• Hlavná
  • Hudobníci
  • Čistá hodnota, manželka, rodina bubeníka Alexa Van Halena – životopis

Čistá hodnota, manželka, rodina bubeníka Alexa Van Halena – životopis

Alex Van Halen je hudobník narodený 8. mája 1953 v Amsterdame, Noord-Holland, Holandsko. Je známy tým, že je spoluzakladateľom a bubeníkom americkej hard-rockovej skupiny Van Halen.

ObsahSkorý život

Alexander Arthur van Halen sa narodil ako syn Jana van Halena, a jazzový saxofonista a Eugenia van Beers, pôvodom Indo. V roku 1962 sa celá rodina presťahovala z Holandska do Pasadeny v Kalifornii v USA a krátko po príchode do krajiny si zmenili priezvisko z van Halen na Van Halen. Alex má mladšieho brata menom Edward Eddie Lodewijk van Halen. Alex študoval na základnej škole Hamilton v Pasadene a zmaturoval na strednej škole v Pasadene v roku 1971. Študoval hudbu na Pasadena City College, ale štúdium nikdy nedokončil, pretože vysokú školu opustil.

Muž!!

pridané Stacy Shearer Sprigle na Utorok 29. septembra 2015

Záujem o hudbu

Vďaka otcovej profesii sa Alex a jeho mladší brat Edward začali zaujímať o hudbu už od útleho veku a boli vyškolení ako klasickí klaviristi. Ako však bratia vyrastali, začali ich ovplyvňovať rockové hnutie z Anglicka, a tak sa rozvinul záujem hrať na viacerých nástrojoch.

Zatiaľ čo jeho brat Eddie sa začal viac zaujímať o bicie, Alex sa začal zaujímať o gitaru a ešte počas základnej školy začal chodiť na hodiny flamenca. Postupom času sa Alex začal zaujímať aj o hru na bicie, keď začal cvičiť s bratovou súpravou bicích. Alex nakoniec úplne stratil záujem o hru na gitare a on a jeho brat nakoniec natrvalo vymenili nástroje, keď Edward začal hrať na gitare.

Prvé kroky kariéry

Prvé kapely

Alex a jeho brat Eddie založili svoju prvú kapelu s názvom The Broken Combs spolu s tromi ďalšími chlapcami, keď ešte chodili na základnú školu. V tínedžerskom veku založili ďalšie kapely, ktoré sa volali The Trojan Rubber Company, Genesis a The Space Brothers.

Mamut - 1972

Mamut vznikol, keď Alex navštevoval Pasadena City College. Zostava kapely bola v tom čase Alex na bicích, Eddie na speve a Mark Stone na basgitare, prenajali si elektronický systém a vybavenie Davida Lee Rotha, s ktorým sa Alex zoznámil pred odchodom z College.

Krátko po vzniku kapely zmenili zostavu Eddie požiadal Rotha, aby sa pripojil ku kapele a stať sa jej spevákom.

Na Rothov návrh zmenili v roku 1974 názov skupiny na Van Halen, keďže ich bývalý názov Mammoth už prevzala iná kapela. V tom čase z kapely odišiel Mark Stone a nahradil ho Michael Anthony.

Van Halen

Prvé kroky: 1974 – 1977

S novým zložením a názvom začala kapela hrať koncerty v južnej Kalifornii, pričom Alex okrem úlohy bubeníka plnil aj manažérske povinnosti.

Van Halen hral na niekoľkých súkromných párty, parkoch a malých nočných kluboch vďaka vlastnej propagácii kapely. Bol to však nočný klub Gazzari – jeden z najslávnejších klubov v meste v tom čase – ktorý dal kapele prvú zmluvu na vystúpenia v klube. Hoci ich majiteľ Bill Gazzarri spočiatku nemal rád, pretože skupina bola „príliš hlasná“, najali si ich manažéri Mark Algorri a Mario Miranda, ktorí boli ohromení ich výkonmi.

Ďalšie známe kluby, v ktorých skupina hrala, boli Walter Mitty's Rock & Roll Emporium, Whisky a GoGo a Starwood, čo znamenalo, že publikum Van Halen sa v Kalifornii neustále rozrastalo.

Čoskoro po tom, čo sa Van Halen pripojil k Gazzari, nahrali svoju prvú demo kazetu v Cherokee Studios v roku 1976, po tom, čo ich diskdžokej a lovec talentov Rodney Bingenheimer videl v Gazzari a vzal Gene Simmonsa, aby videl hrať skupinu. Simmonsov záujem o Van Halena vzrástol do tej miery, že pomohol vyrobiť ich druhú demo-kazetu v dvoch štúdiách v Los Angeles a New Yorku. Potom, čo Simmons predstavil pásku manažmentu svojej kapely (Kiss), kapelu odmietli s argumentom, že „nemajú šancu to urobiť“, a tak stratil záujem o Van Halen.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#vanhalen #vh #classicrock #classicmetal #glamrock #glammetal #davidleeroth #diamonddave #eddievanhalen #alexvanhalen #michaelanthony #70s #80s #70sfashion #80smóda #80srock #80smetal #gitarovýpanel #gitarový #guitrunchrungorockde

Príspevok zdieľaný používateľom Klasický Van Halen (@classicvanhalen_1974_1984) 14. júna 2020 o 14:16 PDT

Dokonca aj po tomto odmietnutí sa Van Halenove príležitosti naskytli, keď ich v roku 1977 Ted Templeman a Mo Ostin videli vystupovať v Starwood v Hollywoode a zapôsobení ich vystúpením okamžite ponúkli kapele zmluvu s Warner Bros. Records.

Prvý album a vzostup slávy: 1978 – súčasnosť

8. februára 1978 skupina vydala svoj prvý album s vlastným názvom, nahraný v Sunset Sound Recorders od septembra do októbra 1977. Napriek nárastu popularity disco hudby a punku sa prvý album skupiny dostal na 19. miesto v rebríčku Billboard. , ktorý si získal súhlas fanúšikov rockovej hudby a verejnosti všeobecne a stal sa jedným z najvplyvnejších albumov storočia na celom svete.

Nasledoval album 1984, ktorý kapele priniesol prvý a jediný singel číslo jeden – Jump – ktorý kapele získal medzinárodnú slávu.

V roku 1985 skupinu opustil Roth a nahradil ho Sammy Hagar, a hoci skupina prešla niekoľkými zmenami v zostave, bratia Van Halenovci vždy zostali členmi. Ďalšie úspešné nahrávky od Van Halena sú: 5150 z roku 1986, For Unlawful Carnal Knowledge, vydaná v roku 1991, Balance v roku 1995, zbierka hitov z roku 2004 The Best of Both Worlds a A Different Kind of Truth z roku 2012.

Hudba

Vplyvy

Prvou piesňou, ktorú Alex zvládol na bicie, bola Wipe Out od The Surfaris, na ktorých sú uvedené jeho hudobné vplyvy ako Ginger Baker, Billy Cobham, John Bonham a Keith Moon.

Vybavenie

Hudobné vybavenie Alexa Van Halena je rôzne – jeho bicie, pedále a hardvér sú Ludwig, zatiaľ čo činely sú Paiste a paličky Regaltip. Paiste pre neho vytvoril aj signature ride činel, zatiaľ čo Regaltip urobil to isté so svojimi paličkami. Alex často používa extravagantné, obrovské bicie súpravy.

Alex vymyslel termín The Brown Sound, aby pomenoval zvuk svojho malého bubna.

Osobný život

Sobáše

Alex sa prvýkrát oženil v roku 1983 s Valeri Kendall po dvoch rokoch zasnúbenia. Manželstvo však trvalo len mesiace a rozviedli sa v roku 1984. V tom istom roku sa Alex oženil s Kelly Carterovou, ktorá mu porodila prvého syna, Arica Van Halena, narodeného 6. októbra 1989. Pár bol zosobášený 12 rokov, kým sa v roku 1996 rozviedol. O roky neskôr sa Alex oženil so Stine Schybergovou, ktorá mu porodila druhé dieťa Malcolma Van Halena. Odvtedy pár zostal v manželstve.

Zdravie

Sammy Hagar, bývalý spevák skupiny Van Halen, napísal knihu s názvom Červená: Môj necenzurovaný život v rocku , v ktorom povedal, že Alex konzumoval veľké množstvá piva počas turné a nahrávania v štúdiu, čo ho viedlo k niekoľkým kaskadérskym kúskom.

Túto skutočnosť potvrdzuje aj samotný Alex, ktorý v roku 1988 nastúpil na krátku odvykačku zo závislosti od alkoholu. Odvtedy, čo bol triezvy, a hovorí sa, že to, čo ho inšpirovalo k uzdraveniu, bola smrť jeho otca v roku 1986.

Súrodenec – Eddie Van Halen

Alexov mladší brat Eddie Van Halen sa narodil 26. januára 1955 v Amsterdame v Holandsku. Nie je to len gitarista Van Halen, ale aj skladateľ, vynálezca a producent. Jeho majstrovstvo ako gitaristu mu vynieslo celosvetovú slávu a v ankete The 100 Greatest Guitarists of All Time bol uvedený ako číslo jedna v ankete Guitar World’s The 100 Greatest Guitarists of All Time. Povedal, že Eric Clapton je jeho najväčším hudobným vplyvom.

Čistá hodnota

Alex Van Halen má odhadovanú čistú hodnotu 110 miliónov dolárov, čo je výsledkom jeho rozsiahlej a úspešnej kariéry bubeníka Van Halen.

jpeg

Vzhľad

Alex Van Halen je muž zmiešaného etnika. Je vysoký 1,83 m, no jeho hmotnosť nie je známa, hoci má štíhlu postavu. Jeho štýl vo Van Halen sa časom menil – na začiatku kariéry mal dlhé vlasy, no dnes si ich už ostrihal a pôsobí vyzretejšie. Často ho vídať s čiernymi okuliarmi.

Zaujímavosti

Matka Alexa a Eddieho zomrela v roku 2005. Povedali, že napriek ich úspechu v hudbe a dokonca aj po tom, čo sa stali milionármi, sa ich matka stále pýtala, kedy sa chystajú zanechať hudbu a venovať sa „skutočnej práci“.

Osobnosti rodičov bratov Van Halenovcov boli veľmi odlišné. Zatiaľ čo svoju matku opisujú ako vážnu a zodpovednú, povedali, že ich otec bol skôr pohodový a pohodový človek.

Eddieho prvá bicia súprava bola St. George v hodnote 125 dolárov, ktorú zaplatili roznášaním novín ako chlapec. Kým však Eddie pracoval, Alex cvičil svoje bubnové zručnosti na Eddieho sade.

Jediný prípad, keď sa Alex objavil na hudobnom projekte okrem Van Halen, bolo v roku 1997, keď pracoval v inštrumentálnej piesni Respect the Wind, ktorá bola súčasťou soundtracku k filmu Twister, pričom spolu so svojím bratom si pieseň vyslúžila nomináciu. na cenu Grammy.

Počas krátkeho času, keď sa Gene Simmons zaujímal o produkciu Van Halen, navrhol zmeniť názov skupiny na Daddy Longlegs, ale členovia kapely túto myšlienku odmietli.

Alex takmer prišiel o prst v roku 1977, krátko pred ich podpisom s Warner Bros.

Alex často rád zabúcha na gong na začiatku svojich sól na bicie.