• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota, výška, manželka Davida Zayasa – Kto je David Zayas?

Čistá hodnota, výška, manželka Davida Zayasa – Kto je David Zayas?

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

portorický herec David Zayas sa narodil 15. augusta 1962 v Ponce, Portoriko. Vyrastal v Bronxe v New Yorku v USA a o herectve sníval už od svojich 13 rokov.

On a jeho bratranci išli do kina a pozreli si Al Pacinov film z roku 1975, Dog Day Afternoon – sedel v prvom rade, zatiaľ čo jeho bratranci sedeli v zadnej časti kina so svojimi priateľkami. V rozhovore s Dannym Hajkom pre NPR v roku 2015 David spomínal na sledovanie filmu: ‚Bol som fascinovaný. Toto bolo umenie, ktoré ma priťahovalo.‘ Dodal, že to bol však pre neho iba sen. Vyrastal v Bronxe v robotníckej rodine, jeho otec bol sanitár, takže vedel, že jeho šance stať sa hercom sú mizivé.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Moje dni letectva. 19 rokov starý.

Príspevok zdieľaný používateľom David Zayas (@zz_nyc) 17. januára 2020 o 8:34 PST

Keď David prvýkrát vyjadril svoju túžbu svojmu otcovi, spomenul: ‚Pozrel sa na mňa, akoby som myslel mimo reality, kde sme boli... A svojho otca som si vážil. Bol to dobrý človek a bol to dobrý otec...“ Cítil sa skľúčený, a tak odsunul svoje sny nabok a nepracoval na ich plnení.

Osobný život rodiny

Davidova manželka, herečka a dramatička Liza Colón-Zayas sa narodila v roku 1972 v Bronxe. Jej kariéra začala ako herečka mimo Broadway, keď písala, hrala a produkovala šou pre jednu ženu, Sistah Supreme, ktorá sa voľne zakladala na jej živote ako Latinskej ženy v 70. a 80. rokoch 20. storočia žijúcej v New Yorku. Táto hra jej pomohla preraziť v hlavnom prúde divadla. Od roku 1992 je členkou Divadelnej spoločnosti LAByrint.

Bola pôvodnou herečkou v off-Broadwayskej produkcii Our Lady of 121svUlica ako Norca. Objavila sa vo filme In Arabia, We’d All Be Kings, ktorý režíroval Phillip Seymour Hoffman a spolu s ním hrala aj Ana Ortiz, zaradená medzi desať najlepších hier roku 1999 od Time Out New York.

Objavila sa v niekoľkých televíznych seriáloch, vrátane Law & Order: Special Victims Unit, ako sestra detektíva Marie Baezovej Ana Baez v Stomping Grounds, v Sexu v meste v epizóde 124 Blue Bloods a v sezóne 5, epizódach 7 a 8 seriálu Dexter, ona sa objavila ako práčka detektívom, ktorí vyšetrovali vraždy Santa Muerte.

V roku 2006 hrala pasažierku vo filme United 93 v roku 2008 ako sudca Angel Rodriguez vo filme Righteous Kill a ako Dawn v horore z roku 2016 The Purge: Election Year.

Kariéra

Keď mal David 19 rokov, vstúpil do amerického letectva a potom takmer 15 rokov pracoval na policajnom oddelení v New Yorku ako policajt. Jeho skutočné životné skúsenosti mu pomohli stvárniť policajtov vo väčšine jeho nasledujúcich filmových a televíznych prác, ako aj príležitostné hranie zločincov.

Do sveta zábavy vstúpil po tom, čo bol svedkom broadwayského predstavenia Pár dobrých mužov, pričom sa počas jeho voľna prihlásil na hodiny herectva u Ernieho Martina. Svoje mimoškolské aktivity nezdieľal so svojimi kolegami, ale jeho partner to vedel. V rozhovore pre NPR sa podelil: „Pamätám si, že som s ním jazdil v aute počas polnočných zmien a na druhý deň so mnou jazdil na konkurze... bol to celkom dobrý herec, takže to bol dobrý čas. .'

Divadlo

V roku 1992 sa stal členom kočovnej hereckej skupiny v New Yorku, LAByrinth Theatre Company, spolu s Johnom Ortizom a Phillipom Seymourom Hoffmanom. Ako člen spoločnosti sa objavil v mnohých produkciách, vrátane Jesus Hopped the Train a In Arabia, We’d All Be Kings.

Objavil sa v 30 hrách, keď bol obsadený v seriáli HBO Oz, potom, čo ho objavil Tom Fontana. Jeho láska k divadlu sa však nikdy nevytratila – v roku 2003 sa objavil vo filme Anna v trópoch, inscenácii na Broadwayi v Royal Theatre, av apríli 2008 vo filme The Little Flower of East Orange, ktorý produkovalo štúdio a režíroval Phillip Seymour. Hoffman.

Batista (David Zayas)

pridané Dexterman.cz na Nedeľa 28. júla 2013

Televízia

V roku 2000 začal hranie jeho prvá opakujúca sa úloha ako Rei Morales vo filme The Beat. Predstavenie sledovalo dvoch uniformovaných policajtov, ktorí si prešli každodennou rutinou, no malo krátke trvanie. Úlohu dostal po tom, čo ho tvorcovia videli hrať jednu noc a rozhodli sa, že by mal mať v seriáli významnejšiu rolu, než na ktorú skúšal. 'Odtiaľ som si vytvoril vzťah s Tomom Fontanom, ktorý písal a produkoval Oz na HBO.'

Stvárnil Enriqueho Moralesa vo väzenskej dráme HBO Oz a túto rolu považuje za svoj veľký zlom. Šou sa vysielala od roku 1997 a David sa k nej pridal v roku 2000 až do roku 2003, keď sa séria skončila. V rokoch 2002 až 2003 často hosťoval vo filmoch Law & Order: Special Victims Unit, Guiding Light a Law & Order.

V rokoch 2006 až 2013 hral kolegu a priateľa Dextera Morgana, Angela Batistu, vo filme Dexter, v ktorom hral Michael C. Hall v kriminálnej dráme Showtime o forenznom technikovi, ktorý žije dvojitý život ako sériový vrah – od roku 2009 do roku 2012. , David bol spoločne nominovaný na cenu Screen Actors Guild Award za vynikajúci výkon súboru v dramatickom seriáli a osobne vyhral Satellite Award za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe – seriál, miniséria alebo televízny film. Spolu s Erikom Kingom, Lunou Lauren Velez a Scottom Williamom Wintersom bol jedným zo štyroch hercov, ktorí sa objavili v Oz aj Dexter, ale bol jediným hercom v šou, ktorý bol skutočným policajtom.

David hral najlepšieho priateľa Ryana Hardyho, Tysona Hernandeza, bývalého agenta FBI v The Following, potom sa objavil v epizóde seriálu Fox, Vina, a od roku 2014 do roku 2015 hral Dona Salvatoreho Maroniho v prequel sérii Fox Batman Gotham.

Od roku 2017 do roku 2019 hral guvernéra New Yorku Martina Mendeza v Blue Bloods a v roku 2018 bol Charlie v epizóde s názvom Hell’s Gate zo série Quantico.

Počas svojej kariéry odohral niekoľko vystúpení v kriminálnych drámach. V roku 1996 hral Paca Martineza v epizóde New York Undercover s názvom The Enforcers ako Joaquin Enriquez v epizóde NYPD Blue z roku 2000 v epizóde s názvom These Shoots Are Made for Joaquin v roku 2012 ako hotelový manažér Ernie Trask v epizóde Super of Person of Záujem a v roku 2018 sa objavil v Chicagu P.D. ako Carlos Mendoza v epizóde Endings.

Film

V roku 1997 hral Jorgeho vo filme Lena's Dreams, policajta, Osbornea vo filme Scar City z roku 1998, ďalšieho policajta vo filme Bringing Out the Dead z roku 1999 a znova ako Billyho vo filme Sam the Man z roku 2001. V roku 2006 si zahral skorumpovaného policajta, detektíva Roberta Torresa vo filme 16 Blocks a nasledujúci rok detektíva NYPD Dalberta vo filme Michael Clayton, ktorý mal obrovský komerčný úspech a získal množstvo ocenení.

V roku 2010 sa objavil v troch filmoch – ako Bill v Shadowboxingu, nezávislom filme, ktorý bol uvedený na filmovom festivale ako Generál Garza v celovečernom filme Sylvestra Stalloneho The Expendables, ktorý Sylvester režíroval, a mal obrovský komerčný úspech a zarobil viac ako 270 miliónov dolárov pri rozpočte 80 miliónov dolárov, napriek tomu, že recenzie sú väčšinou negatívne. David tiež hral Olivera vo filme The Brother's Strause Skyline.

V remaku rodinného muzikálu Annie z roku 2014 si zahral spoločenského majiteľa vinárne menom Lou – jeho postava má veľkú zálusk na slečnu Hannigan, ktorú hrá Cameron Diaz, a pomáha jej naučiť sa sebaláske. Film, ktorý režíroval Will Gluck, bol komerčne úspešný, a to aj napriek prevažne negatívnym hodnoteniam.

V roku 2016 hral detektíva Richardsa v Tallulah a v roku 2020 Sgt. Kesper v Body Cam.

Osobný život

Počas svojich 20 rokov sa prvýkrát oženil, ale rozviedol sa v jeho neskorých 20 rokoch - o jeho žene nie je nič známe.

V LAByrinth sa stretol so svojou druhou manželkou Lizou Colón-Zayas. Vzali sa 21. novembra 1998 a majú syna Davida Zayasa Jr.

Vzhľad

David má čierne vlasy a tmavohnedé oči. Je vysoký 5 stôp 11 palcov (1,8 m).

Čistý majetok a plat

Davidov čistý majetok sa od polovice roku 2020 odhaduje na viac ako 4 milióny dolárov.