• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota Toma Cavanagha, manželka, deti, rodina – životopis

Čistá hodnota Toma Cavanagha, manželka, deti, rodina – životopis

ObsahKto je Tom Cavanagh?

Thomas Patrick ‚Tom‘ Cavanagh sa narodil 26. októbra 1963 v znamení Škorpióna v Ottawe v kanadskom Ontáriu s írskym pôvodom. Ide o 56-ročného herca, producenta, režiséra a spisovateľa, ktorý je pravdepodobne stále známy tým, že hrá rolu Eda Stevensa v komediálno-dramatickom seriáli NBC Ed (2000-2004), hrá Connera v dramatickom seriáli TNT Trust. Ja (2009) a vystupuje ako Dr. Harrison Wells v seriáli CW o superhrdinoch The Flash (2014-2020).

Aký bohatý je teraz? Tom Cavanagh Čistá hodnota

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Toma Cavanagha odhaduje na viac ako 4 milióny dolárov, ktoré získal vďaka svojej úspešnej angažovanosti vo filmovom priemysle. Od začiatku svojej kariéry v roku 1990 pracoval na viac ako 85 televíznych a filmových tituloch.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Zdvihnite. #TheFlash @candicekp @daninicolet @hartleysawyer @grantgust @jparkerk3 @dpanabaker @tha_los #sdcc2018 @lathoma3 @danielpancotto #jesseLmartin

Príspevok zdieľaný používateľom Tom Cavanagh (@cavanaghtom) dňa 22. júla 2018 o 21:45 PDT

Raný život, národnosť, etnicita

Tom Cavanagh strávil svoje prvé roky vo svojom rodnom meste Ottawa, kým sa jeho rodina nepresťahovala Winneba, Ghana , kde jeho rodičia Rosemary a Thomas Cavanagh starší pôsobili ako učitelia. Vyrastal v rímskokatolíckej rodine s tromi sestrami a bratom. Ako tínedžer sa Tom so svojou rodinou presťahoval do Lennoxville v Quebecu, kde navštevoval strednú školu.

Vzdelanie

Tom chodil do Séminaire de Sherbrooke, francúzsky hovoriacej školy, zatiaľ čo tam bol basketbalovým hráčom baróna. Po imatrikulácii Tom navštevoval Champlain College na úrovni CEGEP, po ktorej sa zapísal na Queen’s University v Kingstone, Ontario. Tam hrával basketbal aj ľadový hokej, no vedľa seba sa Tom začal zaujímať o herectvo.

Získal jeho tri stupne v odbore biológia, vzdelávanie a angličtina v roku 1987. Plynule hovorí anglicky a francúzsky.

Začiatky kariéry

Tom Cavanagh debutoval v televízii v roku 1990 v televíznom filme Garyho Nelsona Whip Valentine z roku 1990 a čoskoro potom debutoval ako Ellin sekretár v akčnej dráme White Light z roku 1991. V roku 1993 získal Tom rolu nováčika komédia stvorená pre televíznu komédiu a kriminálna záhada Sherlock Holmes sa vracia , režírovaný Kennethom Johnsonom a stvárnil Marca v televíznej dráme Other Women’s Children. Potom Tom vystupoval ako Ron v dráme Dangerous Intentions, stvárnil Andyho Neimana v mysterióznej televíznej dráme A Vow To Kill a hral Bowlana v mysterióznom thrilleri Midnight Heat, to všetko v roku 1995.

Hosťoval aj v takých televíznych seriáloch ako Secret Service, Madison a Hawkeye, medzi mnohými ďalšími.

Vážnejšie úlohy

V roku 1996 Tom získal také úlohy ako Joey v akčnom kriminálnom trileri Davida Mitchella Mask Of Death, Levesh v komediálnom thrilleri Bloodhounds II, ktorý bol určený pre televíziu, a Tim Jonas v trileri Profile For Murder. Potom vystupoval ako Jamie v romantickej komediálnej dráme Honeymoon a hral Franka v televíznej dráme Lindy Yellen Northern Lights, obe v roku 1997. Tomov veľký zlom nastal v nasledujúcom roku, keď sa pridal k obsadeniu rodinnej drámy TV. séria Jake And The Kid, v ktorej stvárnil Paula Krausea v rokoch 1998 až 1999. Potom hral Harryho v romantickej komediálnej dráme Niečo viac a vystupoval ako Patrick Birmingham v televíznej dráme Anya's Bell, obe v roku 1999.

V rokoch 1999 až 2000 bol Tom obsadený do opakujúcej sa úlohy Douga Boycea v medicínskom seriáli NBC Providence.

Vzostup k sláve

V roku 2000 sa Tom pripojil k hlavnej zostave komediálno-dramatický seriál Ed , ktorú vytvorili Jon Beckerman a Rob Burnett. Titulná rola Eda Stevensa mu získala uznanie rovnako nomináciu na Zlatý glóbus za najlepší herecký výkon v televíznom seriáli – komédia alebo muzikál. Séria sa vysielala na NBC do roku 2004, ale medzitým v roku 2002 Tom vystupoval ako Val Duncan v televíznej kriminálnej trilerovej dráme Guya Ferlanda Bang Bang You're Dead, za ktorú získal nomináciu na Daytime Emmy Award za výnimočného herca v r. detský špeciál.

Nasledovalo stvárnenie Simpsona v televíznom dramatickom thrilleri Heart Of The Storm a Nicka Snowdena v rodinnej komédii Snehu určenej pre televíziu v roku 2004. Potom hral Mal Downey v romantickej komédii z roku 2005. Alchýmia.

Pokračujúci úspech

V roku 2006 Tom hral v takých úlohách ako Mitch Forrester v čiernej komédii How To Eat Fried Worms, Barry Bergman v komediálnej dráme Dva týždne a Sam Baldwin v romantickej komédii Grey Matters. V tom istom roku bol obsadený ako Tom Farrell v komediálnom a dramatickom seriáli CBS Love Monkey. Nasledovali jeho postavy Lloyda v nezávislej dráme The Cake Eaters a Erica McNallyho v komédii Breakfast With Scot, obe v roku 2007.

Potom vystupoval ako Dave Reichert v dvojdielnej minisérii Lifetime Movie Network The Capture Of The Green River Killer (2008), po ktorej sa objavil v opakovanej úlohe Jeremyho Stonea v legálnej komediálnej dráme ABC Eli Stone. (2008-2009) a stvárnil Connera v dramatickom seriáli TNT Trust Me (2009). Zároveň produkoval, režíroval a hral ako Eskimák v krátkej športovej dráme Money Game v roku 2008. Do konca dekády Tom hral aj ako Slim v roku 2009 v televíznom rodinnom filme Christmas Dreams, Ranger John Smith v komédii Yogi Bear z roku 2010 a titulná úloha v roku 2010 v televíznej dráme Edgar Floats.

Svetové uznanie

Po získaní úlohy Charlesa Johnsona v televíznej romantickej komédii Trading Christmas v roku 2011 Tom vystupoval ako Jack O'Malley v komediálnom a dramatickom seriáli USA Network Royal Pains v rokoch 2011 až 2012. Potom hral Nicka Carletona v Kriminálny thriller A Killer Among Us od Bradleyho Walsha z roku 2012, ktorý vystupoval ako Ron Spencer v komédii The Bird Men z roku 2013 a stvárnil pána Draga v dobrodružstve The Games Maker z roku 2014. V roku 2014 sa objavil ako Kingston Tanner v sérii kriminálnych trilerov Fox The Follow a potom sa pripojil k obsadeniu superhrdinskej série The Flash, ktorá sa odvtedy vysiela na CW, v ktorej stvárňuje Dr. Harrisona Wellsa a Eobarda Thawna. / Reverse-Flash, a ktoré mu vyslúžili nominácia na Teen Choice Award pre Choice TV Villain.

Neskôr si zopakoval úlohy v takých televíznych seriáloch, ako sú okrem iného DC's Legends Of Tomorrow, Arrow a Batwoman.

Ďalšie hlavné úlohy

V roku 2015 Tom hral ako Zell v sci-fi filme 400 dní. Jeho ďalšia významná úloha prišla o dva roky neskôr, keď získal rolu Milesa Strasberga vo filme Darrow & Darrow, ktorý je prvým dielom séria filmov Darrow & Darrow . Neskôr si túto rolu zopakuje v jej pokračovaniach Darrow & Darrow 2 a Darrow & Darrow: Body Of Evidence v roku 2018 a Witness To Murder: A Darrow Mystery a Darrow & Darrow 4: Burden Of Proof v roku 2019.

Okrem toho napísal, produkoval, režíroval a hral ako Tom krátka komédia Tom And Grant z roku 2018 a potom vystupoval ako Henry Warner v komediálnej dráme Love & Debt z roku 2019. Naposledy si zahral pastora Spencera v hudobnej dráme Be The Light z roku 2020, ktorú režíroval Malcolm Goodwin.

Vzhľad a vitálna štatistika

Tom Cavanagh má krátke tmavohnedé vlasy a modré oči. Stojí vo výške 6 stôp (1,83 m), pričom váži okolo 170 libier (77 kg).

Osobný život: manželka a deti

Tom Cavanagh je ženatý muž, jeho manželka je Maureen Grise, s ktorou je zaviazal uzol na katolíckom svadobnom obrade, ktorý sa konal 31. júla 2004 v Nantuckete, Massachusetts. Je obrazovou redaktorkou časopisu ‚Sports Illustrated‘.

pridané Tom Cavanagh na Streda 15. júna 2016

Sú rodičmi štyroch detí, Maureen porodila ich prvé dieťa, dcéru Alice Ann 10. februára 2006, ich druhé dieťa menom Thomas 29. júna 2007, ďalšieho syna, ktorému dali meno James Joseph 5. augusta 2009, a ich najmladšie dieťa. je dcéra menom Katie, dátum jej narodenia nie je známy.

Dobročinnosť

Tom Cavanagh je známy svojou filantropickou prácou. Kým žil v Ghane, Tom trpel maláriou. Neskôr začal spolupracovať globálna kampaň „Nič okrem sietí“ ktoré zvyšujú povedomie a finančné prostriedky na boj proti šíreniu choroby. V roku 2008 dokonca spustil každoročný basketbalový turnaj celebrít „Cavanagh Classic“, aby získal prostriedky na kampaň v roku 2008. V nasledujúcom roku Tom cestoval do Rwandy ako súčasť Nadácie Spojených národov, aby distribuoval siete proti komárom.