Casey Simpson – Kto je Ricky Harper na Nickelodeone?

ObsahKto je Casey Simpson?

Casey West Simpson sa narodil 6. apríla 2004 v Los Angeles, Kalifornia, USA a je hercom, ktorý sa preslávil stvárnením postavy Richarda Jareda ‚Ricky‘ Harpera v sitcome Nickelodeon Nicky, Ricky, Dicky & Dawn. Počas svojej kariéry tiež pracoval na mnohých špeciáloch Nickelodeon.

Čistá hodnota Caseyho Simpsona

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Caseyho Simpsona odhaduje na viac ako 500 000 dolárov, zarobených úspešnou kariérou v zábavnom priemysle, najmä prácou s Nickelodeonom, ale pomohli mu aj iné projekty.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Thx for the debonaire tux @friartux

Príspevok zdieľaný používateľom Casey West Simpson (@caseysimpson) 8. októbra 2019 o 15:40 PDT

Jeho kanál YouTube ukazuje, že žije bohatým životným štýlom, vrátane vlastného domu a luxusného auta.

Raný život a herecké začiatky

Vyrastal v oblasti Los Angeles, Casey bola vystavená veľmi prevládajúcej prítomnosti zábavného priemyslu. V mladom veku prejavil o sebe šarm, ktorý viedol jeho rodičov k tomu, aby ho priviedli na konkurzy, keď mal tri roky. Svoje prvé televízne vystúpenie urobil prostredníctvom skečovej komédie s názvom Santa’, ktorá sa vysielala na Frank TV, po ktorej začal získavať ďalšie projekty, väčšinou komerčné práce.

Ukázal skvelé schopnosti zapamätať si, čo prilákalo viac televíznych záujemcov o jeho cestu. V roku 2010 hosťoval počas šiestej sezóny sitkomu How I Met Your Mother, v ktorej stvárnil mladšiu verziu Barneyho Stinsona. Prehliadka je známa tým, že je jedným z najpopulárnejších a najúspešnejších situačných komédií svojej doby, čo určite pomohlo pri budovaní jeho začínajúceho životopisu. Potom získal svoju prvú rolu na veľkej obrazovke v celoživotnom pôvodnom filme s názvom Five, v ktorom pracoval po boku herečky Demi Moore.

#HappySundays#Kaseynators

pridané Casey Simpson na Nedeľa 26. januára 2020

Cesta do Nickelodeonu

Simpsonovi potom sa pustil do hlasového herectva, našiel si prácu v animovanom filme Despicable Me 2, franšíze, ktorá sa stala celosvetovou senzáciou na mnohých frontoch, najmä kvôli popularite svojich postáv známych ako Minions, ktorý nebol považovaný za súčasť hlavného obsadenia, keďže pre film robil len dodatočné a vedľajšie hlasy. V roku 2013 mal hosťujúcu rolu v televíznej šou The Goldbergs, dobovej situačnej komédii z 80. rokov minulého storočia, v ktorej hrali herci Wendi McLendon-Covey a Sean Giambrone.

V roku 2014 podpísal zmluvu, aby sa stal talentom pre televíznu sieť Nickelodeon, ktorá je známa svojimi programami zameranými na deti a tínedžerov.

Sieť si získala slávu vďaka vysielaniu karikatúr, ako sú SpongeBob SquarePants a Fanboy & Chum Chum, aj keď jedným z jej silnejších aspektov je produkcia pôvodných televíznych situačných komédií naživo, vrátane Drake & Josh, Kenan & Kel, All That, iCarly. a Dobrodružstvá Petea a Petea.
Z Nickelodeonu pôvodne pochádzali aj mnohé hviezdy, vrátane Ryana Reynoldsa, Nicka Cannona, Mirandy Cosgrove, Keke Palmer a mnohých ďalších. Vyhliadka na dôslednú hereckú prácu, skvelý plat a možnosť pozdvihnutia kariéry boli príliš veľa na to, aby ich Simpson ignoroval.

Nicky, Ricky, Dicky a Dawn

V roku 2014 bol Casey obsadený v Nickelodeon show Nicky, Ricky, Dicky & Dawn ako titulárny Ricky Harper, jeho troch súrodencov stvárnili Lizzy Greene, Aidan Gallagher a Mace Coronel – obsadenie malo jedinečný predpoklad, že štyria boli štvorčatá. Na začiatku predstavenia mali deväť rokov a často boli medzi sebou v konflikte. Počas štyroch sezón súrodenci navzájom spolupracovali, aby pomohli vyriešiť problémy, s ktorými sa stretli. Ich matku Anne Harper hrá Allison Munn, zatiaľ čo Brian Stepanek hral ich otca.

Prehliadka dosiahla úspech po väčšinu svojho trvania, pričom Casey sa stal obľúbeným divákom, pretože oslovil veľa detí v jeho veku. Vďaka svojmu výkonu bol nominovaný na cenu Young Artist spolu s obsadením šou. Bol tiež nominovaný na Nickelodeon Kids’ Choice Award za obľúbeného televízneho herca, čo dokazuje, že bol v tom čase jednou z najpopulárnejších postáv Nickelodeon.

Neskôr kariéra s Nickelodeon a Online Endeavours

Súčasne sa Simpson zúčastnil na ďalších špeciáloch Nickelodeon, vrátane Nickelodeon's Sizzling Summer Camp Special, Nickelodeon's Not So Valentine's Special a Orange Carper: World Clash.

Zahral si aj vo filme Nickelodeon Escape from Mr. Lemoncello’s Library, kde stvárnil postavu Kylea Keeleyho. Po tom, čo koncom roka 2018 skončil s Nickym, Rickym, Dickym a Dawnom, ešte neprijal žiadne nové projekty Nickelodeon. To môže naznačovať, že jeho zmluva so sieťou sa už skončila, alebo len to, že sa posunul ďalej.

V posledných rokoch sa stal aktívnym online a zmenil sa z Nickovej hviezdy na online osobnosť.

Na webovej stránke musical.ly si získal veľkú sledovanosť, pričom využil trakciu, ktorú získal vďaka svojej televíznej práci, a nasledoval ju, keď sa z musical.ly neskôr stal TikTok. Táto služba je jednou z najpopulárnejších krátkych video služieb na svete, ktorá si získala obrovskú popularitu v USA, ako aj v iných krajinách. Začal tiež pravidelne nahrávať na YouTube, uverejňovať video blogy (vlogy), výzvy, príbehové videá a pozývať ďalšie hviezdy Nickelodeonu ako hostí. Jeho kanál získal viac ako 400 000 odberateľov, ale jeho aktivita na ňom v roku 2019 upadla a od júla 2019 nepridal nič nové.

Osobný život

Vo veku 15 rokov je Simpson stále slobodný a je nepravdepodobné, že by sa zameral na hľadanie dlhodobého partnera. Ako vyrastal, existovali predpoklady o možných románikoch, ktoré mal s inými talentmi Nickelodeon, ale nikdy sa nepotvrdili. Jeho nečinnosť online a s Nickelodeonom môže naznačovať, že sa venuje inej kariére alebo sa zameral na dokončenie svojho vzdelania. História dokázala, že nie všetky detské a dospievajúce hviezdy sa v dospelosti stanú hercami. Čas ukáže, akú cestu si vyberie.