• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota, manžel, rozvod Jo Ann Pflugovej – životopis. Dnes

Čistá hodnota, manžel, rozvod Jo Ann Pflugovej – životopis. Dnes

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Americká televízna a filmová herečka Jo Ann Pflug , sa narodil 2. mája 1940 v Atlante, Georgia, USA. Vychovávali ju vo Winter Park na Floride jej otec J. Lynn Pflug a matka Kelly Pflug. Jej otec bol zvolený za starostu Winter Parku v roku 1958, teda v tom istom roku, keď maturovala na Winter Park High School. O žiadnych súrodencoch verejne nehovorila.

V rozhovore pre The Palm Beach Post s Leslie Streeter Jo Ann povedala, že jej rodičia plne podporujú jej rozhodnutie ísť do šoubiznisu. Dodala, že hoci väčšina rodičov nepodporuje túto voľbu, jej otec bol básnik, takže chápal jej túžbu ísť za svojím snom: „Bol skvelý. A povzbudzoval ma.‘ Študovala umenie a herectvo na Rollins College a potom študovala na univerzite v Miami, kde študovala drámu, ale nepáčila sa jej kapacita študentov katedry.

Všetko najlepšie k narodeninám Jo Ann Pflugová (5/2/40)

pridané Cítim sa nostalgicky na štvrtok 2. mája 2013

Rozhodla sa prestúpiť na oddelenie rozhlasu a televízie, kde ‚bola jediným dievčaťom‘, a vyštudovala bakalársky titul v odbore vysielanie s vedľajším titulom v americkej histórii.

Kariéra

Rádio

Počas štúdia na vysokej škole mala každý týždeň rozhlasovú reláciu, v ktorej bola známa ako slečna Make-Believe. Jej show sa volala Čarovný koberec a rozprávala príbehy. Štyri roky tiež hostila týždennú talk show s názvom Montage a jej skúsenosti jej umožnili stať sa prvou ženou koncom 60. rokov, ktorá mala týždennú živú televíznu talk show v Los Angeles. Dostala rozhovor s Christopherom Reeveom, režisérom Garym Marshallom, senátorom Barrym Goldwaterom, astronautom Alanom Sheppardom a autorom Rayom Bradburym a mnohými ďalšími.

Zúčastnila sa aj niekoľkých súťaží, vrátane Miss Miami Beach 1961 a Miss Sunny Florida, ktoré vyhrala.

Súčasťou jej víťazstva v súťaži bolo, že mohla pracovať vo vysielaní v pridruženej spoločnosti Miami ABC, ale to sa nestalo. Jo Ann sa rozhodla presťahovať do New Yorku a pokúsila sa získať prácu v šou Today, no odmietli ju a povedali jej, že je príliš mladá a mala by si najprv spraviť meno.

Odišla do Kalifornie, kde študovala u Lee Strasburga, slávneho učiteľa herectva, a medzitým si rezervovala množstvo televíznych vystúpení a reklám. Najprv chcela byť známa ako Jo Ann Kellyová profesionálne, aby si uctila svoju matku, ale rozhodla sa použiť svoje skutočné priezvisko v nádeji, že vďaka tomu vynikne. V rozhovore vysvetlila: „Ľudia hovorili: „Je Pflug tvoje skutočné priezvisko?“ a ja by som povedala: „Ak by nebolo, vybrala by som si Pfluga?“ Musela by som to napísať a ľudia by povedali: 'Och, ty si ten s tým smiešnym menom!''

Hostila špeciálne olympijské hry pre NBC, spolu s Regisom Philbinom moderovala Good Morning L.A. a hostila špeciál pre deti pre CBS, ktorý získal cenu Emmy.

Film

V roku 1966 ona debutoval v malej úlohe vo filme Cyborg 2087, sci-fi filme režiséra Franklina Adreona, ktorý je súčasťou deväťdielnej série produkovanej United Pictures Corporation. Všetky filmy boli nízkorozpočtové a vyrobené pre televíziu, no boli uvedené v kinách.

V roku 1970 hrala svoju prvú hlavnú úlohu ako zdravotná sestra americkej armády v MASH, poručík Maria ‘Dish’ Schneider. Čiernu komédiu vojnový film režíroval Robert Altman a hrali v ňom Donald Sutherland, Tom Skerritt a Elliott Gould, adaptovaný Ringom Lardnerom Jr. a založený na MASH: Román o troch armádnych doktoroch, ktorý napísal Richard Hooker.

Aj keď väčšina jej scén bola z filmu vystrihnutá, výkon Jo Ann vo filme bol dostatočne pôsobivý na to, aby získala početné hlavné úlohy v televíznych reláciách. Film bol jedným z 20thNajväčšie filmy Century Fox v 70. rokoch minulého storočia a bol to jediný film MASH uvedený do kín. Film sleduje skupinu lekárskych profesionálov počas kórejskej vojny, ktorí sú umiestnení v mobilnej armádnej chirurgickej nemocnici (MASH). Keď Jo Ann hovorila o filme, povedala: „Bola to taká skvelá skupina ľudí... Bob bol ako režisér veľmi kreatívny a desivý... Elliot Gould, ktorý hral Trappera Johna a bol na Broadwayi. Bol taký dobrý v improvizácii.“

V roku 1971 hrala Christinu vo filme Catlow a nasledujúci rok bola Alice Gilligan vo filme Where Does It Hurt?, kde hral Peter Sellers.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Všetko najlepšie k 80. narodeninám, #JoAnnPflug!⠀ ⠀ V 70. a 80. rokoch bola všade – od #MASH (1970) cez #MatchGame po #TheFallGuy

Príspevok zdieľaný používateľom getTV (@gettv_official) 2. mája 2020 o 15:30 PDT

V roku 1997 hrala manželku šéfa Jacka vo filme Traveller a jej posledná rola bola neskôr v tom istom roku ako Cynthia Vaughan vo filme Polnoc v záhrade dobra a zla. Americká kriminálna dráma si zahrali Kevin Spacey a John Cusack a produkoval ju a režíroval Clint Eastwood. John Lee Hancock adaptoval rovnomenný román Johna Berendta z roku 1994 o obchodníkovi so starožitnosťami, ktorý je súdený za údajnú vraždu prostitútky.

Televízia

V roku 1966 debutovala v televízii malou úlohou vo filme The Beverly Hillbillies, potom sa nasledujúci rok stala členkou obsadenia vo Fantastickej štvorke, animovanom seriáli založenom na komiksovej sérii Marvel o štyroch vedcoch, ktorí získajú superschopnosti a bojujú proti zloduchom. Jo Ann vyjadrila hlas Invisible Girl/Susan Storm, jednej z hlavných vedkýň a superhrdiniek.

V roku 1970 Jo hrala chorú zdravotnú sestru Paulu Lynchovú v epizóde To Carry the Sun in a Golden Cup v šou Marcus Welby, M.D., potom si zahrala v televíznom filme The Night Strangler v roku 1973, ktorý bol pokračovaním filmu televízny film The Night Stalker z roku 1972 a po ňom nasledoval televízny seriál Kolchak: The Night Stalker, ktorý sa vysielal v rokoch 1974 až 1975.

V rokoch 1978 až 1979 hrala poručík Katherine O'Hara v Operácii spodnička – v komediálnom seriáli sa predstavili aj Jim Varney, Melinda Naud a Richard Brestoff.

V rokoch 1973 až 1981 bola Jo často členkou panelu v televíznej hernej šou Match Game a v 70. rokoch spoluhostila Candid Camera s Allenom Funtom, medzitým v roku 1974 hral po boku Clinta Walkera a Petera Gravesa v televíznom filme Scream of the Wolf.

Bola stálicou v sezóne 1981 až 1982 akčného dobrodružného seriálu The Fall Guy, ktorý sa vysielal na ABC od novembra 1981 do mája 1986 a hral v ňom Douglas Barr ako Howie Munson, Lee Majors ako Colt Seavers a Heather Thomas ako Jody Banks. Predstavenie sledovalo troch hlavných predstaviteľov, ktorí hrali kaskadérov v Hollywoode a ktorí v noci pracujú ako lovci odmien. Colt využíva svoje znalosti a fyzické schopnosti z práce kaskadéra na chytanie zločincov a spolupracuje so svojím bratrancom Howiem, ktorý študuje na kaskadéra v Nashville Colt ho pravidelne nazýva „Kid.“ Občas sa k nim pridá Jody, ktorý je kolegom kaskadérom.

Jo Ann bola prvou herečkou, ktorá stvárnila Taylora Chapina vo filme Rituals v roku 1984. Americká telenovela sa vysielala od septembra 1984 do septembra 1985 na Telepictures. Charlene Keel napísala román s názvom Rituály a spolupracovala s Kenom Cordayom a Gene Palumbom na napísaní seriálu voľne na základe jej knihy. Séria bola založená vo Wingfielde, fiktívnom meste vo Virgínii, kde niektorí obyvatelia boli zamestnancami Chapin Industries alebo Wingfield Mills, a v meste sídlila aj Haddon Hall, ktorá bola internátnou školou pre dievčatá. Telenovela sa sústredila okolo rodín Robertson, Gallagher a Chapin a ľudí, ktorí sú s nimi profesionálne alebo osobne spojení. Celkovo bolo 260 epizód, z ktorých každá mala 25 minút.

Jo Ann bola nahradená Tinou Louise po jej verejnom odchode zo show podľa Soap Opera Digest, odišla, pretože jej postava bola zapojená do sexuálnych scén s partnermi, s ktorými nebola vydatá, a tieto scény boli v rozpore s náboženským presvedčením Jo Ann. Jo tiež hosťovala v rôznych seriáloch, ako napríklad The Dukes of Hazzard, Charlie's Angels, One Day at a Time, The Love Boat a mnoho ďalších.

Iné

Koncom 80. rokov si dala prestávku a v roku 1997 sa vrátila do práce, pokračovala v herectve, pričom stále tvorila a uvádzala školenia o etikete pre profesionálov a deti. Po dvoch filmoch odišla do dôchodku. V roku 2011, keď žila v Tequesta na Floride, robila rozhovory s Johnnym Mathisom, Patom Booneom, Mary Wilson, Shirley MacLaine a ďalšími celebritami vo svojej sobotňajšej rannej šou v Seaview Radio The Jo Ann Pflug Show.

Osobný život

21. decembra 1972 sa vydala za Chucka Wooleryho, hostiteľa americkej hernej show, v Orlande na Floride v kaplnke Rollins College Knowles Memorial Chapel. Spolu mali dcéru Melissu, no v roku 1980 sa rozviedli.

14. mája 1988 sa vydala za Charlesa Stuck Younga a sú stále spolu. Povedala, že sa stala znovuzrodenou kresťankou a bola pokrstená v domácom bazéne Shirley a Pata Booneových. Potom sa stala motivačným rečníkom a vydala sa na turné, aby sa podelila o svoj príbeh.

Vrátila sa na Floridu, aby sa postarala o svoju matku Kelly, ktorá zomrela v roku 2010. V rozhovore pre The Palm Beach Post povedala, že bolo ‚radosťou a cťou prejsť s ňou fázami starnutia. Jej meno znamená v galčine ‚Bojovníčka‘ a bola to malá divoká bojovníčka.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Všetko najlepšie k narodeninám Jo Ann Pflugovej! #herečka #krása #krásne #krásneoči #úsmev #nádherná #sexy #všetka žena #američanka #vlasy #makeup #detail #vintageclothing #vintage #klasika #80. roky #joannpflug

Príspevok zdieľaný používateľom Marco Christo (@borninthe1970s) 2. mája 2017 o 16:08 PDT

Podelila sa aj o to, že píše príručku o tom, ako sa starať o starých ľudí, keďže sa starala o svoju mamu.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

V roku 1972 odmietla rolu Valerie Perrine vo filme Slaughterhouse-Five kvôli sexuálnemu obsahu. Odmietla aj rolu mamy Bonnie Franklinovej v televíznom sitcome One Day at a Time, ktorý sa vysielal v roku 1975. „Po MASH ma hľadali nahotu. Všetky nahé úlohy... Nebudem čakať o 30 rokov a moje deti budú hovoriť: ‚Ach, na obrazovke je mama, nahá.‘ Nemyslím si to.

Vzhľad

Má hnedé vlasy, hnedé oči a je vysoká 5 stôp 7 palcov (1,7 m).

Čistý majetok a plat

Čistý majetok Jo Ann sa odhaduje na 5 miliónov dolárov od polovice roku 2020.