• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota Dona Swayzeho, výška, súrodenci, manželka – životopis

Čistá hodnota Dona Swayzeho, výška, súrodenci, manželka – životopis

ObsahKto je Don Swayze?

Don Swayze je americký herec, ktorý je pravdepodobne najlepšie známy tým, že hral v opakujúcich sa úlohách Tetovaného muža v televíznom seriáli Carnivàle, Gusa v True Blood a Shawa Robertsa v The Young and the Restless. V poslednej dobe je uznávaný za stvárnenie postavy Angie D. v televíznom seriáli Sons of Thunder.

Raný život, rodina a súrodenci

Donald Carl ‘Don’ Swayze sa narodil v znamení zverokruhu Lev 10thaugusta 1958 v Houstone v Texase, prostredný z piatich detí choreografa a tanečného inštruktora Patsy Swayzeová a inžiniersky navrhovateľ Jesse Wayne Swayze.

Don Swayze, mladší brat zosnulého Patricka Swayzeho, bol obsadený vo Všeobecnej nemocnici! Zistite, koho bude hrať —> http://bit.ly/2iLVdRA

pridané Oficiálna stránka ABC Mydlá v hĺbke na Utorok 3. januára 2017

Má americkú národnosť a biele etnikum a má nejaký anglický pôvod cez predkov svojho otca. Donovi starší súrodenci sú sestra Vickie Lynn a americký herec, ktorý bol trikrát nominovaný na Zlatý glóbus. Patrik Swayze , pričom jeho mladšími súrodencami sú brat Sean Kyle a sestra Bora Song ‚Bambi‘ Swayze.

Don študoval herectvo v Beverly Hills Playhouse v Los Angeles v Kalifornii.

Brat Patrick Swayze

Patrick Wayne Swayze sa narodil 18thaugusta 1952 v Houstone v Texase. Po ukončení základného vzdelania na základnej škole Oak Forest a stredoškolského vzdelania na strednej škole Waltrip odišiel na San Jacinto College Central.

V roku 1972 sa zapísal do The Harkness Ballet Company v New Yorku, potom začal svoju kariéra ako tanečník v Disney Theatrical Group, predtým ako sa ponoril do sveta herectva v roku 1979. Do popredia sa Patrick dostal v roku 1983, keď sa objavil v televíznom seriáli Renegades, skutočný prielom však nastal v roku 1987, keď hral ako Johnny Castle v Oscarom ocenený film Špinavý tanec, výkon, ktorý mu vyniesol nomináciu na prestížne ocenenie Zlatý glóbus.

V roku 1990 hral v dvojnásobnom oscarovom filme Ghost, ktorý mu priniesol ďalší Zlatý glóbus nomináciu a do konca 90. rokov 20. storočia Patrik sa objavil v rôznych hlavných úlohách vo filmoch ako Point Break, The Player a To Wong Foo Thanks for Everything, Julie Newmar, za čo bol poctený ďalšou nomináciou na Zlatý glóbus.

Hral tiež vo filmoch Donnie Darko, One Last Dance a 11:14, predtým, ako sa objavil v televíznom seriáli The Beast v roku 2009.

V roku 1996 bol „zvečnený“ s hviezdou na hollywoodskom Chodníku slávy. Patrick Swayze zomrel vo veku 57 rokov v 14thseptembra 2009 kvôli rakovine pankreasu.

Herecká kariéra

Don začal svoje kariéra v roku 1984, s krátkym vystúpením v televíznom filme I Married a Centerfold. V priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov zdokonaľoval svoje schopnosti prostredníctvom série vedľajších úloh, predovšetkým v televíznych seriáloch a televíznych filmoch, vrátane Prince of Bel Air, Tall Tales & Legends, The Fall Guy a L.A. Law.

Jeho debut na veľkej obrazovke sa objavil v roku 1987 vo filme Shy People, potom v roku 1989 hral v akčnom sci-fi filme Driving Force, po ktorom nasledovali filmy Trapper County War, Edge of Honor a Payback. V rokoch 1991 až 1993 Don sa objavil v niekoľkých epizódach televízneho seriálu Murder, She Wrote, zatiaľ čo v roku 1994 sa objavil vo filme Pontiac Moon. V roku 1996 bol Swayze obsadený do jednej z hlavných úloh v akčnom filme Squanderers a potom sa objavil v epizóde televízneho seriálu The Magnificent Seven. V roku 1998 bol zasnúbený ako kaskadér svojho brata Patricka v mysterióznom kriminálnom filme Letters from a Killer, potom v nasledujúcich dvoch rokoch hral ako sám v seriáli The WB Movie Stars, po ktorom sa objavil v kriminálnom trileri z roku 2000. Prorokova hra.

Potom sa objavil v sérii vedľajších úloh v televíznych seriáloch, ako sú V.I.P, Akty X, NCIS, ako aj CSI: Miami a Bez stopy. K väčšej význačnosti, Don prišiel v roku 2003, keď ho obsadili do opakujúcej sa úlohy Tattooed Mana v päťnásobnom ocenení Primetime Emmy Award fantasy mysterióznom seriáli Carnivale.

Po účinkovaní v horore The Visitation v roku 2006 hral Swayze ako sériový vrah v televíznom kriminálnom seriáli. Myšlienky zločinca . Po boku Foresta Whitakera, Eddieho Radmayna a Jessicy Biel sa objavil v kriticky oceňovanom filme Powder Blue z roku 2009, ktorý bol vtedy skutočným prelomom Donova kariéra došlo v roku 2010, keď získal opakujúcu sa úlohu Gusa v televíznom fantasy seriáli, ktorý získal Zlatý glóbus. Pravá krv .

Neskôr v tom istom roku bol obsadený do opakujúcej sa úlohy Shawa Robertsa v kriticky uznávanej telenovele CBS The Young and the Restless.

V roku 2012, Swayze sa objavila v hlavných úlohách dvoch westernových filmov – Heathens and Thieves a Ambush at Dark Canyon. V roku 2013 hral ako Tampa Tim v televíznom kriminálnom seriáli The Bridge a potom sa objavil v hororovom filme The Appearing z roku 2014 a v epizóde televízneho seriálu Sons of Anarchy. Po nich nasledoval horor The Night Crew v roku 2015, ako aj televízne seriály General Hospital, Trucker's War a Deckers.

V roku 2017 pôsobil ako jeho brat Patrick Swayze v epizóde deväťnásobného televízneho animovaného seriálu Family Guy oceneného cenou Primetime Emmy, potom sa v roku 2019 objavil v trileri Beneath the Leaves, zatiaľ čo jeho posledným hereckým angažmá je hra v hlavnej úlohe. opakujúcu sa rolu Angie D. v seriáli Sons of Thunder TV CBS.

Okrem všetkých vyššie spomínaných hereckých zásluh pred kamerou pridal Don k svojej profesionálnej kariére niekoľko divadelných vystúpení. portfólio . V roku 2001 hral ako Pedro v hudobnej divadelnej hre Man of La Mancha. Okrem toho si zahral v komédii Lone Star, zatiaľ čo v roku 2011 stvárnil vojnového veterána americkej armády vo Vietname v divadelnej hre Jane Fonda: In the Court of Public Opinion.

Osobný život

Don sa oženil dvakrát – v rokoch 1985 až 1993 bol ženatý s americkou modelkou a herečkou na dôchodku Marciou Rose Goebel, s ktorou má dcéru narodenú v roku 1988 menom Danielle. Od júla 2014 je ženatý s Charlene.

Swayze má štíhle telo a je vysoký 1,84 m.

Okrem herectva je známy aj ako vášnivý milovník extrémnych športov, akými sú parašutizmus a crossové preteky na horských bicykloch.

Čistá hodnota

Autoritatívne zdroje odhadujú, že celkový čistý majetok Dona Swayzeho sa v polovici roku 2020 točí okolo impozantnej sumy 5 miliónov dolárov . To všetko si zarobil vďaka svojej prosperujúcej hereckej kariére pred kamerou, ktorá bola aktívna od polovice 80. rokov 20. storočia a počas ktorej sa objavil vo viac ako 100 filmoch.