• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota veterinára Petra Ostruma, vzdelanie. Kde je teraz?

Čistá hodnota veterinára Petra Ostruma, vzdelanie. Kde je teraz?

ObsahKto je Peter Ostrum?

Peter Gardner Ostrum sa narodil 1. novembra 1957 v Dallase v Texase v USA a je bývalým hercom, ktorý sa stal veterinárom, ktorý sa preslávil najmä prácou vo filme Willy Wonka a továreň na čokoládu z roku 1971. Napriek tomu, že počas svojej kariéry bol len v jednom filme, jeho rola mala v tom čase hlboký vplyv.

Čistá hodnota Petra Ostruma

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Petra Ostruma odhaduje na viac ako 500 000 dolárov, ktoré zarobil úspechom v rôznych snahách.

Peter Ostrum, 6065 Duncan Road, Glenfield, NY 13343-4021, USA

pridané Chlapské autogramy na Sobota 30. januára 2016

Hoci zarábal značné príjmy zo svojej práce vo Willy Wonka a továrni na čokoládu, jeho neskoršia kariéra veterinára je zodpovedná za väčšinu jeho bohatstva.

Raný život a detské herectvo

Zatiaľ čo sa Peter narodil v Dallase ako najmladší zo štyroch súrodencov, jeho rodina sa neskôr presťahovala do Clevelandu v štáte Ohio, kde vyrastal, a vzdelával sa v tejto oblasti. V mladom veku prejavil záujem o herectvo, účinkoval v miestnom divadle ako súčasť Cleveland Play House. V tom čase si ho všimlo niekoľko talentových agentov a pozvali ho na konkurz Willy Wonka a továreň na čokoládu .

Po nahratí knihy, ktorá čítala a odfotografovali ho, sa agenti vrátili do New Yorku a až po dvoch mesiacoch ho kontaktovali na test obrazovky a o mesiac neskôr dostal informáciu, že dostal úlohu. V roku 1970 odišiel z USA, aby žil krátko v Mníchove, potom v západnom Nemecku, kde sa natáčalo na nasledujúcich päť mesiacov. Celé natáčanie mu pripadalo ako študentský výmenný program, keďže si v nasledujúcich piatich mesiacoch mohol užiť to, čo väčšina Nemecka ponúkala.

Filmový úspech

Ostrum bol svedkom výstavby Olympia Parku na letných olympijských hrách v roku 1972.

Pracoval aj s významnými talentmi, ako sú Jack Albertson a Gene Wilder, a bol mentorovaný týmito skúsenejšími hercami, najmä Wilderom, ktorého považoval za svojho. rodič počas jeho pôsobenia tam. Mal hodiny doučovania a väčšinu dní nakrúcal, pričom jeho spevácky hlas bol vo finálnej verzii filmu výrazne ukrátený, čo sa dočkalo veľmi silného pozitívneho ohlasu.

Film je založený na románe Roalda Dahla Charlie a továreň na čokoládu, ktorý rozpráva príbeh o titulárnom Charliem, ktorý navštívi svetoznámu továreň na čokoládu s ďalšími deťmi po tom, čo vyhral zlatý lístok, ktorý sa dáva náhodne cez čokoládovú tyčinku.

Film vyvolal trochu kontroverzie, pretože scenár výrazne zmenil David Seltzer proti vôli autora Dahla, ale zarobil viac ako 1 milión dolárov v pokladni a bol úspešný aj v televíznom vydaní. Film získal nomináciu na Akadémiu aj na Zlatý glóbus, pričom prehral s filmom Fiddler on the Roof, ktorý sa počas roka výrazne ukázal na odovzdávaní cien.

Efekt továrne na čokoládu

Po nakrúcaní ponúkol producent David L. Wolper Petrovi zmluvu na tri filmy, čo by v podstate naštartovalo jeho kariéru. Ponuku však odmietol, pretože mal pocit, že to obmedzuje jeho výber v úlohách, ktoré bude hrať.

Neskôr herectvo zanechal, a aj keď mu to chýbalo, bol rád, že necítil tlaky, ktoré pociťovali detskí herci, keď prechádzali do viac dospelých rolí. Počas strednej školy on udržal svoj záujem a neskôr niekoľkokrát konkurz, ale neúspešne.

Oslovili ho anketári a reportéri, no odmietol komentovať svoju minulosť. O tejto úlohe dlho nehovoril a na chvíľu ju dokonca tajil pred svojou budúcou manželkou. V deväťdesiatych rokoch túto skúsenosť prijal a začal o nej hovoriť otvorenejšie , najmä svojim absolventom. Odvtedy sa objavil vo viacerých udalostiach týkajúcich sa filmu, čo viedlo k vydaniu ďalšej iterácie Charlie a továreň na čokoládu v roku 2005. T

v novom filme o neho vzrástol záujem, čo ho nakoniec viedlo k tomu, že kvôli preplnenosti mnohých reportérov odmietol.

Veterinárna kariéra

Počas jeho dospievania mu Ostrumovi rodičia kúpili koňa a čas strávený so zvieraťom zanechal silný dojem, ktorý ho viedol k tomu, že sa neskôr venoval veterinárnemu štúdiu, počas ktorého pokračoval v chove a úprave koní v Pensylvánii. Dokonca zvažoval, že túto cestu zastaví, aby sa ešte raz vrátil k herectvu, no nakoniec sa rozhodol zamerať na to veterinárna medicína .

Študoval na Cornell University College of Veterinary Medicine so sídlom v Ithace v štáte New York, ktorá je súčasťou systému State University of New York (SUNY).

V posledných rokoch pôsobí v New Yorku, kde pracuje ako veterinár pre Dairy Health & Management Services, v ktorej má aj titul riadiaceho partnera, a tiež slúži špeciálne na vidieckej veterinárnej klinike so zameraním na kravy a kone. Jedno z jeho posledných vystúpení na videu bolo v seriáli Veterinarians on Call, ktorý sa zameriaval na prácu veterinárov pracujúcich s veľkými zvieratami, ako sú kone. Video séria bola financovaná spoločnosťou Pfizer, jednou z najväčších farmaceutických spoločností v USA.

Aj keď v tejto oblasti urobil veľa, nezanechal svoju lásku k Willymu Wonku a továrni na čokoládu, dokonca sa objavil počas oslavy 40. výročia v roku 2011.

Osobný život

Peter začal chodiť s Lorettou M. Lepkowski v 80. rokoch, čo ich priviedlo k svadbe v roku 1987. Pár má spolu dve deti a býva v Lowville v New Yorku. Jedno z jeho detí sa tiež chytilo hereckého chrobáka, keď nasledovalo otcovu mladosť a zúčastnilo sa mnohých miestnych muzikálov, v ktorých bol považovaný za hlavného herca. Jednou z najväčších vecí, ktoré Petra motivovali pri jeho kariérnych rozhodnutiach, bolo vidieť tých istých profesionálov, ktorí si užívali svoju prácu, a dozvedieť sa viac o tom, čo robia. Jeho otec bol právnik, ale keď bol dieťa, nevedel o tejto práci nič, takže sa nevenoval podobnej kariére.