Time Bomb, ktorý však bol neúspešný. V roku 2011 produkoval ďalší zle prijatý film Cross, v ktorom hrali Brian Austin Green a Michael Clarke Duncan, o mužovi s nadľudskými schopnosťami, ktorý bojuje so zlom v Los Angeles.

V roku 2012 si Jake zahral vedľajšie postavy v nezávislom filme Don’t Pass Me By, sci-fi filme Nacis at the Center of the Earth a v rodinnej komédii Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!. V roku 2013 sa objavil ako agent FBI v epizóde Santabarbaratown 2 detektívnej komediálnej drámy Psych, predtým ako bol obsadený do svojej prvej hlavnej úlohy v seriáli, kde stvárnil profesora Aidena „Sex Machine“ Tannera v hororovom seriáli From Dusk. Till Dawn: The Series od roku 2014 do roku 2016.

Potom sa objavil v dramatickom filme Last Man Cub a psychologickom trileri Deserted v roku 2016 a potom stvárnil vedľajšiu postavu Carla v kritikmi uznávanej postapokalyptickej dramatickej sérii Day 5 v roku 2017. V tom istom roku sa Jake objavil v troch epizódy kriminálnej drámy Ray Donovan a päť epizód hororovej webovej série Freakish.

Bol obsadený, aby stvárnil Seana Keyesa v akčnom sci-fi filme The Predator v roku 2018, ako aj Tonyho Caina v sérii Agents of S.H.I.E.L.D. a Whita Dextera v jedinej epizóde akčnej policajnej procedurálnej série NCIS.

Niektoré z jeho najnovších úloh boli v tretej sezóne webovej sci-fi hororovej drámy Stranger Things, kriminálnej dráma L.A.’s Finest a dramatickej thrillerovej sérii Mr. Robot, ktoré boli natočené v roku 2019.

Milujte život a vzťahy

Jake sa stretol s April Hutchison na natáčaní filmu, v ktorom mal účinkovať, a na ktorom April pracovala v oddelení make-upu. Počas líčenia ju Jake pozval na rande a dvaja sú spolu dodnes, počítajúc viac ako 10 rokov ich vzťahu. V roku 2012, apríl sa im narodila dcéra Autumn Rosalia Busey , ale držali ju mimo centra pozornosti. Jake a April sa dohodli, že sa nezoberú, a momentálne žijú spolu so svojou dcérou v ich dome v Los Angeles v Kalifornii.

April pracovala ako maskérka pre viac ako 30 filmov a televíznych seriálov, medzi ktoré patria medzi najpopulárnejšie životopisná dobrodružná dráma Into the Wild z roku 2007, dokument Cathouse: The Musical z roku 2008 a krátky dokumentárny film. Space Junk 3D v roku 2012. V roku 2018 bola nominovaná na Artisan Award za najlepší make-up – reklamy a hudobné videá za krátky komediálny videoklip Katy Perry Feat. Nicki Minaj: Swish Swish.

Záľuby a iné záujmy

Počas natáčania do filmu Starship Troopers v roku 1997 sa Jake naučil hrať na husle, ako sa to od neho vyžadovalo pre túto rolu, a dnes vie zahrať niekoľko hudobných skladieb, s ktorými mal veľa problémov pri natáčaní filmu, ktoré bolo v púšti, a každý deň utrpel úpal rovnako ako asi 25 ďalších ľudí.

Jake sa začal zaujímať o pilotovanie vo veľmi ranom veku, pretože jeho otec pilotuje lietadlá aj helikoptéry a Jake získal licenciu na pilotovanie podľa prístrojov v roku 1998, pretože chcel radšej pilotovať helikoptéru vo filme Home Fries, a nie si ho najať. kaskadér. Zaujíma sa aj o stavbu motocyklov na mieru, ktoré zvyčajne predáva, no to najlepšie si necháva pre seba a má rád off-roadové preteky.

Niektorí z jeho osobných obľúbených hercov sú Jim Carrey, Robin Williams a Tom Hanks, zatiaľ čo niektoré z jeho obľúbených filmov sú Inception, The Number 23 a Dead Poets Society.

Vzhľad a čistý majetok

Jake má 48 rokov. Má krátke blond vlasy a modré oči, je vysoký 1,91 metra a váži okolo 85 kg. Od mája 2020 jeho čistý majetok sa odhaduje na viac ako 1,5 milióna dolárov.