Boston Russellov životopis – Kto je 40-ročný syn Kurta Russella?

Boston Russell je prvým synom amerického herca Kurta Russella a jediným synom americkej herečky Season Hubley. Pochádza zo slávnej rodiny známej v zábavnom priemysle.

ObsahRaný život, rodina

Boston Oliver Grant Russell sa narodil 16. februára 1980 v Los Angeles, Kalifornia, USA. Jeho otcom je slávny herec Kurt Russell a matkou herečka a speváčka Season Hubley. Stretli sa v roku 1979 počas natáčania seriálu Elvis, vzali sa a narodil sa im syn Boston. Pár si spolu opäť zahral v roku 1981 vo filme Escape from New York, sci-fi filme režiséra Johna Carpentera.

Kurt Russell s rodinou!

pridané Fotografie Diapozitívy Negatívy atď na štvrtok 29. septembra 2016

Po rozvode v roku 1983 Kurt Russell nadviazal vzťah s herečkou Goldie Hawnovou, ktorá získala ocenenie Academy. O tri roky neskôr sa im narodil syn Wyatt Russell, nevlastný brat Bostonu. Goldie má dve deti z druhého manželstva s hudobníkom a hercom Billom Hudsonom, Oliverom a Kate Hudson. Boli manželmi 5 rokov, kým herečka požiadala o rozvod. Boston má priateľský vzťah so svojou širšou rodinou, najmä preto, že Goldieho deti považujú Kurta za svojho otca.

Bostonova rodina je zapojená do zábavného sveta už celé generácie. Jeho starý otec Bing Russell bol herec, známy najmä z účinkovania v televíznom seriáli Bonanza z roku 1959 a filme The Magnificent Seven z roku 1960.

Bing hral aj profesionálny baseball, dokonca vlastnil klub. Jeho stará mama Louise Julia Russell bola tanečnica. Bratranec Bostonu je Matt Franco, bývalý profesionálny hráč baseballu. Je synom jednej z troch sestier Kurta Russella a Larryho Franca, producenta a asistenta réžie. Z matkinej strany má Boston strýka Whipa Hubleyho, ktorý je tiež hercom. Bostonov nevlastný brat, Wyatt, je herec známy tým, že sa objavil vo filmoch Everybody Wants some v roku 2016 a Overlord v roku 2018. Bostonova matka mala ďalšie manželstvo, no vydržalo len dva roky. Herectvo odišla v roku 1998. Deti Goldie Hawnovej sú tiež herci, veľmi známi a slávni vo filmovom priemysle.

Boston Russell s rodinou

Samotný Boston však nie je herec. V roku 1996 pracoval ako asistent produkcie vo filme Výkonný riaditeľ, kde hlavnú úlohu hral jeho otec. Objavil sa v roku 2005 v seriáli CBS 60Minutes, ktorý je venovaný Goldie Hawn. Všetci jeho nevlastní súrodenci sú ženatí, ale Bostonov vzťah nie je známy, pretože svoj život drží mimo centra pozornosti.

Otec Kurt Russell

Kurt Vogel Russell sa narodil 17. marca 1951 v Springfielde, Massachusetts, USA. Strednú školu Thousand Oakland dokončil v roku 1969. Má tri sestry. Kurt hral bejzbal počas školských rokov a prvých rokov svojej hereckej kariéry. V roku 1973 kvôli zraneniu odišiel z bejzbalu. Slúžil šesť rokov v Kalifornskej národnej leteckej garde.

Kurtov filmový debut bol v roku 1963 v hudobnom filme Stalo sa na Svetovej výstave. V tom istom roku sa objavil vo westernovom seriáli The Travels of Jamie McPheeters. Kurt podpísal desaťročnú zmluvu s The Walt Disney Company. V roku 1968 sa stretol s Goldie Hawnovou pri natáčaní hudobného filmu The One and Only, Genuine, Original Family Band. Vzťah začali o 15 rokov neskôr. Kurt bol nominovaný v roku 1980 za vynikajúceho herca v hlavnej úlohe v limitovanej sérii na udeľovaní cien Emmy za rolu v seriáli Elvis. Bol tiež nominovaný za film Silkwoods v roku 1983 na Golden Globe Awards za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe.

Kurt spolupracoval s režisérom Carpenterom v niekoľkých filmoch ako Útek z New Yorku, Útek z L.A. a The Thing. Backdraft bol vydaný v roku 1991.

O dva roky neskôr nakrútil Tombstone a v roku 1994 vyšla Hviezdna brána, vojenská sci-fi. V roku 2014 získal film Miracle pozitívnych kritikov. Hral amerického hokejového olympijského trénera Herba Brooksa. V roku 2007 spolupracoval s Quentinom Tarantinom v horore Death Proof. V roku 2014 sa Kurt objavil v dokumente o svojom otcovi, ktorý mal premiéru na filmovom festivale Sundance. Ďalší rok nakrútil Furious 7.

Jeho posledné filmové projekty sú Christmas Chronicles v roku 2018 a v roku 2019 Crypto, Once Upon a Time in Hollywood a QT8: The First Eight. Kurt Russell a Goldie Hawn sú spolu viac ako 35 rokov, no nikdy sa nezosobášili. V roku 2017 dostali hviezdy na hollywoodskom chodníku slávy v rámci ceremoniálu s dvojitou hviezdou.

Herci si spolu zahrali aj v máloktorom filme. Majú v nich domy Snowmass Village, Colorado Vancouver, Britská Kolumbia Brentwood a Palm Desert v Kalifornii a na Manhattane v New Yorku.

Polovičný brat Wyatt Russell

Wyatt Hawn Russell sa narodil 10. júla 1986 v Los Angeles, Kalifornia, USA. Hrával hokej v amatérskych a profi hokejových tímoch. Pre zranenia nepokračoval v hokejovej kariére. Začal však hereckú kariéru ako jeho rodičia. V roku 2014 sa objavil v 22 Jump Street. V roku 2016 si Wyatt zahral v Playteste, epizóde série Black Mirror, ako aj vo filme Folk Hero&Funny Guy, ktorý mal premiéru na filmovom festivale Tribeca.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Wyattom Russellom (@wyattrussellll) dňa 7. augusta 2019 o 10:41 PDT

Tento rok sa objaví v sérii Disney The Falcon and the Winter Soldier a vo filme The Woman in the Window, thrilleri, ktorý je v postprodukcii. Wyatt bol ženatý so stylistkou Sanne Hamers, ale o päť rokov neskôr sa rozviedli. Minulý rok sa oženil s herečkou Meredith Hagner v Aspen Colorado.

Macocha Goldie Hawnová

Goldie Hawnová sa narodil 21. novembra 1945 vo Washingtone D.C. Má staršiu sestru. Opustila Americkú univerzitu, aby sa mohla venovať tanečnej kariére. Medzitým začal konať. V roku 1969 Goldie získala Oscara za výkon vo filme Kaktusový kvet, ako aj Zlatý glóbus za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. Vo svojej kariére má pozoruhodný zoznam filmov.

V roku 1980 bola druhýkrát nominovaná na Oscara za film Private Benjamin, ale tentoraz za najlepšiu herečku. V tom istom roku mala štyri nominácie na Zlatý glóbus za film Goldie a Liza Together, kde hrala spolu s Lizou Minnelli.

V roku 1985 sa Goldie objavila na obálke Playboya. V kariére má za sebou úspešné filmy spolu s Melom Gibsonom Bird on a Fire, Steveom Martinom Housesitterom, Bruceom Willisom CrissCrossom a Meryl Strip vo filme Death Becomes Her. V roku 1996 si zahrala aj s Diane Keaton a Betty Miler vo filme The First Wives Club. Goldie je tiež speváčka. Na začiatku svojej filmovej kariéry nahrala niekoľko singlov.

V roku 2003 založila neziskovú organizáciu, ktorá pomáha mládeži vzdelávacími programami. Jej poslednými filmovými projektmi sú v roku 2017 komédia s Amy Schumer Snatched a v roku 2018 bola pani Clausová vo Vianočných kronikách spolu s Kurtom Russellom. Goldie má za sebou dve manželstvá, tri deti a šesť vnúčat. So svojím nevlastným synom Bostonom má dobrý vzťah.

Čistá hodnota

Boston Russell udržiava svoj život súkromný a nízky, takže jeho vzdelanie a kariéra nie sú známe. Jeho rodičia a rodina sú však súčasťou zábavného priemyslu, takže je známe, že čistý majetok jeho otca má hodnotu 70 miliónov dolárov a nevlastnej matky 60 miliónov dolárov.