• Hlavná
  • Herci
  • Biografia Nialla Mattera – manželka, dieťa, rodina, čistá hodnota, výška

Biografia Nialla Mattera – manželka, dieťa, rodina, čistá hodnota, výška

ObsahÚvod

Nie pre každého je cesta k úspechu jednoduchá a rýchla. Niektorí ľudia dostali všetko na tanieri, ale väčšina musela robiť tvrdú prácu a tráviť veľa času snahou stať sa veľkými menami vo svojej profesii. Jedným z tých, ktorí urobili maximum, aby sa dostali tam, kde je teraz, je Niall Matter. Kto je Niall Matter a ako sa stal obľúbeným fanúšikom?

Skorý život

Niall Matter sa narodil 20. októbra 1980 v Edmontone v kanadskej Alberte s ruskými a írskymi predkami. Matter strávil svoje detstvo so svojím bratom Trevorom na mliečnej farme, ktorú vlastnili ich rodičia, no jeho rodina sa už niekoľko generácií živí aj ťažbou ropy, takže sa od neho vždy očakávalo, že pôjde rovnakou cestou.

Herec Niall Matter je tu!

pridané Medzinárodný filmový festival v Calgary na Pondelok 3. októbra 2016

Práca ako ropný rigger

Keď mal 13 rokov, jeho učiteľ mu odporučil, aby sa zapísal na hodiny herectva, a Matter nakoniec vyhral cenu za najlepšieho herca v roku 1999 na miestnom dramatickom šampionáte. Ani to sa však nezaobišlo bez ťažkostí, keď mal 17 rokov, dostal sa do problémov, po ktorých ho rodičia uzemnili a poslali na tri mesiace pracovať na ropnú plošinu pre jeho starého otca. Sám Matter uviedol, že táto skúsenosť mu pomohla uvedomiť si dôležité veci, vďaka čomu sa mohol viac sústrediť na hodiny a zvládol všetky stredoškolské testy. Spolu so svojím bratom zostal pracovať na ropných plošinách ďalších osem rokov a zároveň študoval herectvo vo Vancouveri v Kanade na filmovej škole vo Vancouveri.

Keď mal Matter 25 rokov, mal nehoda keď pracoval – v kabíne vrtnej súpravy, ktorá vážila viac ako 17 ton, bol takmer rozdrvený! Pri tejto nehode sa mu oddelil štvorhlavý sval od stehennej kosti a zároveň takmer prišiel o pravú nohu. Jeho rehabilitácia trvala viac ako šesť mesiacov, počas ktorých absolvoval rozsiahlu fyzioterapiu a hrozila mu amputácia nohy, ak sa nezotaví. Našťastie sa sám vrátil k chôdzi a rýchlo sa vrátil do práce, no stal sa svedkom ďalšej nehody, pri ktorej jeho kolega prišiel o obe nohy. V obave, že sa to isté stane aj jemu, nakoniec skončil a presťahoval sa do Vancouveru, aby sa venoval herectvu ako svojej práci na plný úväzok.

Eureka

Matter debutoval v roku 2007, keď dostal rolu Josha Rileyho, majiteľa baitshopu, v televíznom filme Loch Ness Terror, známom aj ako Beyond Loch Ness, po boku Dona S Davisa a Briana Krauseho. Počas natáčania poslal kazetu so svojím konkurzom producentom tínedžerskej drámy The Best Years, ktorá sa skončila jeho obsadením do hlavnej úlohy, kokaínového závislého a barového tendra Trenta Hamiltona. Po skončení prvej sezóny Matter odišiel nakrútiť hosťujúcu rolu pre dve epizódy Syfy's Stargate Atlantis ako letec US Air Force Lieutenant Kemp. Zároveň sa zúčastnil konkurzu na ďalšiu sériu Syfy s názvom Eureka.

Myslel si, že je na konkurze na hosťujúcu rolu len na jednu epizódu, a tak si počas kastingu zobral určitú umeleckú slobodu, čo skončilo tým, že dostal opakujúcu sa rolu Zanea Donovana, zlého, ale geniálneho chlapíka, ktorý sa objavil od prvej epizódy. a vyvinula sa s postavou Erica Cerra, šerifkou Jo Lupo. Vo štvrtej sezóne sa príbeh posunul a Matterova postava sa stala veľkou súčasťou pravidelného obsadenia a zostal hviezdou až do konca show.

Počas celej tejto doby mal Matter aj portrétne úlohy v seriáloch ako Warehouse 13, kde sa objavil po boku svojej hviezdy z Eureky Erice Cerry, ako aj vo filme Fear Itself, 90210 a dlhotrvajúcom sitcome Melrose Place.

Neskôr Herecké snahy

Počas roku 2009 mal Matter malú rolu vo filme Watchmen od Zacka Snydera, ktorý hrá Byrona Lewisa, inak známeho ako Mothman.

Bolo ho možné vidieť aj v krátkom filme, ktorý bol súčasťou DVD vydania filmu s názvom Under the Hood.

V roku 2012 získal hlavnú úlohu v situačnej komédii sci-fi Primeval: New World, kde hral rolu Evana Crossa, multimilionára, ktorého manželku zabil Albertosaurus. Séria bola spin-off z populárneho Primevalu, ale pre nízku sledovanosť trvala iba jednu sezónu. To však Matterovi nezabránilo vyhrať cenu Constellation Award za najlepší mužský výkon v kategórii sci-fi a byť nominovaný na ďalšiu cenu za kategóriu sci-fi, tentoraz na cenu Leo. Dostal rolu v seriáli TNT Guilt by Association, avšak po pilotnej epizóde sa TNT rozhodla, že nebudú pokračovať v natáčaní.

Matter získal portrétové úlohy v mnohých kanadských a amerických seriáloch, niektoré z nich boli v CTV's Motive, NBC's Constantine a TNT's Rizzoli and Isles. V roku 2014 sa objavil na Medzinárodnom filmovom festivale v Calgary v záverečnom filme Ally Was Screaming. Za stvárnenie filmovej postavy Andrewa bol nominovaný na cenu AMPIA Rosie a v novembri 2014 bol vyhlásený za jednu z vychádzajúcich hviezd počas filmového festivalu vo Whistleri, kde sa so svojimi spoluhráčmi objavil počas predstavenia Ally. Kričal.

V roku 2015 sa Matter stal súčasťou obsadenia Remedy počas jeho druhej sezóny a v nasledujúcom roku účinkoval v niekoľkých seriáloch, vrátane Girlfriends’ Guide to Divorce, Stop the Wedding a Snow Capped Christmas.

Znova sa zúčastnil aj Medzinárodného filmového festivalu v Calgary, tentoraz ako súčasť obsadenia pre Chokeslam, kanadskú wrestlingovú komédiu, ktorá v roku 2017 získala štyri ceny AMPIA Rosie. V nasledujúcich rokoch bola Matter súčasťou obsadenia viac ako tuctu televízií. série a filmy, z ktorých niektoré zahŕňajú štvrtú sériu When Calls the Heart a hosťovanie v iZombie, Supernatural, The Good Doctor, Frozen in Love, Love at First Dance a Country at Heart.

Manželstvo a deti

Matter sa oženil so Sarou v decembri 2016 a uzavrel uzol na súkromnom obrade, ktorý sa konal na Havaji v USA. Pár privítal svoje prvé dieťa v tom istom roku a ich druhý dedič sa narodil o dva roky neskôr, v roku 2018. Matter uchováva podrobnosti o svojom milostnom živote v súkromí, takže nie je známe nič o ich živote v zväzku alebo o pozadí jeho manželky.

Osobný život

Matter je dobrými priateľmi so svojimi spoluhráčmi z Eureky, Neilom Graystonom a Colinom Fergusonom, a stále sa s nimi pravidelne stretáva. Kedysi chodil s kolegyňou Serindou Swanovou, ktorá sa preslávila účinkovaním v Gracelande. Tento vzťah netrval príliš dlho, ale zostali dobrými priateľmi.

Je vášnivým fanúšikom tímu National Hockey League Edmonton Oilers. Hmota povedal že jednou z jeho prvých prác vo Vancouvri bolo „vešanie sa na boky mrakodrapov, výmena okien a oprava lamiel“.

Nie je aktívny na Instagrame ani Facebooku, ale pravidelne uverejňuje príspevky na Twitteri, kde má viac ako 24 000 sledovateľov.

Čistá hodnota

Niall sa objavil vo viac ako 50 televíznych seriáloch a filmoch a zarobil si trochu bohatstva. Jeho čisté imanie je odhadnutý na približne 4 milióny dolárov začiatkom roku 2020. Ako príklad príjmu, keď natáčal Eureku, jeho plat bol 60 000 dolárov za epizódu.

Fyzicka charakteristika

Niall Matter je vysoký 1,83 metra, ale jeho ďalšie telesné miery nie sú zverejnené. Je považovaný za pekného muža, s bledou pokožkou, tmavými vlasmi a nápadne modrými očami. Často ho vídať s týždňovou bradou, no očividne ho stále milujú dámy po celom svete.