Charity Witt (Titan Games) Vek, výška, váha, manžel, Wiki

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Elitná powerlifterka Charity Witt sa narodila 12. mája 1993 v San Antoniu, Texas, USA. Vychovávala ju spolu so svojím starším bratom Richardom a mladšou sestrou v Atlante v štáte Georgia ich matka.

Jej matka je kanadská hudobníčka s klasickým vzdelaním. Bola členkou texaského univerzitného zboru a cestovala do Duranga, keď stretla Richarda a Charityho otca. Dvojica sa do seba okamžite zamilovala. Hoci boli zamilovaní, ich manželstvo malo veľa problémov a deti trávili väčšinu času vonku, aby nepočuli hádky. Keď mala Charity deväť rokov, ich otec ju vyrušil a Richard sa pri hraní Nintenda rozlúčil a požiadal, aby nikdy nezabudli, že ich miluje. Sila Charitynej matky udržať všetko pokope napriek náročným okolnostiam veľmi pomohla Charity vybudovať si vlastnú húževnatosť.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Charity Witt (@charity_witt)

Jej otec sa vrátil, keď bola v druhom ročníku strednej školy, no neboli si tak blízki ako predtým. Počas tohto obdobia sa Charity nerozprávala so svojím bratom Richardom a namiesto toho sa sústredila na starostlivosť o mladšiu sestru.

V škole bola hlúpa a introvertka a často mala pocit, že nepatrí do jej rodiny, takže sa nakoniec stretávala s nesprávnym davom. Počas tejto doby bola zdrogovaná a znásilnená, ale nie je známe kým. V škole sa jej darilo aj naďalej, ale športu sa nevenovala, pretože ju to nebavilo.

Keď mala 17 rokov, mala násilný vzťah, ktorý si vybral značnú daň na jej duševnej pohode, a v dôsledku toho sa predávkovala liekmi proti kašľu ako pokus o samovraždu. Krátko nato utiekla do Kanady a zamestnala sa na svadobnom mieste, ktoré slúžilo aj ako nocľah s raňajkami.

Práca neplatila veľa, ale poskytla jej bezplatné prístrešie. Len za rok bola vďaka svojej pracovnej morálke a motivácii povýšená na manažérku, no potom v práci dostala infarkt.

O incidente sa vyjadrila pre Gwinnett Daily Post s tým, že dostala infarkt priamo pred očami svojho šéfa. „Prišiel som, odviezol som sa do nemocnice, absolvoval som niekoľko testov a skenov a vrátilo sa, že mám fibriláciu predsiení. Kardiológ ma v podstate chcel naplánovať na operáciu kardiostimulátora.“ Predstava takej masívnej operácie ju desila, a tak predtým, ako s tým súhlasila, požiadala o druhý názor, druhý lekár jej povedal, že zneužíva svoje telo prácou. 80 hodín týždenne a málo spánku. „Srdce je sval a treba sa oň starať (postarať sa oň), bolo to prebudenie a bol to pre mňa zlomový bod, keď som dal výpoveď a stal sa plavcom US Masters.“

#priznanie. Odkedy sa vysielal @nbctitangames, mnohí z vás sa ma pýtali, ako som mohol byť v šou...

pridané Charity Witt na Sobota 5. januára 2019

V novembri 2011 dala výpoveď a presťahovala sa späť do Gruzínska, kde žila so svojou rodinou. Tiež jej diagnostikovali skoliózu, pravdepodobne z toho, keď ju v detstve zhodili z koňa.

Kariéra

Zdvíhať závažia

Láska k športu sa u nej prejavila po diagnostikovaní srdcovej arytmie. Vo svojom rozhovore pre Gwinnett Daily Post povedala, že plávanie jej pomohlo ovládať srdce, pretože pomáha rozširovať kapacitu pľúc a kontrolovať dýchanie. Odtiaľ prešla na zdvíhanie závaží, aby jej pomohlo lepšie plávať, no akonáhle začala so silovým trojbojom, zamilovala si ho. Pri prvom pokuse o silový trojboj dokázala zdvihnúť 275 libier (124,7 kg) a vedela, že je to určené pre ňu. Začala sa venovať aj vytrvalostnému tréningu, cross-trainingu a joge.

Hoci sa do tohto športu zamilovala, jej rodina bola zo silového trojboja „znechutená“, povedala pre The Athlete Daily – „Mysleli si, že je to pre chlapov a povedali mi, že zo mňa bude nechutný powerlifter a bolo to len pre sumo lifterov. hrubé ženy.“ Dodala, že bolo obohacujúce nasledovať jej vášeň a ignorovať negatívne komentáre, ktoré zdieľala jej rodina.

Súťažila v roku 2015 na Iron Beast Invitational v Gainesville v štáte Georgia a vyhrala Best Lifting, pričom porazila všetkých účastníkov – mužov aj ženy – tým, že získala najvyššie skóre. Stanovila rekord American Powerlifting Committee (APC) v drepe 280 libier (127 kg), mŕtvom ťahu 345 libier (156,49 kg) a tlaku na lavičke 170 libier (77,11 kg). Nielenže vytvorila nový rekord, ale bola aj prvou ženou v histórii APC, ktorá vyhrala titul celkovo najlepšia pretekárka. Neskôr vytvorila ďalšie dva nové svetové rekordy APC Nationals v hmotnostnej kategórii 165,35 libier (75 kg), urobila mŕtvy ťah 385 libier (174,63 kg) a drep s hmotnosťou 396 libier (179,62 kg).

Dokonca aj po stiahnutí podkolennej šľachy úžasne pokračovala v vytváraní nových svetových rekordov v Medzinárodnej lige silového trojboja (IPL), keď zvládla mŕtvy ťah 396 libier (179,62 kg), drep 401,5 libier (182,12 kg) a celkovo 984,28 libier (446,46 kg). .

Po dvoch rokoch súťaží v silovom trojboji, lámaní rekordov a víťazstve ako celkovo najlepšieho pretekára na IPL, Charity hľadala nové výzvy. V posilňovni, ktorú navštevovala, sa spriatelila so štyrmi súťaživými strongmanmi, ktorí ju povzbudzovali, aby trénovala ako silná žena. Zo začiatku to mala ťažké, ale v roku 2016 súťažila na svojej prvej súťaži strongwoman na Lee Haney Games. Umiestnila sa na prvom mieste a kvalifikovala sa na USS aj NAS Nationals. V marci 2016 prestúpila do Asociácie silového trojboja v Spojených štátoch (USPA) a súťažila v klasike Iron Coast, kde vyhrala vo váhovej kategórii Women’s Open 181,88 lbs (82,5 kg).

Keď sa stala slávnejšou na Instagrame, našli ju náborári pracujúci pre NBC Titan Games. Hlavnú šou vedie Dwayne The Rock Johnson, takže keď Charity prvýkrát dostala správu od náborových pracovníkov, nemyslela si, že je skutočná. Natiahli ruku druhýkrát a ona si uvedomila, že sú skutočne legitímne. Prekonala konkurzy, potom súperila s ostatnými súťažiacimi jedna na jednu. Charity vyhrala show a cenu 100 000 dolárov použila na vybudovanie a otvorenie vlastného školiaceho zariadenia. Po súťaži povedala, že jej to pomohlo získať väčšiu sebadôveru v seba a pri výbere kariéry.

Zatiaľ je jej hlavným zameraním fitness trénerka – predáva e-knihy o hotelovej posilňovni a domácom cvičení a balík do 200 dolárov, ktorý znížila počas blokovania.

Balíček obsahuje e-knihu, stravovací plán, prístup do súkromnej facebookovej skupiny a šablónovú kalkulačku.

Po svojom rozhodnutí nezaobstarať si kardiostimulátor musí Charity pri súťažiach vždy pamätať na svoj stav. Pre Gwinnett Daily Post povedala, že zaobchádzanie s afibom bol neustály boj, ale zvykla si na to a uvedomuje si príznaky, ktoré znamenajú, že si musí dať pauzu od zdvíhania. Charity dodala, že súťaženie jej v skutočnosti pomohlo udržať si kontrolu a sústredenie, „...pretože som sa obávala, že budem príliš vzrušená a (vypustím) príliš veľa adrenalínu. Bol to neuveriteľný zážitok, ale nič som nemohol urobiť, aby som sa do toho pripravil.“

Naturopatická medicína

Po návrate do Gruzínska požiadala o štipendium Hope Scholarship, ktoré jej pomohlo študovať medicínu so zameraním na biochémiu a preonkológiu.

Charity je teraz naturopatická lekárka so špecializáciou na onkológiu, čo znamená, že chce použiť alternatívnu medicínu na liečbu rakoviny. Jej vášeň začala, keď si jej starý otec predĺžil život zmenou životného štýlu po diagnostikovaní rakoviny, vyhýbal sa chemikáliám a udržiaval správnu a zdravú stravu. Ďalší starý rodič mal hrozné vedľajšie účinky, keď podstupoval chemoterapiu na liečbu rakoviny. Ich skúsenosti ju vedú k presvedčeniu, že alternatívna medicína je najlepšou cestou, ako odolať nástupu rakoviny.

Pre The Athlete Daily hovorila o svojom rozhodnutí študovať prírodnú medicínu, vysvetlila, čím si prešli jej starí rodičia a ako mu pomohla výmena jej starého otca. ‘... Keď to vidím zblízka a absolvujem toľko kurzov v škole, chcem sa pokúsiť pomôcť prostredníctvom výživy.‘

Od 4:30 do 11:00 pracuje na izbách ako lekárka, ktorú trénuje poobede, a štyri hodiny v noci koučuje klientov ako ich osobný tréner. Pre The Athlete Daily povedala, že ľudia sa ospravedlňujú, že nemajú čas, ale potom nemá čas nikto: „To bola pre mňa najväčšia prekážka. Naozaj sa tomu budem venovať, alebo sa budem tváriť, že som?‘

Osobný život

Ráno začína pitím jablčného octu. Jedáva mäso a sacharidy s mierou, dáva si pozor na doplnky stravy a vyhýba sa mliečnym výrobkom. Predtým, ako začala s powerliftingom, zjedla denne 1000 kalórií z kuracieho mäsa a zeleninových koktailov. Keď prešla na diétu vhodnú pre lifterov, pribrala a musela zmeniť svoj životný štýl, aby sa jej metabolizmus zrýchlil a mohla zhodiť tuk.

Podľa denníka The Athlete Daily pribrala Charity 25 libier (11 kg) po tom, ako začala so silovým trojbojom, „Spočiatku ma to naozaj trápilo, pretože keď priberiete, nie je to ako [okamžite], „Budem tam svaly!“ Povedala, že zmena životného štýlu bola veľmi náročná a musela akceptovať, že nie všetka váha, ktorú pribrala, pochádzala z budovania svalov. Dodala, že pri osobnom tréningu môžu jej klienti povedať najlepšie, že už nechcú chudnúť, ale chcú budovať svaly. „Ak ich inšpirujem, aby jedli viac a užívali si tento proces, určite to všetko stálo za to.“

V rozhovore v podcaste Marka Bella Power Bite sa podelila o svoje skúsenosti s násilnými vzťahmi a niekedy sa skrývala v skriniach, aby sa mohla cítiť v bezpečí pred svojím manželom.

Nezdieľa meno svojho bývalého manžela, ale povedala, že rozhodnutie opustiť ho a podať žiadosť o rozvod bolo ťažké rozhodnutie, ale stálo to za to.

V roku 2015 randila Charity s kolegom powerlifterom Landonom Jamesonom, ktorý vyhral ocenenie Georgia’s Strongest Man. Pomohol jej pripraviť sa na jej prvú súťaž vo vzpieraní a povráva sa, že sa pár vzal, ale potom pokračovala v rande s Mattom Kaforom, majiteľom K9 Games Dog & Puppy training a posilňovní Orangetheory Fitness. Žije v Arizone a na Instagram zverejnili fotografie, na ktorých sú spolu na túrach. Charity momentálne randí s kulturistom a YouTuberom Dustym Hanshawom. Občas sa k nemu pridá na pár videách na jeho kanáli.

Po odchode od svojho násilného manžela sa Charity stala zástankyňou boja proti domácemu násiliu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Charity Witt (@charity_witt)

V rozhovore vyzvala obete, aby sa spoliehali na seba: „Máte kontrolu nad svojím životom a dávate im kontrolu tým, že nič nerobíte. Môžete odísť, tam vonku budú ľudia, ktorí vám môžu pomôcť.‘

Jej mottom je neprestať, keď je unavená, ale prestať až keď skončí.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Keď Charity nepracuje, rada cestuje a chodí na túry.

Vzhľad

Má blond vlasy, orieškové oči, je vysoká 1,7 metra a váži 75 kg.

Čistý majetok a plat

Koncom roku 2020 sa čistý majetok Charity odhaduje na viac ako 1 milión dolárov. Za e-knihy a balík zarobí okolo 20 000 dolárov mesačne a ďalších 10 000 dolárov mesačne za odporúčania produktov a pridruženia k spoločnostiam Reebok, Herbstrong, MB prak a Elivate Nutrition.