• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota Hectora Elizonda, vek, rodina. Je mŕtvy alebo živý?

Čistá hodnota Hectora Elizonda, vek, rodina. Je mŕtvy alebo živý?

ObsahKto je Hector Elizondo?

Hector Elizondo sa narodil 22. decembra 1936 v New Yorku v USA a je hercom, ktorý sa preslávil najmä prácou v televíznych seriáloch ako Last Man Standing a Chicago Hope. Objavil sa aj v rôznych populárnych filmoch, ako napríklad Pretty Woman, The Taking of Pelham One Two Three a American Gigolo.

Čistá hodnota Hectora Elizonda

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Hectora Elizonda odhaduje na viac ako 10 miliónov dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra v herectve, ktorá sa datuje do 60. rokov minulého storočia.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Hectorom Elizondom (@hectorelizond) dňa 2. marca 2017 o 16:35 PST

Za úspešné vystúpenia získal množstvo ocenení. Je známy aj svojimi charitatívnymi aktivitami.

Raný život a vzdelávanie

Hector vyrastal v New Yorku, kde jeho otec pracoval ako účtovník. Má portorický a španielsky pôvod a jeho rodina sa presťahovala do USA, aby našla lepšie príležitosti. Vyrastal v Upper West Side a už v mladom veku prejavil inklináciu k atletike. Mal tiež vášeň pre hudbu a keď mal 10 rokov, vstúpil do zboru. Navštevoval Strednú školu múzických umení, ktorá sa venovala jeho láske k predstaveniu.

Neskôr prestúpil na inú strednú školu, pretože chcel vidieť, kam až ho jeho športové nadanie dotiahne. Hral za školský basketbalový a bejzbalový tím a tesne pred imatrikuláciou si získal záujem niekoľkých tímov o Major League Baseball (MLB) vrátane Pittsburgh Pirates a San Francisco Giants. Rozhodol sa však prerušiť akúkoľvek kariéru v profesionálnom športe, namiesto toho sa rozhodol pokračovať v štúdiu na vysokej škole, a tak sa zapísal na City College of New York, kde navštevoval hodiny histórie v nádeji, že sa stane učiteľom.

Prechod na herectvo

Počas prvého ročníka na vysokej škole Elizondo opustil školu, pretože sa stal otcom a potreboval pracovať na plný úväzok, aby uživil svoju novú rodinu. Jeho manželstvo však malo krátke trvanie, pretože sa rozviedol, ale získal plnú starostlivosť o dieťa. Počas tohto obdobia sa naplno venoval herectvu a chcel pracovať v divadle, chodil na hodiny do Ballet Arts Company, čo ho priviedlo k prvej úlohe v inscenácii Kill the One-Eyed Man. V roku 1968 sa stal súčasťou hry Veľká biela nádej, ktorá sa neskôr stala filmovou adaptáciou s rovnakým názvom.

V divadle začal zbierať veľa úspechov, ktoré odštartovalo jeho účinkovanie v r Parný kúpeľ v ktorej hral obsluhu parného kúpeľa, ktorý bol Bohom v prestrojení. Za svoju prácu získal cenu Obie a potom sa sústredil na filmové projekty. V roku 1974 získal jednu zo svojich prvých pozoruhodných úloh vo filme ako darebák Mr. Grey vo filme Taking of Pelham One Two Three. Film je založený na rovnomennom románe Mortona Freedgooda, ktorý rozpráva príbeh o zločincoch, ktorí vezmú rukojemníkov vo vagóne metra v New Yorku.

Pokračujúci herecký úspech

Nasledujúci rok bol Hector obsadený ako stálica v televíznom seriáli Bábika , ktorý v sitkome hrá rolu vdovca. Prehliadka však mala krátke trvanie, odvysielalo sa iba 11 epizód, kým bola zrušená, pretože si nezískala rovnakú pozornosť ako pôvodný film, na ktorom bola založená, relácia bola prvá, ktorá obsahovala úplné latinské obsadenie a tému. Potom pôsobil ako hosť v Columbo a potom bol obsadený v sitcome Foley Square po boku Margaret Colin.

V roku 1980 nadviazal priateľstvo s režisérom Garrym Marshallom, čo viedlo k mnohým spoluprácam medzi nimi. Prvý film, na ktorom pracovali, bol Young Doctors in Love, v ktorom sa predstavili Demi Moore, Sean Young a Michael McKean. Mal aj malú rolu vo filme Pretty Woman, no napriek tomu, že bol vo filme len 10 minút, bol za svoj výkon nominovaný na Zlatý glóbus. V roku 1999 sa stal jednou z hviezd vo filme Runaway Bride, kde stvárnil manžela bývalého predstaviteľa Richarda Gerea. Pokračoval v spolupráci s Marshallom a objavoval sa v rôznych úlohách v jeho filmových projektoch.

Najnovšie projekty

V roku 2001 sa Elizondo objavil v krátkotrvajúcom Kate Brasher a potom bol obsadený vo veľmi úspešnom filme The Princess Diaries, ktorý pozdvihol kariéru Anne Hathaway a neskôr si svoju úlohu zopakoval v pokračovaní. Potom sa pustil do hlasového herectva, pracoval na Batman: Mystery of Batwoman, kde vyjadroval záporáka Banea. Nakoniec získal jednu zo svojich najvýznamnejších úloh v televíznej šou Chicago Hope, v ktorej stvárnil Dr. Phillipa Wattersa, výkon, ktorý mu vyniesol množstvo ocenení vrátane cien Emmy a ALMA.

Bol jedným z iba dvoch ľudí, ktorí boli súčasťou show počas jej trvania celý beh .

V roku 2008 bol potom ohlásený ako náhrada psychológa Adriana Monka v šou Monk, pretože herec, ktorý predtým túto úlohu zastával, zomrel. O tri roky neskôr bol obsadený do ďalšej významnej úlohy vo filme Last Man Standing as A zvýšiť , ktorá sleduje príbeh manažéra obchodu so športovými potrebami v jeho profesionálnom a osobnom snažení. Šou beží osem sezón a nevykazuje žiadne známky toho, že by sa mala v dohľadnej dobe zastaviť.

Hector Elizondo vyjadruje hlas komisárovi Gordonovi vo filme #LEGOBatmanMovie.

pridané Film LEGO Batman na Nedeľa 5. februára 2017

Osobný život

Po krátkom prvom manželstve sa Hector neskôr stretol s herečkou a fotografkou Carolee Campbell. Vzali sa v roku 1969 po tom, čo boli nejaký čas vo vzťahu, neboli žiadne správy, že by mali nejaké deti, ale jeho prvé dieťa zomrelo niekedy v roku 2017 vo veku 60 rokov. Pár žije v Sherman, Oaks California. Je veľkým zástancom latinského dedičstva a vyberá si len také úlohy, ktoré neponižujú jeho rasu ani ich nevykresľujú ako stereotypné. Je tiež veľkým propagátorom detského čítania a zúčastnil sa na Festival kníh podujatie organizované Los Angeles Times.