• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota Dannyho Pintaura (Kto je šéf?), Gay Wedding

Čistá hodnota Dannyho Pintaura (Kto je šéf?), Gay Wedding

Danny Pintauro je americký herec narodený 6. januára 1976 v Milltown, New Jersey, USA. Preslávil sa najmä touto úlohou v televíznom seriáli z roku 1984 Who's The Boss a vo filme Cujo z roku 1982.

ObsahSkorý život

Daniel John Pintauro sa narodil ako syn Johna J. Pintaura, manažéra talianskeho a poľského pôvodu, a Margaret L. Pintauro, ktorá pracovala ako agentka. O Dannyho ranom živote, detstve a vzdelaní nie je veľa informácií, je však známe, že v roku 1994 si vzal čas zo svojej hereckej kariéry a študoval na Middlesex County College v New Jersey a potom na Stanfordskej univerzite, kde absolvoval V roku 1998 sa špecializoval na drámu a divadlo. Hral aj v pochodovom kapele Leland Stanford University s trúbkou ako jeho nástrojom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Uverejnené @withregram • @yourcre8tivity NOVÁ EPIZODA! Vaša kreativita @yourcre8tivity | Daniel Pintauro – Karanténna partia, 1. časť | THE QUARANTINE BUNCH @thequarantinebunch je online webová séria, ktorá nahliada do podpornej skupiny pre bývalé detské hviezdy z našich obľúbených televíznych relácií a filmov a na to, ako sa vyrovnávajú a nezvládajú pandémiu. V 1. časti našich rozhovorov s hercami a tvorcami navštívime DANIEL PINTAURO @dannypintauro, ktorý je najlepšie známy svojou úlohou Jonathana Bowera vo filme Who's The Boss a horore Cujo! Rozprávame sa o jeho živote na nakrúcaní, jeho bojoch a dobrodružstvách, ktoré ho nakoniec priviedli k životu v Austine s manželom a jeho práci v útulku pre zvieratá Austin Pets Alive @austinpetsalive! #austin #austinpetsalive #cujo #danielpintauro #dannypintauro #formerchildstar #jonathanbower #thequarantinebunch #whostheboss #utahpodcastnetwork #utahpodnetwork #yourcre8tivity #yourcre8tivitypodcast

Príspevok zdieľaný používateľom Utah Podcast Network (@utahpodnetwork) 19. mája 2020 o 10:33 PDT

Kariéra

Debut: 1982 – 1983

Danny začal svoju kariéru vo veľmi mladom veku siedmich rokov, keď v roku 1982 debutoval v seriáli As the World Turns, kde nahradil herca Canaana Croucha v úlohe Paula Ryana. Túto úlohu začal v januári 1983 a nakoniec ho vo februári 1984 nahradil Elden Ratliff.

Jeho ďalšou úlohou bol Tad Trenton vo filme z roku 1982 ktorých , réžia Lewis Teague, adaptácia scenára Dona Carlosa Dunawaya a Lauren Currier podľa rovnomenného románu Stephena Kinga.

Cujo je príbeh o svätobernardskom psovi menom Cujo. Pes zápasí s chorobou besnotou spôsobenou uhryznutím netopiera, čo vyvoláva viaceré zmeny v jeho správaní.

Po tom, čo sa jeho majitelia dostanú z mesta navštíviť niektorých príbuzných, sa Cujo stane krvilačným zvieraťom, ktoré zabije každého, kto sa priblíži k domu. Na druhej strane Donna a jej syn Ted, ktorí náhodou prišli na krátku návštevu do domu Cujových majiteľov, uviazli vo svojom aute a čakali na príležitosť uniknúť Cujovi.

Film bol prepustený 12. augusta 1983 a kritikmi, ktorí opísali Cujo ako „klišé“ a „neporiadok“, dostal zlé recenzie. V súčasnosti je však film považovaný za klasiku hororového filmu a získal uznanie od fanúšikov románu Stephena Kinga.

Kto je šéf a ďalšie projekty: 1984 – 1992

V roku 1984 začal Danny Pintauro svoju najpamätnejšiu rolu v seriáli Kto je šéf? Jeho rola Jonathana Bowera kradla srdcia po celých Spojených štátoch počas ôsmich rokov vysielania sitkomu na ABC, ktoré trvalo 196 epizód.

Šou sa sústreďuje na príbeh bývalého hráča prvoligového baseballu Tonyho Micelliho a právničky Angely Bower. Tony sa spolu so svojou dcérou Samanthou presťahuje do Connecticutu, aby pracoval ako Angelina gazdiná, ktorá má syna Jonathana. Prehliadka narúša rodové stereotypy o domácnosti a zobrazuje intelektuálne a citlivé povahy.

Keď bola šou prvýkrát odvysielaná v septembri 1984, Danny Pintauro mal iba osem rokov, a keď skončil po ôsmich sezónach v apríli 1992, mal 16 rokov.

Počas toho Danny pracoval v niekoľkých ďalších produkciách, ako napríklad vo filme The Beniker Gang v roku 1984 a v TV-Movie Timestalkers z roku 1987.

V tom istom roku bol obsadený, aby sa objavil v dvoch epizódach seriálu Highway to Hell ako Alex, potom sa objavil ako Kevin Worth v TV-Movie Jury Duty: The Comedy v roku 1990. Objavil sa aj v televíznych reklamách pre Liptons, Quacker Corn Brain. a Lots-A-Noodles Cup-A-Soup. Jeho neustála práca ako herca z neho urobila súčasnú a nezabudnuteľnú detskú hviezdu v 80. a 90. rokoch.

Menšie projekty: 1992 – súčasnosť

Po skončení Kto je šéf? Danny ako herec nedostával veľa pracovných ponúk, a tak sa zúčastňoval iba divadelných hier ako The Velocity of Gary a Mommie Queerest. V roku 1994 si dal pauzu od herectva, aby sa mohol sústrediť na štúdium, a až v roku 2001 sa vrátil do televízie.

Objavil sa v detskom hviezdnom vydaní TV-Show Najslabší článok , ale bol odhlasovaný vo štvrtom kole.

pridané Danny Pintauro na Utorok 20. februára 2018

O päť rokov neskôr v roku 2006 sa objavil vo filme The Still Life režiséra Joela Millera, príbehu o Julianovi Lamontovi, umelcovi, ktorý sa snaží dať svoj život dokopy. Danny mal v tomto filme rolu Stefana.

V roku 2010 sa Danny zúčastnil dvoch televíznych seriálov: The Secret Life of the American Teenager a ako Milton vo filme Laugh Track Mash-ups. V roku 2017 bol Danny obsadený do úlohy Garyho v televíznom seriáli Unsure/Positive, ktorý rozpráva príbeh Kieran McCullay, ktorý je diagnostikovaný ako HIV pozitívny a snaží sa nájsť odvahu povedať o tom svojej rodine a priateľom. Hoci sa relácia začala natáčať v roku 2017, ešte sa nevysielala. V roku 2020 sa Danny objavil v The Quarantine Bunch, v ktorom rôzne bývalé detské hviezdy povzbudzujú ľudí, aby zostali doma počas šírenia COVID-19, streamovaním rôznych situácií cez Zoom.

Iné pracovné miesta

Od roku 2020 Danny pracuje v Las Vegas v organizácii Austin Pets Alive, ktorej cieľom je chrániť život zvierat.

Osobný život

sexualita

Danny Pintauro vyšiel ako homosexuál v roku 1997 po tom, čo sa mu bulvárny denník National Enquirer vyhrážal, že to odhalí. Povedal : „Už som to nemohol poprieť. Bol práve ten správny čas (po Ellen) vyjsť... Som hrdý na to, že som gay. O niekoľko rokov neskôr Danny tiež povedal, že chce byť „majákom svetla“ pre LGBT komunitu.

Zdravie

In rozhovor s Oprah Winfrey v roku 2015 sa Danny tešil, že mu v marci 2003 diagnostikovali HIV pozitívneho. „Som HIV pozitívny,“ povedal Winfreyovej. ‚A to som už 12 rokov.‘ ‚Chodil som na pravidelnú prehliadku.

Viete, ako zodpovedný gay si každých šesť mesiacov robíte test na HIV... A vy ste tak trochu čakali dva týždne ako špendlíky a ihly, alebo aspoň ja som to čakal, pretože som sa len bál predstavy, že dostanem HIV.“

Jeho diagnóza však pre Pintaura uľavila: „Strávil si toľko času vystrašeným, že to dostaneš, a potom to máš. Už sa nemusíš báť.'

Závislosť

Danny tiež prezradil Oprah, že v čase, keď dostal HIV, bojoval so svojou závislosťou od Crystal pervitínu. Prezradil na Ľudia magazínu, že začal užívať drogy, aby hlbšie preskúmal svoju sexualitu: „kryštálový pervitín berie vaše zábrany – nemáte žiadne obmedzenia“. Pokračoval: „Na pervitíne nemáte žiadne hranice, cítite sa neporaziteľný. Cítite sa neuveriteľne zvýšený, pokiaľ ide o vašu sexualitu, a všetko pre vás znie a je vzrušujúce.

Prezradil aj to, ako mu jeho závislosť požierala život: 'To by ma na seba tak hnevalo, že som to urobil, a že teraz trpím týmto trojdňovým obdobím nezmyslov, že som nemohol ísť ani do práce, resp. nájsť si prácu alebo niečo urobiť alebo si dokonca pripraviť nejaké jedlo. Pre mňa to bolo tak hlboko rozrušené a tak ma to nahnevalo, že to stačilo.

Danny nekonzumoval žiadne drogy, odkedy prestal v roku 2005.

Manželstvo

Danny Pintauro si vzal svojho priateľa Wila Tabaresa 3. apríla 2014, rok po ich zásnubách, na malom a intímnom plážovom ceremoniáli. Pintauro pre US Magazine povedal: „Svadba bola úžasná a každý bol taký šťastný, že tam mohol byť. Sme sa bavili!'.

Čistá hodnota

Danny Pintauro má od začiatku roku 2020 odhadovanú čistú hodnotu 600 000 dolárov, čo je výsledkom jeho práce ako herca a zamestnanca Austin Pets Alive.

Vzhľad

Danny je muž bieleho etnika so zelenými očami a blond vlasmi. Je vysoký 5 stôp 9 palcov (1,75 m).

Zaujímavosti

Danny považuje herečku Judith Light za svoju „televíznu mamu“, keďže túto úlohu hrala v televíznom seriáli Kto je šéf?.

V roku 1997, keď sa National Enquirer vyhrážal, že odhalí jeho sexualitu, Danny požiadal Judith o radu čo by mal robiť v takejto situácii. Povzbudila ho, aby povedal pravdu: „pokiaľ dávate skutočne zodpovedné a zrelé odpovede, nemôže to byť zlý článok“.

Potom, čo sa Danny vyžíval v tom, že je HIV pozitívny, sa stal aktivistom za povedomie o HIV.