• Hlavná
  • Herci
  • Čistá hodnota Amy Yasbeckovej, dcéra, manžel – životopis

Čistá hodnota Amy Yasbeckovej, dcéra, manžel – životopis

ObsahÚvod

Táto ryšavá herečka je známa najmä úlohami vo filmoch Pretty Woman a Problem Child. Väčšina ľudí však nevie, že život Amy Yasbeck nebol ľahký. Kde vyrastala a čo sa stalo jej manželovi?

Raný život a vzdelanie

Amy Marie Yasbeck sa narodila 12. septembra 1962 v Blue Ash v štáte Ohio USA a vyrastala na predmestí Cincinnati so svojimi rodičmi Dorothy Loise Mary a Johnom Anthonym Yasbeckom, ktorý bol mäsiar a majiteľ obchodu s potravinami. Cez otca má libanonských predkov a cez matku je írskeho pôvodu. Už ako dieťa bola v centre pozornosti, pretože bola zobrazená na obale Betty Crocker Easy-Bake Oven.

Prvých niekoľko rokov strávila v katolíckych školách, Ursuline Academy a Summit Country Day School. Po imatrikulácii sa zapísala na University of Detroit, kde chodila na hodiny herectva. Keď mala asi 20 rokov, prišla o otca na infarkt a onedlho jej matka zomrela na chronickú obštrukčnú chorobu pľúc. Po ich smrti sa presťahovala do New Yorku, aby sa mohla venovať hereckej kariére.

Kariéra

Yasbeck debutovala vo filme v roku 1985, keď sa objavila v televíznom filme Rockhopper. O dva roky neskôr bola obsadená do niekoľkých televíznych seriálov, najmä hosťovala ako Margo v epizóde Spies a získala pravidelnú rolu v dramatickom seriáli Days of Our Lives, v ktorom stvárnila Oliviu Reed.

V tom istom roku bola hosťujúcou postavou v mnohých ďalších televíznych seriáloch, ako napríklad Werewolf’, J. J. Starbuck a Dallas.

V roku 1988 pokračovala v úlohách televíznych seriálov. - Bola opakujúcou sa postavou v Magnum, P. I., stvárnila Dianu v štyroch epizódach show a mala hosťujúcu úlohu v Generations. V nasledujúcom roku hrala v dvoch televíznych filmoch, Little White Lies a Trenchcoat in Paradise, a bola tiež hosťom v epizóde Dragnet, v ktorej hrala Allison Warner. V roku 1990 mal Yasback malú rolu v celosvetovo populárnom romantickom filme s Richardom Gerem a Juliou Roberts v hlavnej úlohe, Pretty Woman, stvárnila Elizabeth Stuckey, snobskú a sarkastickú manželku Phillipa Stuckeyho, ktorého hral Jason Alexander.

V tom istom roku mala Yasbeck ďalšiu rolu na veľkej obrazovke, tentoraz vo filme Dennisa Dugana Problem Child, rolu, ktorú si zopakovala v roku 1991 v pokračovaní filmu, Problem Child 2, ku ktorému sa pridal John Ritter.

V nasledujúcich rokoch mala Yasbeck malé úlohy v niekoľkých televíznych seriáloch, ako napríklad Designing Women, Get a Life, Quantum Leap a Diagnosis Murder. Hrala milostný záujem hlavnej postavy vo filme Robin Hood: Men in Tights, ktorý mal premiéru v roku 1993, a v roku 1994 si zahrala ako Casey Chapel Davenport v sitcome Davida Leeho Wings – prvýkrát sa objavila v tretej sezóne a zostala na set až do konca predstavenia v roku 1997.

V roku 1994 získala rolu v komediálnom filme The Mask, kde si zahrala po boku Jima Carreyho, Cameron Diaz a Petra Riegerta.

Tento film jej pomohol stať sa výraznejšou tvárou v Hollywoode, a tak sa v nasledujúcich rokoch objavila vo veľkých filmoch ako Dracula: Dead and Loving It, kde hrala reinkarnáciu Draculovej lásky, Mina, Home for the Holidays, Up. Nad svetom a Odd Couple II. V roku 1997 si zahrala ako Renee v krátkom televíznom seriáli Carol Leifer Alright Už.

Na niekoľko rokov sa Yasbeck odmlčal a mohol byť videný iba vo vedľajších úlohách v niekoľkých televíznych reláciách a krátkych filmoch. Svoj návrat však zažila v roku 2005, keď opäť získala hlavnú úlohu, tentoraz ako Michelle Lackerson v prvej sérii seriálu Život na palici o dvoch tínedžeroch, ktorí sa snažia nájsť si svoje miesto v živote. .

V roku 2006 sa objavila v epizóde The Ice Girl Cometh na Disney Channel’s That’s So Raven, kde stvárnila postavu menom Joni Daniels. V polovici roku 2000 bol Yasbeck súčasťou Shorty McShorts’ Shorts, Hot in Cleveland a Worst Week.

Yasbeck hral v roku 2012 v komediálnom filme Malé ženy, veľké autá ako postava menom Meg. Neskôr v tom istom roku stvárnila Sylviu v televíznom filme The 4 to 9ers. Hosťovala aj v troch veľkých televíznych sitcomoch – Modern Family, Bones a Pretty Little Liars.

Od apríla 2020 nebolo Yasbecka vidieť v televízii od roku 2016 . Nie je známe, či sa plánuje vrátiť k herectvu, alebo či sa vydala inou kariérou.

Osobný život

Yasbeck sa prvýkrát stretol s hercom Johnom Ritterom, keď boli spolu v roku 1990 v epizóde The Cosby Show, no prepojili ich počas natáčania filmu Problem Child 2. Herec je známy svojimi úlohami vo filmoch ako Sling Blade, Bad Santa a Man of rok. Ritter bol o 14 rokov starší ako ona, ale to nezabránilo tým dvom nadviazať vzťah. O niekoľko rokov neskôr privítali svoje dieťa Stellu Ritter a vzali sa v roku 1999 v Murphy Theatre, ktoré sa nachádza vo Wilmingtone, Ohio, USA. V ich svadobný deň markíza pred divadlom len skonštatovala: Gratulujeme John a Amy.

Jej manžel upadol do bezvedomia 11. septembra počas skúšky na svoj ďalší sitcom 8 jednoduchých pravidiel pre randenie s mojou dospievajúcou dcérou. Upadol do kómy a napriek okamžitému prevozu do nemocnice v tú istú noc zomrel.

Amy Yasbecková

pridané V le rosse na Nedeľa 4. apríla 2010

Najprv sa predpokladalo, že príčinou smrti bol infarkt, ale neskôr sa potvrdilo, že išlo o pitvu aorty, ktorá bola spôsobená vrodenou srdcovou chybou, ktorá nebola diagnostikovaná. Po smrti svojho manžela podala Yasbeck žalobu o neoprávnenú smrť a požiadala o zaplatenie 67 miliónov dolárov od zdravotníckeho centra Providence Saint Joseph, pričom tvrdila, že lekári a sestry, ktorí tam pracovali, nesprávne diagnostikovali Rittera, čo viedlo k jeho smrti. Nakoniec sa ona a niekoľko obžalovaných uspokojili so sumou 14 miliónov dolárov, v marci 2008 však porota zbavila lekárov akéhokoľvek previnenia.

V roku 2010 Yasbeck napísala knihu, ktorá opísala jej život so zosnulým manželom, s názvom S láskou a smiechom Johnom Ritterom. So septembrom sa cíti spätá, pretože v tom čase sa narodili takmer všetci členovia jej rodiny. Narodila sa 12., dcéra 11. a jej zosnulý manžel 17.5.

Yasbeckova dcéra, Stella Ritter, vyšla zo skrine, keď mala 18 rokov, a povedala, že sa narodila v nesprávnom tele. Mala podporu od svojej matky a zmenila si meno na Noah Lee Ritter a pohlavie na muža. Proces prechodu bol dlho skrytý pred verejnosťou.

Čistá hodnota

Yasbeck je úspešná televízna a filmová herečka a zo svojej kariéry si zarobila pekný príjem a jej čistý majetok na začiatku roku 2020 je odhadnutý za približne 12 miliónov dolárov! Pokiaľ ide o jej majetok, vlastnila veľké sídlo v Beverly Hills v Kalifornii v USA, o ktoré sa delila s Johnom Ritterom a nakoniec ho predala za 6,55 milióna dolárov.

Fyzicka charakteristika

Najpozoruhodnejšie rysy Yasbecka sú jej červené vlasy a jasne modré oči. Stojí pri a výška 5 stôp 7 palcov (1,70 m) vysoký a váži okolo 120 libier (54 kg), s telesnými mierami 35-25-36. Má postavu presýpacích hodín a zvyčajne ju vidno v elegantných šatách.