• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota Linwooda Boomera, rodina, deti – životopis

Čistá hodnota Linwooda Boomera, rodina, deti – životopis

ObsahKto je Linwood Boomer?

Linwood Boomer sa narodil 9. októbra 1955 vo Vancouveri v Britskej Kolumbii v Kanade. Je to spisovateľ, producent a herec, azda stále najznámejší vďaka práci v šou Little House on the Prairie, v ktorej stvárnil Adama Kendalla. Neskôr sa stal tvorcom sitkomu Malcolm in the Middle.

Čistá hodnota Linwood Boomer

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Linwood Boomer odhaduje na viac ako 60 miliónov dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra v zábavnom priemysle. Hoci si hereckou prácou zarobil značné príjmy, je to práca producenta, ktorá ho skutočne pozdvihla k väčšiemu bohatstvu.

pridané Lyndsay Danielle Olson na Streda 7. februára 2018

Stále príležitostne pôsobí ako herec, aj keď jeho práca bola väčšinou sporadická.

Raný život a začiatky kariéry

Linwood vyrastal vo Vancouveri ako tretie zo štyroch detí v domácnosti nižšej strednej triedy. Neskôr sa v škole dostal do programu pre nadaných. Keď vyrastal ako prostredné dieťa v rodine, neskôr prispel k jeho práci v Malcolm in the Middle. Ako vyrastal, začal sa zaujímať o herectvo a po škole sa začal venovať profesionálnym projektom.

Prvýkrát sa objavil v televízii vo filme Suddenly, Love, v ktorom stvárnil Davea Busbyho. Vo filme hrala Cindy Williams a získal skromné ​​recenzie, aj keď nemal široký dosah.

Po jeho práci sa potom objavil ako hosť v Hawaii Five-O, policajnej procedurálnej show sledujúcej činy špeciálnej pracovnej skupiny sídliacej na Havaji. Prehliadka sa inšpirovala skutočnou jednotkou, ktorá existovala počas stanného práva na Havaji okolo druhej svetovej vojny, show bola úspešná a neskôr bola obnovená v roku 2010.

Malý domček na prérii

V roku 1978 bol Boomer obsadený do svojej prvej a jedinej pravidelnej seriálovej úlohy, v Malý domček na prérii . Predstavenie je western odohrávajúci sa na farme v 70. rokoch 19. storočia, ktorý počas celého trvania prebiehal dve desaťročia a je založený na knihách o Little House, ktoré napísala Laura Ingalls Wilder.

Medzi hviezdy show patrili Michael Landon, Karen Grassle a Melissa Gilbert. Prehliadka bola pôvodne predstavená prostredníctvom pilotného filmu, ale nakoniec trvala osem rokov, hoci Linwood v nej bol iba v neskorších sezónach.

Počas relácie sa zamerala na rodinu Ingallsovcov, ktorí žili na farme, zobrazujúc ich vzťahy, interakcie s komunitou a pohľad na život v USA v 19. storočí. Neskôr boli predstavené ďalšie postavy, ktoré sa stali bežnou súčasťou predstavenia. Linwood hral učiteľa, ktorý sa stal právnikom od štvrtej série, ktorý nadviaže vzťah s Mary Ingalls a obaja sa neskôr zosobášili.

Počas svojho pôsobenia v šou sa začal čoraz viac zaujímať o produkciu a o to, čo funguje v zákulisí, učil sa od členov štábu v Little House of Prairie. Po skončení show sa viac sústredil na produkciu a písanie, pričom herecké úlohy bral čoraz menej.

Výroba a písanie

Linwood sa v osemdesiatych rokoch objavil iba ako hosť niekoľkých významných predstavení, keď začal rozvíjať svoje spisovateľské schopnosti. Niektoré z jeho projektov počas tohto obdobia zahŕňali Fantasy Island, Love Boat a mydlo Mladí a nepokojní . Nakoniec sa mu dostalo uznania za napísanie epizód niekoľkých významných relácií, vrátane Night Court a The Boys Are Back.

Pracoval aj na 3rd Rock from the Sun, situačnej komédii, ktorá sa vysielala na NBC, a rozpráva príbeh o štyroch mimozemšťanoch, ktorí predstierajú, že sú ľudia, aby študovali titulnú planétu.

Počas tejto doby mal v úmysle vytvoriť vlastnú show, ale mal za sebou mnoho neúspešných pokusov o produkciu pilotov pre show ako Nice Try a Family Business, ktoré sa však nikdy nechytili. Potom pomohol vyrobiť americkú verziu Červeného trpaslíka, ktorá nasledovala podobný príbeh ako pôvodná britská komédia. Kvôli početným problémom s vedúcimi pracovníkmi, americká verzia v porovnaní zbledol k originálu a bol silne kritizovaný.

Pracoval aj na pilotnom diele Big, čo bola šou založená na rovnomennom filme, no ani ten nebol vyzdvihnutý.

Malcolm v strede

Po mnohých neúspechoch sa Boomer nakoniec chytil, keď Fox prijal jeho ponuku pre show Malcolm v strede , ktorý v podstate vyrozprával svoj životný príbeh ako stredného dieťaťa v rodine nižšej strednej triedy. V seriáli vystupoval Frankie Muniz ako titulárny Malcolm, ktorý má inteligenciu na úrovni génia, ale je trochu normálny, navštevuje špeciálne kurzy, ktoré ho viedli k šikanovaniu svojimi rovesníkmi. Ďalšími členmi šou boli Jane Kaczmarek, Bryan Cranston a Christopher Masterson.

Prehliadka zaznamenala rýchly úspech, mnohí kritici chválili jej koncepciu, realizmus, komédiu, písanie a herecké výkony, takže bola veľmi populárna a veľkým lákadlom pre sieť, bežala sedem sezón a je považovaná za televíznu klasiku. Za svoju prácu získal cenu Primetime Emmy za vynikajúce písanie pre komediálny seriál a objavil sa ako hosť v jednej z neskorších sérií seriálu. Od konca show pokračoval v produkcii a práci ako spisovateľ. Pripravil šou Karenských pre CBS, ktorý však nebol vyzdvihnutý.

Vystupoval tiež ako hosť v šou Santa Clarita Diet, jeho prvé herecké vystúpenie po ôsmich rokoch.

Osobný život

Linwood sa oženil s producentkou Tracy Katsky, ktorá je známa svojou prácou v Mr. Show s Bobom a Davidom, Lucky Louie a Help Me Help You. Majú spolu štyri deti a bývajú v Los Angeles v Kalifornii. Práca ho baví hlavne v zákulisí, v porovnaní s hercom uprednostňuje pokojnejší a súkromný život. Stále pracuje na mnohých produkciách, ale nezverejňuje veľa osobných informácií. Existuje množstvo jeho fanúšikovských stránok, ale nemá žiadnu vlastnú verejnú online stránku.