Čistá hodnota AEW Tonyho Khana, manželka, otec Shahid Khan, Wiki

ObsahKto je Tony Khan?

Tony Khan sa narodil 10. októbra 1982 v Champaign-Urbana, Illinois, USA, a je podnikateľom, známym predovšetkým ako zakladateľ a prezident profesionálnej wrestlingovej propagácie All Elite Wrestling (AEW), ktorá sa začala v roku 2019 mnohými pozornosti vo svete wrestlingu. Je tiež spoluvlastníkom niekoľkých profesionálnych tímov amerického futbalu vrátane Jacksonville Jaguars National Football League (NFL).

Bohatstvo Tonyho Khana

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Tonyho Khana odhaduje na viac ako 7 miliárd dolárov, zarobených úspechom v rôznych obchodných snahách a investíciách.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dnes večer o 50 minút bude AEW Dynamite vysielať naživo na TNT o 20:00 ET/19:00 CT z môjho rodného mesta Champaign, IL. Vyrastal som tu, bol som v @statefarmcenter stokrát. Je to splnený sen vrátiť sa sem s @allelitewrestling, sľubujem, že dnes večer uvidíte skvelého #aewdynamite

Príspevok zdieľaný používateľom Tony Khan (@tonyrkhan) 4. decembra 2019 o 16:10 PST

Pravdepodobne ťažil z úspechu svojho otca, rovnako ako jeho otec má čisté imanie odhadované na viac ako 8 miliárd dolárov a je považovaný za jedného z najbohatších ľudí na svete, určite za najbohatšieho muža pakistanského pôvodu.

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Tony vyrastal v Champaign-Urbana a má pakistanský a americký pôvod, má americké korene z matkinej strany. V mladom veku túžil kráčať v šľapajach svojho otca, ktorý ho naučil mnohým spôsobom podnikania a peňazí, už keď bol dieťa. Po maturite na strednej škole sa zapísal na University of Illinois v Urbana-Champaign, kde študoval financie.

Univerzita funguje od roku 1867 a je vlajkovou loďou univerzity v štáte s mnohými významnými absolventmi školy.

Po ukončení štúdia si Tony užíval život bez formálneho vzdelania a podnikal nejaké osobné aktivity. Nakoniec sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a v roku 2012 sa stal súčasťou tímu NFL, Jacksonville Jaguars , pričom jeho otec mu dal miesto ako spolumajiteľ tímu.

Športové a iné podniky

Jacksonville Jaguars sú členmi divízie American Football Conference South (AFC South) NFL, do ligy vstúpili v roku 1995.

Niekoľko rokov po vstupe mali silný štart, aj keď trpeli dlhým suchom, ktoré sa prerušilo až v roku 2017, keď sa prvýkrát objavili vo finále po 10 rokoch, keď sa im nepodarilo dosiahnuť. Tonyho otec Shahid kúpil tím v roku 2011 od obchodníka J. Wayna Weavera v hodnote 770 miliónov dolárov a odvtedy zvýšil hodnotu tímu na približne 1,5 miliardy dolárov. Tony slúži ako hlavný viceprezident pre futbalové technológie a analytiku tímu.

Okrem amerického futbalu sa dvojica otec-syn venovala aj futbalu, čo ich priviedlo k nákupu tímu Fulham FC, v ktorom bol vymenovaný za podpredsedu a riaditeľa futbalových operácií.

Tím je známy svojou činnosťou zo 60. a 20. storočia, keď bol jedným z najlepších tímov v Anglicku. Pôsobí ako podpredseda a riaditeľ futbalových operácií. V rámci svojej práce je zodpovedný za hodnotenie, nábor a podpisovanie potenciálnych hráčov do tímu.

Tony tiež založil TruMedia Networks, ktorá sa zaoberá vývojom technológie, ktorá sa má použiť v športovom priemysle. Talenty riadi aj prostredníctvom sietí TruMedia, ktoré sa od svojho vzniku zameriavajú na aspekty zábavy, technológie, služby, produkty a ďalšie.

All Elite Wrestling

V roku 2018 sa Tony pozrel na možnosť vytvorenia profesionálnej wrestlingovej propagácie, keďže bol celoživotným fanúšikom tohto športu.

jpeg

Po skvelej prezentácii niekoľkých nezávislých hviezd a bývalých talentov World Wrestling Entertainment (WWE) sa spojil s Cody Rhodes a The Young Bucks, aby pomohol naverbovať zápasníkov a propagovať nadchádzajúce podujatie, ktorým by sa stal All Elite Wrestling (AEW), založený v roku 2019. Ich zoznam obsahuje niektorých z najtalentovanejších zápasníkov z celého sveta, vrátane mien ako Kenny Omega, Jon Moxley a Chris Jericho. O spoločnosti je známe, že je domovom mnohých hviezd z minulosti WWE a priamo im konkuruje.

S vytvorením propagácie Tony tiež pomohol pri uzavretí zmluvy na týždennú televíznu šou Dynamit AEW , ktorú médiá označili za prvú profesionálnu wrestlingovú propagáciu s vážnou finančnou podporou konkurenčnej WWE. Propagáciu odštartovali udalosťou s platbou za zobrazenie s názvom Double Or Nothing, ktorá pripravila mnoho z ich zápasníkov a budúce príbehy.

Otec – Shahid Khan

Shahid vyrastal v Pakistane v rodine strednej triedy, ktorá pracovala v stavebníctve. Po maturite na strednej škole sa presťahoval do USA, kde študoval priemyselné inžinierstvo a popri tom pracoval na čiastočný úväzok, aby si vyžil peniaze.

Jeho prvou prácou bola spoločnosť Flex-N-Gate Corporation, automobilová výrobná spoločnosť, ktorá ho po promócii pohltila ako jedného zo svojich inžinierov. Keď tam pracoval, otvoril si svoju prvú firmu Bumper Works, ktorá vyrábala prispôsobené nárazníky áut a opravy karosérií pre pickupy.

Podnikateľské úsilie bolo úspešné a zarobené peniaze ho priviedli ku kúpe Flex-N-Gate, čím sa stal veľkým dodávateľom nárazníkov pre oveľa väčších výrobcov automobilov. Spolupracoval s Toyotou a rozšíril Flex-N-Gate, čím sa stal jednou z najsilnejších výrobných spoločností v USA.

S peniazmi, ktoré zarobil z podnikania, začal hľadať ďalšie investície a začal sa zaujímať o nákup športových tímov, čo po mnohých pokusoch viedlo k jeho kúpe Jacksonville Jaguars. Je považovaný za hlavného investora medzi mnohými obchodnými aktivitami svojho syna a v roku 2012 ho Forbes označil za tvár amerického sna, keďže sa mu podarilo stať sa – self-made – jeden z najbohatších ľudí na svete.

Osobný život

Tony Khan je slobodný a o svojich romantických snahách nehovorí.

Radšej to drží preč od verejnosti, namiesto toho sa na svojich účtoch na sociálnych sieťach zameriava na svoju lásku k profesionálnemu wrestlingu a iným športom. Je blízkym priateľom s mnohými športovcami a legendami, nadväzuje kontakty a zároveň má dostatok peňazí na účasť na významných podujatiach.

Aj keď bol väčšinou súkromným mužom, v minulosti sa zapojil aj do slovnej vojny proti iným manažérom a športovcom. Pri jednej príležitosti si Tony vymenil slová s profesionálnym zápasníkom Randym Ortonom, ktorého Tony vyzval, aby využil svoje propagačné meno na zvýšenie hodnoty svojej zmluvy vo WWE. Nedávno mal aj online výmena s profesionálnym hráčom amerického futbalu Yannickom Ngakoue kvôli frustrácii, ktorú hráč pociťoval, keďže ešte nebol vymenený Jaguars.