• Hlavná
 • Herci
 • Biografia Setha Gilliama – zatknutý, čistá hodnota, manželka, rodina

Biografia Setha Gilliama – zatknutý, čistá hodnota, manželka, rodina

Seth Gilliam je jedným z najľahšie rozpoznateľných televíznych hercov. Mnohí by ho poznali ako seržanta Ellisa Carvera vo filme The Wire alebo z The Walking Dead ako otca Gabriele Stokesa, ale talentovaný herec počas svojej kariéry hral v mnohých úlohách. Objavil sa v niekoľkých filmoch, no jeho najväčší úspech bol vždy v televíznych seriáloch. O Sethovi je toho veľa, a ak máte záujem dozvedieť sa viac o hercovi, čítajte ďalej.

Skvelé tričko, ktoré pre mňa vytvorila Brittany!

pridané Seth Gilliam na Streda 31. októbra 2018

ObsahRaný život a rodina

O Sethovom detstve ani o tom, kto sú jeho rodičia, nie je veľa známe. Vie sa len to, že sa narodil na 5. novembra 1968, na Long Islande, New York, USA. Ak má súrodencov, zostali mimo pozornosti verejnosti a Seth úspešne skrýval pravdu o svojej rodine a ranom živote.

Vzdelanie

Sethova najskoršia školská kariéra je tiež záhadou, pretože nebolo verejne oznámené, kde skončil strednú školu. Je však všeobecne známe, že Seth je absolventom Štátnej univerzity v New Yorku.

Je verejne známe, že bol spolužiakom herca Dwighta Ewella, ale o tom, čo Seth vyštudoval, sa mlčalo a nedajú sa nájsť žiadne záznamy. Univerzitu ukončil v roku 1990 a krátko nato začal svoju hereckú kariéru.

Kariéra

Sethova prvá rola bola v The Cosby Show ako Aaron Dexter, ktorý sa objavil v troch epizódach medzi rokmi 1990 a 1991. V roku 1993 sa objavil v dvoch filmoch v malých úlohách, kým prišiel zlom. Tieto filmy boli Joey Breaker, v ktorých hral ako Jeremy Breaker a Mr Wonderful.

V nasledujúcich rokoch získal niekoľko ďalších úloh vrátane úlohy vo filme Courage Under Fire v roku 1996, kde si zahral po boku Denzela Washingtona. Až v roku 1997 získal Seth skutočné uznanie na striebornom plátne, keď stvárnil postavu Sugar Watkins v uznávanom filme Starship Troopers. Mal pozoruhodnú opakujúcu sa úlohu v televíznom seriáli Oz, ktorý trval od roku 1999 do roku 2001, a objavil sa aj v Zákone a poriadku.

V roku 2002 získal jednu zo svojich najikonickejších úloh vo filme The Wire, ktorý trval šesť rokov a 50 epizód.

Počas svojho pôsobenia na natáčaní The Wire sa Seth objavil aj v iných televíznych seriáloch a filmoch, vrátane The Bronx is Burning, Law and Order: Trial by Jury a film Punks.

Keď sa jeho rola v The Wire v roku 2008 skončila, Seth bol už populárny a vyhľadávaný herec a objavil sa v populárnych reláciách CSI: Miami, Damages, ako aj Mercy.

V tom istom roku 2009 mal Seth rolu v ikonickom filme Did You Hear About The Morgans?, kde si zahral po boku Sarah Jessicy Parker a Hugha Granta.

V nasledujúcich rokoch predtým, ako opäť získal opakujúcu sa rolu, sa Seth objavil v predstaveniach ako Dobrá manželka a Svetlana.

V rokoch 2011 až 2017 sa Seth objavil v nadprirodzenej dráme Teen Wolf, kde stvárnil postavu Dr Alana Deatona v 43 epizódach. Za ten čas sa objavil aj vo filmoch Still Alice a Police State a tiež získal rolu v stále populárnejšom The Walking Dead, ktorý si zahral v 52 epizódach od roku 2014 a stále pokračuje. Jeho ďalšie posledné vystúpenia boli v Elementary, City on a Hill a v šou Bull.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

O Sethových osobných záujmoch nie je veľa známe a jeho účet na Facebooku, aj keď je aktívny, nie je príliš bystrý. Nie je to tak dávno, čo sa však herec pri jednej príležitosti dostal do problémov so zákonom.

Po zadržaní za prekročenie povolenej rýchlosti bol Seth zatknutý za jazdu pod vplyvom alkoholu a marihuany, ale bol prepustený po tom, čo bol schopný zaplatiť kauciu necelých 10 000 dolárov.

Stalo sa to v máji 2015, ale tento incident našťastie neovplyvnil natáčanie filmu The Walking Dead.

Vzťahy

Seth je ženatý s divadelnou režisérkou Leah Gardinerovou a pár má spolu jedno dieťa, no identitu svojho dieťaťa pred verejnosťou úspešne skrýval. Leah bola predtým vydatá, ale od r 24. augusta 2005 zložila sľub Sethovi a odvtedy je pár spolu.

Fyzicka charakteristika

 • Dátum narodenia: 5. november 1968
 • Farba vlasov: hnedá, ale väčšinou vyzerá ako holohlavý
 • Farba očí: hnedá
 • Výška: 5 stôp 8 palcov (1,74 m)
 • Hmotnosť : 165,5 libier (75 kg)
 • Veľkosť obuvi: Neznáma
 • Hviezdne znamenie: Škorpión
 • Národnosť: Americká
 • Etnická príslušnosť: Afričan

Čistý majetok

S úspešnou kariérou v šoubiznise ako herec nazbieral Seth odhadom čisté imanie 1,5 milióna dolárov od roku 2020.