Bývalá manželka sériového vraha BTK Dennisa Radera – Kto je Paula Dietz?

ObsahKto je Paula Dietz?

Paula Dietz je americká účtovníčka, no svetu je známa najmä ako bývalá manželka neslávne známeho BTK Killer , vlastným menom Dennis Rader. Títo dvaja boli manželmi viac ako 30 rokov, než ho zatkla polícia za hrozné vraždy, pri ktorých počas svojho vyčíňania, ktoré trvalo od roku 1974 do roku 1991, zabilo desať ľudí.

Paula Dietz Bio- Vek, detstvo, kariéra

Paula Dietz sa narodila 5. mája 1948 v Park City, Kansas, USA, celé detstvo prežila vo svojom rodnom meste, no nehovorila o svojich rodičoch a súrodencoch, ak vôbec nejaký boli.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dennis Rader zavraždil 10 ľudí v rokoch 1974 až 1991. Je známy ako BTK alebo BTK škrtič. BTK „Oslepiť, mučiť, zabiť“ bol jeho neslávne známy podpis. Rader bol známy najmä tým, že polícii a novinám posielal posmešné listy, v ktorých podrobne popisoval jeho vraždy. Odpykáva si 10 po sebe nasledujúcich doživotných trestov v nápravnom zariadení El Dorado s najskorším možným dátumom prepustenia 26. februára 2180. #truecrime #tcc #truecrimecommunity #dennisrader

Príspevok zdieľaný používateľom Julian (@dognightmaretcc) 18. mája 2020 o 6:07 PDT

Okrem toho nezverejnila svoje vzdelanie.

Paula celý život pracovala ako účtovníčka, s výnimkou krátkeho času, keď sa odsťahovala z Park City, keď jej manžela zatkli za vraždu. Napriek tomu sa odvtedy vrátila do svojho rodného mesta a žije jednoduchým životom ďaleko od mediálneho ruchu. Stala sa populárnou len vďaka sláve svojho bývalého manžela.

Paula Dietz a Dennis Rader Vzťah, manželstvo, deti

Dennis sa presťahoval do Park City po skončení svojej služby v US Air Force, v ktorej strávil štyri roky medzi rokmi 1966 a 1970, a začal pracovať v oddelení mäsa v supermarkete Leekers IGA. Paula a Dennis sa čoskoro stretli a začali romantický vzťah a čoskoro sa rozhodli vziať si svadobný obrad, ktorý sa konal 22. mája 1971. Pár následne privítal dve deti, dcéru Kerri a syna Briana.

Sériový vrah Dennis Rader, známy aj ako BTK (Bind Torture Kill) Killer, svoje obete nikdy neznásilnil, pretože mal pocit, že „podvádzať svoju manželku je nesprávne“.

pridané Vážne zvláštne na Piatok 9. decembra 2016

Po nejakom čase sa Dennis zamestnal ako montážnik v spoločnosti zaoberajúcej sa dodávkami exteriérov, potom v rokoch 1974 až 1988 pracoval pre ADT Security Services v ich kancelárii vo Wichite. To mu umožnilo prezrieť si okolie a navštíviť domy svojich budúcich obetí.

Paula nemala ani potuchy o vražednej osobnosti svojho manžela a jeho vražednom vyčíňaní a celá rodina mala v spoločnosti dobré meno. Keď však bolo všetko odhalené, Paula nemala inú možnosť, ako opustiť svojho manžela a požiadať o núdzový rozvod a spolu so svojimi deťmi opustili Kansas, aby sa vyhli verejnej kontrole.

Nikdy nenavštívila svojho bývalého manžela vo väzení a nezúčastnila sa ani súdneho konania. Podľa Radera mu však manželka od jeho uväznenia občas posielala listy.

Paula Dietz, bývalý manžel, Dennis Rader

Dennis Lynn Rader, ktorý sa narodil 9. marca 1945 v Pittsburghu, Kansas, USA, je svetu známy najmä ako sériový vrah. BTK (Zviazať, mučiť, zabiť). Je synom Williama Elvina Radera a jeho manželky Dorothea Mae (rodená Cook). Má troch súrodencov, Paula Jeffa a Billa. Od raného veku začal Dennis prejavovať svoju sadistickú povahu, pretože mučil a zabíjal malé zvieratá.

Obliekal sa krížom krážom a špehoval ženy vo svojom okolí, zamaskovaný v ženských šatách. Jeho sexuálne fantázie boli ešte horšie, no držali sa (väčšinou) skryté a susedia si o ňom mysleli, že je priateľský a zdvorilý. Zapísal sa na Kansas Wesleyan University, ale po roku skončil kvôli priemerným známkam. Nakoniec získal bakalársky titul v oblasti správy spravodlivosti v roku 1979 na Wichitskej štátnej univerzite.

Killing Spree, zatknutie

Pri kontrole okolia ako inštalatér bezpečnostných poplachov navštívil množstvo domov, ktoré mu umožnili ľahký vstup do týchto domov.

Jeho prvými obeťami vraždy boli členovia rodiny Otero, ktorú zabil Joseph, jeho manželka Julie a ich dve deti, Joseph Jr., a Josephine. Jeho vraždenie trvalo až do roku 1991 a bolo objavených 10 obetí, aj keď sa pokúsil zabiť niekoľko ďalších, no neúspešne. Bol na slobode až do februára 2005. Prípad BTK Killer bol považovaný za chladný prípad, ale začal posielať listy miestnym médiám, v ktorých opisoval svoje vražedné činy s najmenšími detailmi. Nakoniec bol zatknutý 25. februára 2005, keď bol vo svojom aute neďaleko svojho domu.

Policajt sa ho na mieste opýtal, či Dennis pozná dôvod, prečo ho vezú na policajnú stanicu, a on odpovedal: Oh, mám podozrenie prečo. V čase svojho zatknutia pracoval na svojej jedenástej vražde, niekoľko mesiacov sledoval svoju ďalšiu obeť, než zrealizoval svoj plán, ktorý našťastie prekazila polícia, kým sa jeho plán stal skutočnosťou. Obvinený z 10-krát vraždy prvého stupňa najprv vinu poprel, no neskôr výpoveď zmenil a všetky vraždy opísal. Rodinám obetí sa ani raz neospravedlnil.

Dennis bol odsúdený na 10 po sebe nasledujúcich doživotných trestov s minimálnou dĺžkou 175 rokov. V súčasnosti si odpykáva trest v nápravnom zariadení El Dorado v Prospect Township v Kansase.

Počas psychologického hodnotenia bol „populárny“ BTK Killer diagnostikovaný s narcistickými, antisociálnymi a obsedantno-kompulzívnymi poruchami osobnosti.

Jeho dcéra Kerri vydala knihu A Serial Killer’s Daughter: My Story of Faith, Love, and Overcoming, v ktorej písala o svojom detstve a neschopnosti vyrovnať sa s dvojitým životom, ktorý viedol jej otec.