• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota, súrodenci, biografia Aissy Wayneovej – kto je ona?

Čistá hodnota, súrodenci, biografia Aissy Wayneovej – kto je ona?

ObsahKto je Aissa Wayne? Wiki Bio

Aissa Wayne sa narodila v Burbanku v Kalifornii v USA 31. marca 1956, takže jej znamenie zverokruhu je Baran a má americkú národnosť. Je bývalou herečkou a právničkou, no verejnosti je snáď najznámejšia ako dcéra Johna Wayna, zosnulého amerického herca, filmového režiséra a producenta.

Raný život a vzdelanie

Aissa bola vychovaná v Burbanku spolu so svojou sestrou Marisou a bratom Ethanom Johnom a ich matkou Pilar Wayne, ktorá bola slávnou herečkou, ktorá sa najlepšie preslávila svojou úlohou v historickom dokumentárnom seriáli Hollywood Greats v roku 1987. Ethan je tiež herec , známy rolami vo filmoch The Blues Brothers a Red State. Má dvoch nevlastných bratov a dve nevlastné sestry.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#johnwayne a jeho dcéra #aissawayne #cinemaclassic

Príspevok zdieľaný používateľom Kino.Klasika (@cinema.classic) 21. októbra 2019 o 23:45 PDT

Aissa sa začala zaujímať o herectvo vo veľmi ranom veku, keď ju rodičia často brávali na natáčanie svojich filmov a televíznych seriálov. Takže keď navštevovala miestnu strednú školu, Aissa bola členkou školského dramatického klubu a objavila sa v hrách, ktoré sa tam hrali. Bola aj fyzicky aktívna, keďže hrala volejbal. Po imatrikulácii v roku 1974 sa zapísala na vysokú školu, aby získala právnický titul.

Kariéra herečky

Aissa debutovala vo filme v roku 1960, keď stvárnila Lisu Angelicu Dickinsonovú v historickej dobrodružnej dráme The Alamo, v ktorej hrali jej otec Richard Widmark a Laurence Harvey a ktorá je o hŕstke vojakov, ktorí bojujú proti obrovskej mexickej armáde. v roku 1836 založiť novú Texaskú republiku.

Film bol úspešný a získal sedem ocenení vrátane Oscara, pričom bol nominovaný na ďalších osem cien.

V roku 1961 sa Aissa objavila bez uznania ako Bessie Marshall romantický akčný dobrodružný film Komancherovia , v ktorom si opäť zahrali jej otec Stuart Whitman a Ina Balin a je o texaskom Rangerovi, ktorý sa po zatknutí gamblera s ním spojí, aby našli a zatkli gang, ktorý nazývajú The Comancheros. Film bol ďalším úspechom, získal dve ceny a bol nominovaný na tri ďalšie.

V roku 1963 sa Aissa opäť objavila ako domorodé dievča v romantickom dobrodružnom komediálnom filme Donovan's Reef, v ktorom hrali jej otec Lee Marvin a Elizabeth Allen a ktorý je o amerických morálnych problémoch, ako je chamtivosť a presvedčenie o nadradenosti ostatných. ľudí

Aj v roku 1963 hrala Aissa vedľajšiu postavu Alice Warren v romantickom komediálnom westernovom filme McLintock!, v ktorom hrali jej otec Maureen O'Hara a jej brat Patrick, a ktorý je o bohatom rančerovi, ktorý svoje peniaze používa na udržanie mier medzi skorumpovanou vládou a farmármi film získal v roku 1964 dve ceny Golden Laurel. Asi o 20 rokov neskôr v roku 1984 sa Aissa objavila ako sama v seriáli Hollywood Greats, v ktorom hrali Barry Norman, Jonathan Ross a Lauren Bacall. najznámejší ľudia v Hollywoode.

Niektoré z jej posledných úloh pred odchodom do herectva boli v dokumentárnom filme o jej otcovi s názvom John Wayne: Na palube s vojvodom, ktorý vyšiel v roku 1997, a v dokumentárnom seriáli California's Gold v roku 2008, ktorý je o Huellovi Howserovi, ktorý cestuje po Kalifornii v roku hľadanie príbehov.

Aissa pracuje ako právnička v Los Angeles, odkedy odišla do hereckého dôchodku, pričom je tiež spisovateľkou, keďže 1. apríla 1998 vydala svoju knihu John Wayne: My Father.

Milujte život a vzťahy

Aissa sa stretla s grófom Lawrencom Kuhlem II koncom 70-tych rokov a chodili spolu viac ako dva roky, kým sa 3. októbra 1981 vzali na malej ceremónii, na ktorej sa zúčastnili ich najbližší priatelia a rodina.

Aissa Wayne, dcéra herca Johna Wayna. #durtynellys #durtynellys1620 #johnwayne

pridané Durty Nelly's na Nedeľa 26. júna 2016

1. apríla 1982 porodila Aissa ich dcéru Jennifer Wayne, zatiaľ čo ich syn Nicholas Kuhle ich nasledoval 24. októbra 1983. Aissa a Earl sa rozviedli v roku 1984 z neznámych dôvodov.

V júli 1985 sa Aissa zoznámila s ortopedickým chirurgom Thomasom A. Gionisonom na slepo a po necelom roku randenia sa 14. februára 1986 zosobášili. 2. júla 1988 sa rozviedli, údajne preto, že Aissa nemala záujem pracovať na ich manželstvo a starostlivosť o ich dcéru Anastasiu Pilar Gionis narodenú 14. februára 1987. Súd zveril Thomasovi plnú starostlivosť o Anastasiu, keďže sudca uviedol, že Aissa bola emocionálne nezrelá a nebola v stave vychovávať dieťa sama.

3. októbra 1988, tri mesiace po rozvode, Aissu a jej nového priateľa napadli dvaja maskovaní muži bejzbalovými palicami. po ich zbití Aissin priateľ uviedol, že mohol byť zodpovedný kvôli obchodnej dohode, ktorú uzavrel – jeho vyhlásenie bolo neskôr odstránené zo záznamu a verilo sa, že útočníkov si najal Aissin bývalý manžel Thomas. Bol zatknutý a uväznený na 17 dní bez možnosti prepustenia na kauciu, no jeho právnik mu nakoniec pomohol dostať sa von zaslaním 250 000 dolárov.

16. marca 2002 sa Aissa vydala za Richarda Putnama Robinsona, no zrejme sa po niekoľkých rokoch z neznámych dôvodov rozviedli.

Záľuby a iné záujmy

Aissa rada cestuje a pracovne aj zábavne sa pohybovala po USA, pričom pri mnohých príležitostiach bola aj v Európe, pričom navštívila krajiny ako Taliansko a Anglicko, pričom jej vysnívanou destináciou je Paríž vo Francúzsku. Zaujíma sa o politiku a v roku 2016 počas prezidentských volieb v USA volila Donalda Trumpa, ktorý je republikánom. Aissa je milovníčkou zvierat a mala niekoľko mačiek, zatiaľ čo jej obľúbené zvieratá sú kone a korytnačky. Leto je jej obľúbeným obdobím, pretože rada trávi svoj voľný čas na pláži opaľovaním si pokožky a plávaním v oceáne, pričom rada hrá plážový volejbal.

Niektorí z jej obľúbených hercov a herečiek sú Eddie Murphy, Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. pričom medzi jej obľúbené filmy patria Meet Dave, Shutter Island a Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

Vzhľad a čistý majetok

Aissa má 64 rokov. Má dlhé blond vlasy a modré oči, je vysoká 1,93 metra a váži okolo 79 kg. Od mája 2020 sa jej čistý majetok odhaduje na takmer 3 milióny dolárov. zatiaľ čo čistý majetok jej otca v čase jeho smrti sa odhadovala na viac ako 50 miliónov dolárov.

Kto bol John Wayne, Aissin otec? Wiki Bio

Marion Robert Morrison – celosvetovo známy ako John Wayne – sa narodil vo Winterset, Iowa USA 26. mája 1907 – jeho znamenie zverokruhu boli Blíženci a mal americkú národnosť. Bol to herec najlepšie známy tým, že hral vo westernových filmoch, ako je dobrodružná dráma Stagecoach z roku 1939, v ktorej hrali aj Claire Trevor a Andy Devine, a ktorá je o niekoľkých ľuďoch, ktorí spolu cestujú, keď ich napadli americkí domorodci na čele s Geronimom. Film bol obrovským hitom a získal dve ceny Oscar.

Johna vychovávali ako jediné dieťa v Palmdale v Kalifornii jeho otec Clyde Leonard Morrison, ktorý bol farmaceutom, a jeho matka Mary ‘Molly’ Alberta Brownová, ktorá bola ženou v domácnosti. John študoval na Glendale Union High School kde bol futbalistom a v tom čase mal psa erdelteriéra menom Duke, preto ho ľudia prezývali „Malý vojvodca“. Po imatrikulácii chcel vstúpiť do americkej námornej akadémie, ale jeho žiadosť bola zamietnutá, a tak sa zapísal na futbalové štipendium na University of Southern California, avšak John si pri surfovaní zlomil kľúčnu kosť, čo viedlo k tomu, že prišiel o štipendium a odchod z vysokej školy.

John sa počas svojej kariéry objavil v mnohých filmoch – tri z jeho najlepších, ktoré ľudia hodnotia, sú westernová dobrodružná dráma True Grit z roku 1969, ktorá je o maršálovi USA a texaskom rangerovi, ktorí pomáhajú dospievajúcemu dievčaťu nájsť muža, ktorý zabil jej otca. a ktorá získala Oscara, westernová dobrodružná dráma The Cowboys v roku 1972, v ktorej si zahrali aj Roscoe Lee Browne a Bruce Dern, a westernová romantická dráma The Shootist z roku 1976, ktorá je o pištoľníkovi, ktorý sa chystá zomrieť na starobu a hľadá spôsob, ako to urobiť s minimálnou bolesťou.

John bol dvakrát ženatý, kým sa stretol s Aissinou matkou Pilar. Jeho prvou manželkou bola Josephine Alicia Saenz, ktorá mu porodila štyri deti, zatiaľ čo s druhou manželkou Esperanzou Baur nemal žiadne deti. Keď sa v roku 1973 rozviedol s Pilar, jeho sekretárka Pat Stacy sa k nemu presťahovala a žili spolu až do jeho smrti v roku 1979.