• Hlavná
  • Herci
  • Brat Sary Gilbertovej – čistá hodnota Jonathana Gilberta, manželka, životopis

Brat Sary Gilbertovej – čistá hodnota Jonathana Gilberta, manželka, životopis

ObsahÚvod

Jedným z najväčších tvrdení je, že talent na herectvo je zručnosť, s ktorou sa človek musí narodiť, možno aj zdediť a ktorú je nesmierne ťažké naučiť. Čo sa potom dá povedať o Jonathanovi Gilbertovi, adoptívnom synovi a súrodencovi v rodine veľkých hollywoodskych hercov, ktorý sa stal aj detským hercom?

Raný život a vzdelanie

Jonathan Ross Gilbert sa narodil 28. apríla 1967 v Los Angeles, Kalifornia, USA. Neexistujú žiadne informácie o jeho biologických rodičoch, takže jeho pôvod zostáva neznámy. Adoptovali ho jeho náhradní rodičia, hollywoodski herci Paul Gilbert a Barbara Crane.

pridané Jonathan Gilbert (Willie Oleson) na Sobota 23. januára 2016

Má staršiu sestru Melissu Gilbertovú a mladšiu nevlastnú sestru Saru Gilbertovú. Jeho adoptívnym starým otcom bol Harry Crane, slávny americký spisovateľ komédií.

Keď bol ešte dieťa, jeho adoptívni rodičia sa rozviedli, potom na svoje deviate narodeniny prišiel o otca Paula Gilberta. Podľa autobiografie Melissy Gilbertovej s názvom Prairie Tale jeho otec nielenže zomrel, ale skôr spáchal samovraždu po celoživotnom boji s depresiou a chronickou bolesťou. O niečo neskôr Barbara Crane uzavrela uzol s Haroldom Abelesom. Mali dcéru Saru, ktorá si, prekvapivo, neskôr vzala za priezvisko Gilbert, napriek tomu, že nebola pokrvne spriaznená s Paulom, ktorý dokonca zomrel niekoľko rokov pred jej narodením.

Nie je známe, kde Jonathan chodil na strednú školu, ale z Melissinej autobiografie je známe, že keď mal skoro 20 rokov, presťahoval sa do New Yorku a kvôli vzdelaniu sa dlho zdržiaval ďaleko od svojej rodiny. Vyštudoval Hamilton College v New Yorku s titulom Bachelor of Arts a potom získal titul Master of Business Administration (MBA) v odbore Financie po absolvovaní Zicklin School of Business, Baruch College, tiež so sídlom v New Yorku.

Herecká kariéra

Jonathan debutoval, keď mal len sedem rokov. Objavil sa v kriticky chválenom dramatickom televíznom seriáli NBC z roku 1974 Little House on the Prairie, kde hral rolu Willieho Olesona.

Jeho spoluhráčmi boli veľké mená ako Michael Landon, Katherine MacGregor, Kevin Hagen, Richard Bull, Dabbs Greer a dokonca aj jeho adoptívna sestra Melissa Gilbert. Diváci boli natoľko prekvapení jeho hereckými schopnosťami, že sa ho rozhodli ponechať v šou takmer 10 rokov, až do roku 1983. To vytvorilo veľkú fanúšikovskú základňu a dostalo ho do centra pozornosti už vo veľmi mladom veku. V neskorších rokoch sa objavil v televíznych filmoch založených na Little House on the Prairie, vrátane Little House a Miracle Worker z roku 1979, Little House: Look Back to Yesterday (1983) a Little House: The Last Farewell (1984). zatiaľ čo stále hrá postavu Willieho Olesona. Po skončení série sa však už k herectvu nevrátil.

Krátko sa objavil aj v televíznom filme Paula Aarona The Miracle Worker o ťažkom živote Hellen Keller, hluchej, slepej a nemej autorky a lektorky, a jej učiteľky Annie Sullivan, v ktorej Jonathan hral postavu menom Jimmy.

Manželstvo

Jonathan Gilbert prežíva doteraz jedno z najdlhších manželstiev medzi americkými celebritami. Oženil sa so svojou dlhoročnou priateľkou, herečkou Keren Gilbert, 31svAugust 1996. Keren je herečka, ktorá sa preslávila účinkovaním v tituloch ako Sľub toto! a Pivnej ligy z roku 2006, ktorí sa špecializovali aj na výživu. Pár privítal svoje prvé dieťa v roku 2000.

Okrem toho, že bola hollywoodskou herečkou, pokračovala v práci v United Cerebral Palsy, kde pomáhala pri príprave jedálnych plánov pre chorých pacientov. Po narodení ich druhého syna sa presťahovala do ambulancie pediatra v Glen Cove, kde pokračovala v poradenstve. Pred opätovným otehotnením hrala v niekoľkých filmoch a to bol moment, keď dala výpoveď a otvorila si webovú stránku Decision Nutrition, na ktorej začala pripravovať diétne plány a čoskoro začala koncertovať a byť hosťom mnohých kuchynských relácií. Netrvalo dlho a jej sláva vyletela do neba.

„Bolo to, ako keby sa po meste premávala kopa billboardov,“ Jonathan povedal o svojej žene, ktorú vždy podporoval: „Vyzeráš skvele, čo robíš? Oh, to je môj odborník na výživu v Great Neck.“

Osobný život

Odkedy odišiel z herectva, Jonathan sa snaží udržať väčšinu svojho života v súkromí a informácie o jeho živote pochádzajú z memoárov jeho sestry. O tom, čo robí mimo podujatí na červenom koberci, sa veľa nevie. Dokonca nie je známe, akého pohlavia sú jeho deti, ani kedy sa narodili! V roku 2003 sa Jonathan rozhodol investovať svoje znalosti z obchodnej školy do práce makléra napojeného na najväčšie mená burzy v New Yorku, kde dodnes žije. Prostredníctvom svojej manželky Keren sa podieľal aj na množstve charitatívnych projektov.

pridané Jonathan Gilbert (Willie Oleson) na Piatok 13. apríla 2012

Pracoval tiež pre divadelnú spoločnosť so sídlom v Kalifornii v USA. Obe jeho sestry sú herečky. Melissa Gilbert je známa úlohami vo filmoch Hosťujúci umelec a Little House: Bless All the Dear Children, zatiaľ čo Sara Gilbert hrala v tituloch ako Poison Ivy a Riding in Cars with Boys, ako aj získala opakujúcu sa úlohu Leslie Winkle v hitovej televízii. sitcom, Teória veľkého tresku. Vďaka manželstvu svojej staršej sestry je švagrom herca a režiséra Timothyho Bustfielda. Jeho bývalí švagrovia boli Bruce Boxleitner a Bo Brinkman.

Od marca 2020 Jonathan nie je aktívny na žiadnych sociálnych médiách vrátane Instagramu, Facebooku a Twitteru. Ako sa uvádza v autobiografii Melissy Gilbertovej, Jonathan nie je príliš blízko k žiadnemu zo svojich súrodencov a často spolu nekomunikujú, pretože ich životy od seba oddelili.

Čistá hodnota

Ak vezmeme do úvahy množstvo Jonathanových hollywoodskych vystúpení, ako aj jeho úspešnú kariéru obchodníka s cennými papiermi, jeho čistý majetok sa začiatkom roku 2020 odhaduje na viac ako 2,4 milióna dolárov.

Fyzicka charakteristika

Jonathan je vysoký a štíhly kaukazský muž, ktorého presná výška a hmotnosť neboli zverejnené. Jeho vlasy sú hnedé a oči tmavé. Ako dieťa mal vlasy o niečo dlhšie, ale vždy bol vyšportovaný, trochu chudý chlapec.