• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota Jamesa Callisa, manželka, výška – teraz nevypovedaná biografia

Čistá hodnota Jamesa Callisa, manželka, výška – teraz nevypovedaná biografia

ObsahÚvod

O hercoch, ktorí získali úlohy vo veľkých sci-fi tituloch, je často známe, že si okamžite získali celosvetovú slávu. To sa stalo Jamesovi Callisovi, ktorého si možno pamätáte aj ako najlepšieho priateľa inšpiratívnej Bridget Jonesovej. Viete však, či je tento herec ženatý alebo nie? A koľko peňazí zarobil svojimi veľkými vystúpeniami?

Raný život a vzdelanie

James Nicholas Callis sa narodil 4. júna 1971 v Hampsteade v Londýne v Anglicku, kde bol vychovaný rodičmi, ktorí vlastnili nocľah s raňajkami. Má poľský a rusko-židovský pôvod, ale má britskú národnosť. Má dve sestry, Sarah a Sophie Callis, ale nie je známe, či sú starší alebo mladší súrodenci.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

James Callis #jamescallis

Príspevok zdieľaný používateľom Tváre, ktoré inšpirujú násilie (@faccecheispiranoviolenza) 9. mája 2020 o 14:40 PDT

Callis navštevovala St. Martin’s Prep School, ktorá sa nachádza v oblasti Londýna zvanej Northwood, a potom išla do prestížnej súkromnej školy Harrow School. Po imatrikulácii sa zapísal na University of York. a v roku 1993 ukončil bakalársky titul v odbore angličtina a príbuzná literatúra. Počas štúdia bol hráčom rugby na Derwent College. Počas štúdia sa začal venovať aj herectvu, písaniu a réžii, stal sa jedným z členov hereckého spolku Gilberta a Sullivana na univerzite a naučil sa hrať na gitare a klavíri. Callis sa objavil v niekoľkých inscenáciách, ktoré naštudovali jeho priatelia na Cambridgeskej univerzite, jednou z nich je The Dumb Waiter od Harolda Pintera.

Po ukončení štúdia absolvoval herecké školenie na London Academy of Music and Drama Arts (LAMDA), najstaršej dramatickej škole vo Veľkej Británii.

Kariéra

Callis debutoval v televízii v roku 1996, keď získal úlohu majora Tima Forrestera, opakujúcej sa postavy pre šiestu sezónu televízneho seriálu Soldier Soldier. V tom istom roku mal malú rolu v televíznom kriminálnom seriáli Murder Most Horrid. Rok 1996 bol tiež úspešným rokom pre jeho kariéru v divadle, pretože získal cenu Jacka Tinkera od divadelného kritika roka v kategórii Najsľubnejší nováčik za herecký výkon v obojručnej hre Jona Marana s názvom Old Wicked Songs v Gielgud. Divadlo v Londýne.

Mal niekoľko menších úloh v rôznych televíznych seriáloch, ako napríklad Tanec na hudbu času, Heat of the Sun a Ruth Rendell Mysteries, predtým ako bol obsadený ako opakujúca sa postava v ďalšom krátkotrvajúcom televíznom seriáli Sex, Chips a Rock n Roll v roku 1999, ale v tom istom roku bol obsadený aj vo filmoch The Scarlet Pimpernel and Surety. V roku 2000 stvárnil princa Ahmeda v televíznom miniseriáli Arabian Nights a nasledujúci rok debutoval ako režisér filmom Beginner’s Luck, ktorý spoluprodukoval s Late Night Pictures a Angel Eye Film and Television, ktorý vlastní Nick Cohen. Film u kritikov prepadol, ale tri týždne bežal v jednom kine v centre Londýna a stále ho možno nájsť v katalógu ikon.

V tom istom roku stvárnil Toma v slávnom romantickom celovečernom filme Denník Bridget Jonesovej po boku Colina Firtha, Renee Zellweger a Hugha Granta a v roku 2004 si zopakoval svoju úlohu v pokračovaní Bridget Jones: The Edge of Reason.

V roku 2003 získal opakovanú úlohu Gaius Baltar v sci-fi sérii Battlestar Galactica, ktorá zostala v šou počas piatich sezón, kým sa neskončila v roku 2009, a získala si celosvetové uznanie. Úlohu si zopakoval aj v rovnomennom televíznom filme v roku 2007 a objavil sa v Late Show s Davidom Lettermanom.

Za stvárnenie Baltara získal v roku 2006 cenu Saturn v kategórii Najlepší herec vo vedľajšej úlohe, ako aj cenu AFI.

V roku 2010 sa pripojil k obsadeniu televízneho komediálneho seriálu Eureka po boku Colina Fergusona a Erice Cerra. V piatej sezóne seriálu stvárnil Dr. Trevora Granta, cestovateľa v čase, ktorý pochádza z roku 1947, a krátko sa vrátil ako hosť v jednej epizóde v poslednej, ôsmej sezóne. V tom istom roku bol obsadený ako Gabriel McDow v sci-fi seriáli ABC Flashforward a získal titulnú rolu v televíznom filme Merlin and the Book of Beasts.

V rokoch 2013 a 2014 mal hosťujúcu rolu v niekoľkých epizódach slávneho televízneho seriálu CSI: Crime Scene Investigation a opakovanú rolu Luciena Sayera v televíznom seriáli Matador z roku 2014 s Gabrielom Lunom a Neilom Hopkinsom. V roku 2015 mal opakujúce sa úlohy v dvoch televíznych seriáloch, Gallipoli a AD The Bible Continues, a tiež poskytol hlas hosťujúcej postave v animovanom televíznom seriáli Rick a Morty v epizóde s názvom The Wedding Squanchers.

V roku 2016 si opäť zopakoval úlohu Toma v ďalšom pokračovaní Bridget Jonesovej, Bridget Jones’s Baby, a v tom istom roku si zahral v thrilleri Kennetha Kokina Blood Moon.

Budúci rok získal ďalšiu hlasovú rolu, tentoraz stvárnil hlavnú postavu, lovca upírov Alucarda, v anglickom dabingu japonského animovaného televízneho seriálu Castlevania – od mája 2020 v tejto úlohe stále pokračuje.

Naposledy Callis hrala prezidenta Lincolna v televíznom filme Kevina Harta Sprievodca černošskou históriou z roku 2019 a spoluúčinkovala v akčnom televíznom seriáli Matthewa Federmana a Stephena Scaia Blood and Treasure.

Osobný život

Callis ženatý jeho dlhoročná priateľka Neha v decembri 1998. Majú spolu tri deti, synov Sachu a Joshuu Amaana narodených v rokoch 2003 a 2009 a dcéru Aniku Jahan Callis, ktorá sa narodila v roku 2005. Jeho manželka je indických predkov.

Callis uprednostňuje svoj život v súkromí a mimo dosahu reflektorov. O jeho osobnom živote sa toho veľa nevie – nemá žiadne oficiálne profily na sociálnych sieťach, ako sú Instagram, Facebook alebo Twitter.

Čistá hodnota

Callis je úspešný herec, ktorého milujú mnohí fanúšikovia sci-fi pre jeho stvárnenie Dr. Gaiusa Baltara v prerobenej Battlestar Galactica. Od mája 2020 je jeho čistý majetok odhadnutý okolo 750 000 dolárov.

Fyzicka charakteristika

Callis je mnohými považovaný za fešáka. Je vysoký 5 stôp 8 palcov (1,73 palca) a váži okolo 154 libier (70 kg). Má štíhle telo s veľkosťou hrudníka 40 palcov a pása 32 palcov. Má dlhé hnedé vlasy, tmavé oči.