• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota Judda Hirscha, oči, rodina, životopis. kde je dnes?

Čistá hodnota Judda Hirscha, oči, rodina, životopis. kde je dnes?

Judd Hirsch je ocenený herec, ktorý sa stal obľúbeným u amerického publika, keď hral v televíznom seriáli Taxi (1978-1983) a ktorý sa celosvetovo preslávil filmom Deň nezávislosti v roku 1990, úspešným v kinách.

ObsahRaný život a rodina

Judd Seymore Hirsch sa narodil 15. marca 1935 v Bronxe v New Yorku Josephovi Sidneymu Hirschovi, elektrikárovi, a Sally Kitzis Hirsch. Judd mal nemecko-židovského starého otca z otcovej strany, Benjamina Hirscha, ktorý sa narodil v New Yorku, a holandsko-židovskú starú mamu z otcovej strany Rosu Hirschovú, ktorá sa narodila v Anglicku. Juddova matka sa narodila v Rusku do židovskej rodiny. Má brata menom Roland Hirsch, ale žiadne ďalšie podrobnosti o ňom nie sú zverejnené.

Všetko najlepšie k narodeninám talentovanému Juddovi Hirschovi!

pridané navždy na Nedeľa 15. marca 2015

O Juddovom ranom živote nie je k dispozícii veľa informácií, okrem toho, že vyrastal v Bronxe a Brooklyne.

Rané vzdelávanie

V roku 1952 vyštudoval DeWitt Clinton High School v Bronxe a získal bakalársky titul z fyziky na City College of New York. Po absolvovaní absolvoval turné v americkej armáde najprv pracoval v americkej jadrovej spoločnosti Westinghouse Electric Company LLC., po ktorej pracoval v divadle a študoval herectvo v HB Studio (Štúdio Herbert Berghof) v Greenwich Village v New Yorku, neziskovej organizácii, ktorá ponúka profesionálne školenia v oblasti scénického umenia.

Nebolo jasné, či študoval herectvo, pretože preň objavil vášeň po práci v divadle, alebo či predtým, ako začal pracovať na javisku, absolvoval hodiny herectva.

Kariéra

Prvé kroky

Hirsch začal svoju profesionálnu hereckú kariéru údajne vo veku 27 rokov v divadle a od roku 1962 do roku 1973 odohral viac ako tucet vystúpení. Hral v niekoľkých filmoch, aj keď bez titulkov, ktoré boli komerčne úspešné, ako napríklad Jump a Evil Knievel v roku 1971. , a Serpico v roku 1973. V roku 1974 debutoval v televízii v televíznom filme The Law. V roku 1977 bol hosťujúcim hercom v dvoch epizódach televízneho seriálu Rhoda a bol nominovaný na cenu Primetime Emmy za vynikajúceho hosťujúceho herca v komediálnom seriáli.

Jeho prvá hlavná úloha bola v roku 1976, keď bol obsadený ako titulná postava v 22-dielnom televíznom seriáli CBS, Delvecchio.

Ďalší úspech

Taxi

Bola to jeho úloha ako Alex Rieger , hlavný hrdina, v úspešnom americkom sitcome Taxi, ktorý z neho urobil hviezdu. Séria, ktorá bola pôvodne vysielaná na ABC (1978-1982), potom na NBC (1982-1983) a získala 31 nominácií na ceny Emmy a vyhrala 18 z nich, z toho tri za Vynikajúci komediálny seriál. Získali tiež štyri Zlaté glóbusy z 25 nominácií a situačná komédia sa umiestnila na 48.thv 50 najlepších televíznych reláciách všetkých čias podľa TV Guide.

Judd získal uznanie za svoje účinkovanie vo filme Taxi tak, že bol päťkrát za sebou (1979 – 1983) nominovaný na cenu Primetime Emmy za vynikajúceho herca v hlavnej úlohe v komediálnom seriáli a dve z nich získal v rokoch 1981 a 1983. Bol tiež nominovaný na Zlatú Glóbusy za najlepšieho herca v televíznom seriáli-komédii každý rok od roku 1979 do roku 1983.

Televízia

Hirsch pokračoval v prijímaní televíznych projektov v hlavných, vedľajších a hosťujúcich úlohách až do roku 2020. Štyri sezóny (1988-1992) bol titulnou postavou vo filme NBC Dear John (1988-1992), nebol taký úspešný ako Taxi, ale získal Zlatý glóbus za najlepšieho herca v televíznom seriáli v komédii v roku 1989 za to.

jpeg

Bol obsadený v kriminálnom dramatickom televíznom seriáli Numbers, ktorý bežal šesť sezón (2005-2010). Judd sa tiež objavil ako hosť v populárnych seriáloch, ako napríklad The Good Wife, The Big Bang Theory a Law & Order: Special Victims Unit. Jeho posledné vystúpenie v televíznom seriáli bolo začiatkom roka 2020 v Amazon Prime Video Show, Hunters, kde hral Al Pacino.

Filmy

Jedným z filmov, ktoré nakrútil, bol kritikou uznávaný Obyčajní ľudia, ktorý bol režijným debutom herca Roberta Redforda a vyšiel v roku 1980. Za svoju rolu získal nomináciu na najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe na Oscara a Zlatý glóbus.

V roku 2001 bol obsadený vo filme Russella Crowea A Beautiful Mind, ktorý mu vyniesol spoločnú nomináciu na Screen Actors Guild Awards za vynikajúci výkon ansámblu vo filme.

Úspech v pokladni

Judd nakrútil viac ako 20 filmov, z ktorých tri boli kasovými trhákmi nielen v Amerike, ale aj na celom svete, ako napríklad americká životopisná dráma A Beautiful Mind z roku 2001, ktorá celosvetovo zarobila viac ako 300 miliónov dolárov za katastrofický sci-fi film. , Deň nezávislosti v roku 1996, ktorý celosvetovo zarobil viac ako 800 miliónov dolárov a jeho pokračovanie Deň nezávislosti: Resurgence v roku 2016, ktoré celosvetovo vyzbieralo takmer 400 miliónov dolárov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

♡ Bol som svedkom veľkosti osobnosti, ktorá nikdy naplno neprekvitala. Nikdy ho neuvidím hrať Hamleta a bol by jedným z najlepších. Chcel som ho vidieť robiť tú najemotívnejšiu prácu vonku a stále ma bolí, že to nikdy neurobím. ♡ Jeho vzhľad a légia tínedžerských fanúšikov často spôsobovali, že kolegovia spočiatku podceňovali jeho talent. Judd Hirsch hral svojho otca v Running on Empty, jednom z najsilnejších výkonov Phoenixu. Keď som ho prvýkrát uvidel, pomyslel som si: ‚Toto je ďalšie blond, krásne dieťa,‘ hovorí Hirsch. Ale rýchlo som si uvedomil, že je to veľmi, veľmi vnútorná osoba. River sa nechystala len tak niečo rozdať. Bežal veľmi hlboko. — The Washington Post, október 2018 ♡ — Judd Hirsch, ktorý hrá Rivovho otca v Running on Empty, o ňom. _________________________ #river #riverjude #riverjudebottom #riverjudephoenix #riverphoenix #juddhirsch #juddseymorehirsch #runningonempty #taxitvshow #80 #80 #90290919.

Príspevok zdieľaný používateľom janae ❣️ (@riverjude.phoenix) 10. apríla 2020 o 10:33 PDT

Bola to vlastne jeho rola vo franšíze Deň nezávislosti ako Julius Levinson, otec postavy Jeffa Goldbluma, ktorá ho preslávila u medzinárodného publika.

Divadlo

Ak netočil filmy alebo televízne seriály, robil divadlo. Od roku 1976 do roku 2004 sa objavil vo viac ako piatich hrách. Knock Knock bola off-broadwayská komédia v roku 1976, ktorá sa po pozitívnych ohlasoch presťahovala na Broadway – získal cenu Drama Desk za vynikajúceho herca v hre. Prvú nomináciu na cenu Tony získal v roku 1980 za Broadwayskú šou Talley’s Folly amerického dramatika Lanforda Wilsona, ktorý za toto dielo získal v roku 1980 Pulitzerovu cenu za drámu.

Jeho dve nasledujúce hry na Broadwayi, obe od Herba Gardnera, menovite Nie som Rappaport (1985 – 1988) a Rozhovory s mojím otcom (1992 – 1993), mu udelili dve ceny Tony za najlepšieho herca v hre.

Osobný život

Judd Hirsch sa oženil s Elisou Sadaune v roku 1963 a mali spolu syna menom Alexander narodený v roku 1966, ale v roku 1967 sa rozviedli. Po 25 rokoch sa 24. decembra 1992 oženil s módnou návrhárkou Bonnie Sue Chalkin a mal s ňou dve deti. menovite Montana a Londýn. Dvojica sa však rozviedla v roku 2005. O jeho dvoch manželstvách a deťoch sa toho veľa nevie. Judd má teraz 85 rokov a momentálne je slobodný. Už takmer 50 rokov žije v Catskill Town of Denning v okrese Ulster v štáte New York.

Zaujímavé fámy a fakty

  • 15. novembra 2013 bol v The New York Times publikovaný článok o tom, že Judd Hirsch plánuje nainštalovať 177 stôp vysoký elektrický generátor veternej turbíny, ktorý by ho stál 132 000 dolárov na jeho 96-akrovom pozemku v Denningu, proti čomu sa niektorí obyvatelia postavili. Povedali, že by to nielen zničilo krásu miesta, ale vytvorilo by to aj hluk a narušilo ticho. Hirsch povedal o svojich susedoch toto: „Ich obavy sú podľa môjho názoru zbytočné. Domnievam sa, že je za tým znečistenie závisťou a znečistenie hlúposťou.“ Odvolacia rada pre územné plánovanie v Denningu zamietla výstavbu veternej turbíny v roku 2014 s tým, že mestské zákonníky to konkrétne neumožňujú.
  • Tvorca Taxi, James L. Brooks, myslel na Hirscha, už hviezdu Broadwaya, keď písal postavu Alexa Riegera. Hovorilo sa, že štúdio sa najprv zdráhalo najať Judda, pretože jeho požadovaná cena bola naopak príliš vysoká, v tom čase Judd váhal s prijatím úlohy, pretože si nebol istý, či patrí do televízie. Je zrejmé, že všetko nakoniec dopadlo.
  • V rozhovore povedal, že pre pokračovanie Dňa nezávislosti improvizoval na začiatku filmu, pretože niektoré riadky neboli napísané. Režisér zrejme chcel, aby bol v reakcii a replikách spontánny.
  • Judd uprednostňoval byť hercom na javisku ako vo filmoch a televízii. Povedal: Som divadelný herec, pretože v tom je moje srdce a všetka moja energia na úspech bude tam. Všetky výzvy na javisku sú životom tohto herca.
  • Dňa 30. marca 2020 boli Judd Hirsch spolu s hercami z Taxi, vrátane Dannyho DeVita, Tonyho Danzu a Christophera Lloyda hosťami v Stars in the House for The Actors Fund, národnej organizácii ľudských služieb, aby pozdvihli náladu každého a zároveň požiadať o dary pre ľudí, ktorí sú najzraniteľnejší voči účinkom pandémie COVID-19.

Vzhľad

Judd je vysoký 6 stôp (1,83 m) a váži okolo 150 libier (68 kg). Má tmavohnedé vlasy a modré oči.

Čistý majetok a plat

Bolo oznámené, že okrem svojho majetku v Denningu vlastní aj dva byty v Upper East Side a West Village v New Yorku. V roku 2018 kúpil pozemok na svahu v Studio City v Kalifornii za 1,56 milióna dolárov. Judd Hirsch má za sebou dlhú hereckú kariéru, objavuje sa v hrách, filmoch, televíznych seriáloch a filmoch vyrobených pre televíziu. Hoci sa neprezradilo, koľko zarába ako herec a koľko a koľko stoja všetky jeho nehnuteľnosti, zdroje odhadli jeho čistý majetok v minimálnej výške 12 miliónov USD začiatkom roku 2020.