• Hlavná
 • Herci
 • Čistá hodnota Patricka Duffyho (opera Dallas), smrť manželky, vek, životopis

Čistá hodnota Patricka Duffyho (opera Dallas), smrť manželky, vek, životopis

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Televízna osobnosť, herec a režisér, Patrick George Duffy sa narodil 17. marca 1949 v Townsende, Montana, USA, majiteľom krčmy Terence a Marie Duffy, má jednu sestru.

Keď mal 12 rokov, jeho rodina sa presťahovala do Everettu v štáte Washington, kde študoval na Cascade High School, zúčastnil sa na Pep Club a Drama Club a stal sa známym ako „Yell King.“ Keď sa zamiloval do herectva, prihlásil sa do programu prípravy profesionálnych hercov na Washingtonskej univerzite v Seattli a spomedzi 1200 uchádzačov bol jedným z 12 prijatých ľudí. V roku 1967 zmaturoval na Cascade High School. Predtým, ako sa rozhodol pokračovať herectvo , chcel sa stať športovcom a dokonca získal certifikát ako potápač.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Patrik Duffy. #soapopera #80. roky #soapoperaworld #primetimesoap #dallastvshow #dallastvseries #bobbyewing #patrickduffy

Príspevok zdieľaný používateľom Mydlo a seriál, Telefilm. (@soapserial) 4. júna 2020 o 4:48 PDT

V roku 1971 promoval s titulom BA v odbore dráma na Washingtonskej univerzite a jeho titul ho oprávňuje vyučovať divadelné umenie.

V poslednom ročníku vysokej školy si pretrhol hlasivky. Kvôli zraneniu si vytvoril pozíciu herca a pracoval ako tlmočník pre operné, baletné a orchestrálne spoločnosti vo Washingtone. Za ten čas viedol hodiny pohybu a pantomímu.

Osobný život rodiny

18. novembra 1986 jeho rodičov zavraždili dvaja dospievajúci chlapci Sean Wentz a Kenneth Miller počas ozbrojenej lúpeže v jednej z ich krčiem v Boulder v Montane. Sean a Kenneth boli usvedčení a odsúdení na 75 rokov väzenia. V roku 2001, keď Sean priznal, že bol jediným ozbrojencom, Kenneth predstúpil pred výbor Montana Parole – bola mu odmietnutá milosť, ale v decembri 2007 bol podmienečne prepustený. Seanovi bolo udelené podmienečné prepustenie v roku 2015.

Kariéra

Počas sezóny Patrick vystupoval v Old Globe Shakespeare Company v San Diegu. Trochu sa pustil do spevu. V roku 1983 sa jeho duet s francúzskou speváčkou Mireille Mathieu, Together We’re Strong, stal hitom v Európe a v apríli sa v Holandsku dostal na piate miesto.

V roku 1977 bol obsadený ako Mark Harris vo filme Muž z Atlantídy, ktorý bol krátko po odvysielaní zrušený. V rozhovore pre People hovoril o svojom konkurze: „Nemal som dosť peňazí na kúpu plaviek, tak som to musel urobiť v spodnej bielizni.“ Jeho postava v šou je stratená bytosť z kontinentu Atlantis. V bezvedomí ho objavil výskumník na pláži.

Hoci väčšinou vyzeral ako človek, mal nohy a ruky s pavučinou a mimo vody mohol stráviť len krátky čas. Prehliadka sa vysielala iba jednu sezónu, od konca roku 1977 do začiatku nasledujúceho roka.

Dallas

Začiatkom roku 1978 prerazil ako najmladší syn slečny Ellie, Bobby Ewing, najláskavejší brat J. R. Ewinga v hlavnom vysielacom seriáli CBS Dallas. Dramatická séria sa sústreďuje okolo bohatej texaskej rodiny, v ktorej Barbara Bel Geddes hrala matriarchu Ewingovcov, slečnu Ellie, a Jim Davis patriarchu Jocka. Larry Hagman stvárnil Bobbyho staršieho brata J. R. a Linda Gray stvárnila J. R. manželku Sue Ellen. Relácia sa týkala základných tém, ako sú vzťahové problémy a súrodenecká rivalita.

V šou sú tiež uvedené vzostupy a pády manželstva Bobbyho a Pamely - Victoria Principal hrala Pamelu. Show bola celosvetovo úspešná, ale Patrick sa rozhodol opustiť show v roku 1985, jeho rozhodnutie znamenalo, že scenáristi zabili jeho postavu. Po tom, čo nenašiel veľký úspech mimo seriálu, sa vrátil v roku 1986 počas neslávne známej scény zo sprchy, vďaka ktorej sa sezóna medzi rokmi 1985 a 1986 stala „len snom.“ Hoci nie všetci súhlasili s rozhodnutím spisovateľa, táto scéna sa stala nezabudnuteľným momentom v televízii. História, podobne ako cliffhanger v 'Who Shot J.R.?' Patrick zostal v šou až do roku 1991, keď sa skončila.

Patrick sa tiež objavil v niekoľkých epizódach Knots Landing medzi rokmi 1979 a 1982, čo bola vedľajšia séria z Dallasu, dokonca aj režíroval niekoľko epizód show.

Patrik Duffy

V roku 1996 sa objavil v televíznom filme o stretnutí Dallas: J. R. Returns a v roku 1998 vo filme o stretnutí Dallas: Vojna Ewingov, kde bol koproducentom oboch filmov. V roku 2004 sa opäť zišli pre televízny špeciál z oblasti literatúry faktu Dallas Reunion: Return to Southfork.

V roku 2012 sa Patrick, Larry Hagman a Linda Gray dali dokopy na reštarte série Dallas, no v novembri 2012 Larry zomrel na komplikácie rakoviny. Relácia sa vysielala v rokoch 2012 až 2014.

V experimentálnom dokumentárnom filme Hotel Dallas v réžii umeleckého dua Huang a Ungur vyjadril Patrick surrealistický dvojník Bobbyho, ktorý sa volá Mr. Here. Dokument mal premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Berlíne v roku 2016.

Iné

Patrick hral Franka Lamberta v komediálnom a dramatickom seriáli ABC Krok za krokom v rokoch 1991 až 1998, ktorý sledoval život zmiešanej rodiny, pričom dvaja hlavní hrdinovia mali z predchádzajúcich vzťahov tri deti. Šou bola dobre prijatá a vysielala sa sedem rokov, pričom Patrick režíroval aj niekoľko epizód show. Venoval sa aj hlasovému herectvu a objavil sa v živej akčnej scéne s Victoriou Principal v seriáli Family Guy v spoof neslávne známej sprchovej scény v Dallase. Robil aj hlasové herectvo vo filme Touched by an Angel a v televíznom seriáli Justice League.

Patrick ďalej hral v televíznych filmoch Desolation Canyon a Falling in Love with the Girl Next Door v roku 2006 a potom v rokoch 2006 až 2011 mal opakujúcu sa úlohu Stephena Logana v dennej telenovele CBS The Bold and the Beautiful. V roku 2014 hral otca hlavnej postavy v sitcome NBC Welcome to Sweden. Patrick bol hostiteľom čiastočne interaktívnej hernej show Bingo America na GSN od apríla do júla 2008.

Patrick Duffy nie je na Hallmark Channel žiadnym cudzincom. Pamätáte si názov filmu, v ktorom hral s Patty Duke a Bruceom Boxleitnerom?

pridané Hallmark Channel USA na Streda 28. júna 2017

Osobný život

Na medzinárodnom budhistickom ceremoniáli Soka Gakkai 15. februára 1974 sa oženil s profesionálnou balerínou Carlyn Rosser. Pár sa stretol krátko po tom, čo Patrick vyštudoval vysokú školu a s pomocou svojho titulu z drámy sa pokúšal venovať profesionálnej kariére herca. Mal 24 rokov, kým Carlyn mala 34 rokov, presťahovali sa do New Yorku, kde Patrick účinkoval v hrách mimo Broadway a pracoval aj ako tesár, aby finančne podporil seba a svoju manželku. Z New Yorku sa presťahovali do Hollywoodu, kde Patrick riadil dodávku pre kvetinársku spoločnosť a bol obsadený do niekoľkých vedľajších úloh v televízii a filme. Carlyn bola budhistka, a keď sa do nej Patrick zamiloval, dozvedel sa viac o jej náboženstve a rozhodol sa konvertovať na Nichiren budhizmus a so svojou manželkou spievať Nam Myōhō Renge Kyō. Napísal list svojim rodičom, v ktorých vysvetlil svoje obrátenie a svoje rozhodnutie presťahovať sa so svojou novou manželkou do New Yorku, pričom pripomenul obsah listu v rozhovore pre Digest: „Drahá mama a otec, sťahujem sa do New Yorku žiť s vydatou 34-ročnou baletkou. P.S.: Som budhista.‘

Majú spolu dvoch synov, Padraica Terence Duffyho, narodeného v roku 1974, a Conora Fredericka Duffyho narodeného 16. januára 1979. Všetci štyria členovia rodiny boli aktívne zapojení do budhistickej organizácie Soka Gakkai International. V júni 2001 Conor promoval na University of Washington-Seattle s titulom dráma a pokračoval v stopách svojho otca v hereckej kariére. V roku 1996 Padraic promoval na Princetonskej (NJ) univerzite. Patrick a Carlyn majú štyri vnúčatá. 23. januára 2017 Carlyn zomrela – jej príčina smrti nebola zverejnená, Patrick to oznámil len v júni 2017. Hoci je vdovec, Patrick sa stále považuje za ženatý so svojou manželkou a snaží sa jeho zosnulá manželka hrdá.

Barbara Bel Geddes zomrela 8. augusta 2005 na rakovinu pľúc.

Po smrti svojej televíznej matky s Patrickom urobil rozhovor pre Entertainment Weekly a hovoril o jej láskyplnej spomienke – „Keď sa Barbara pridala k obsadeniu Dallasu ako slečna Ellie, považoval som ju za Katherine Cornell, Helen Hayes a Ethel Barrymore – skutočné meno. v americkom divadle... Neukázala žiadne veľké ego kvôli svojej histórii.“ Obdivne hovoril o jej práci v šou a povedal, že či si jej scéna vyžaduje, aby tam bola len fyzicky, alebo riadila hlavnú tému scény, dala do svojej práce všetko. Patrick dodal, že herci a štáb počas natáčania nazvali Barbaru ‚BBG‘. „Larry Hagman bol očividne v prednej časti lode, ale nemohol by fungovať bez silnej matky a nemyslím si, že odvtedy v dramatickej televízii bola matka ako ona.“

Pri oživení Dallasu sedem rokov po Barbarinej smrti zverejnil TV Week rozhovor s Patrickom. ‘Barbara je veľkým kusom našej histórie a je pre mňa dôležité, aby som si ju ctil.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

 • Patrick zbiera detské knihy a starožitné bábiky.
 • Hrá golf a zúčastnil sa turnajov celebrít.
 • Jeho synovec je Barry Zito, nadhadzovač Major League Baseball.
 • Hrá na klavíri.
 • V roku 1991 v poslednej epizóde Dallasu hral jeho syn Conor Little J.R.
 • Marka Harrisa si zahral jeho syn Padraic
 • Patrickova postava vo filme Muž z Atlantídy sa volala Mark Harris.
 • Aby upozornil na svoju potenciálne smrteľnú alergiu na penicilín, nosí na pravom zápästí lekársky náramok.
 • Rodičia mu za meno vybrali ‚Patrick‘, pretože sa narodil na Deň sv.
 • Carlyn navrhla „sezónu snov“ ako spôsob, ako vysvetliť Bobbyho návrat do Dallasu po tom, čo zomrel v show.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Aký šampón používa tento otec? #franklambert #patrickduffy #dad #dadsshampoo #shampoo #dads #dadsofinstagram

Príspevok zdieľaný používateľom Otcov šampón (@dadsshampoo) 6. mája 2020 o 18:32 PDT

Vzhľad

Je vysoký 1,88 m a váži okolo 84 kg. Má orieškové oči a prirodzene hnedé vlasy, ale sú biele.

Čistý majetok a plat

Začiatkom roku 2020 sa jeho čisté imanie odhaduje na 14 miliónov dolárov.

Podľa správ za jednu epizódu Dallasu zarobil 75 000 dolárov. Za svoju pokračujúcu úlohu v seriáli od roku 1986 do roku 1991 získal podpisový bonus 1 milión dolárov.