• Hlavná
  • Herci
  • Biografia Jona Tenneyho – čistá hodnota, manželka, výška, mŕtvica

Biografia Jona Tenneyho – čistá hodnota, manželka, výška, mŕtvica

ObsahKto je Jon Tenney?

Jon Tenney je americký herec, ktorý má za sebou množstvo prominentných úloh vo filmoch a televíznych seriáloch, no svetu je snáď najznámejší ako Fritz Howard v televíznom seriáli Major Crimes (2012-2018). Na začiatku kariéry bol Behanom vo filme Tombstone (1993) a ďalšou výraznou úlohou bola okrem iných úspešných projektov aj postava Jimmyho Wellsa vo filme The Phantom (1996).

Biografia Jona Tenneyho - Vek, detstvo a vzdelanie

Narodil sa ako Jonathan Frederick Tenney 16. decembra 1961 v Princetone, New Jersey, USA, je synom Fredericka Hawortha Tenneyho, ktorý bol výskumným fyzikom, a jeho matky Dr. Lillian Sandry Baumovej, psychiatričky.

pridané WordTheatre na Streda 24. septembra 2014

Z matkinej strany je poľsko-židovského pôvodu, zatiaľ čo jeho otec má anglických predkov. Navštevoval Vassar College, kde získal titul bakalár umenia, odbor dráma a filozofia. Neskôr sa zapísal do divadelnej divízie Juilliard School so skupinou 19 (1986-1990).

Začiatky kariéry

Jonova kariéra začala v polovici 80-tych rokov, keď sa objavil v menších úlohách v televíznych seriáloch a televíznych filmoch, ako napríklad Spenser: For Hire (1986) a Nasty Hero v nasledujúcom roku, až do roku 1988, kedy bol vybraný ako Feke vo svojom prvom opakovanom seriáli. úlohu v televíznom seriáli The Dirty Dozen. V roku 1990 získal svoju prvú významnú rolu ako Peter Bauer v televíznom seriáli Equal Justice (1990-1991) a počas 90. rokov mal väčší úspech, keď sa tešil popularite vďaka úlohám vo filme Watch It v roku 1993 a v tom istom roku Behan v Tombstone.

Vzostup ku hviezde

Úloha Behana ho zaradila na mapu popularity a využil dynamiku, aby pokračoval vo významných úlohách. Bol Levine v komediálnom filme Policajt z Beverly Hills III, potom hral Johna Milnera v dobrodružnom dramatickom filme Free Willy 2: The Adventure Home a tiež si zahral v rodinnom dobrodružnom filme Lassie, to všetko v roku 1994. Pokračoval v budovaní prehĺbil svoju slávu v druhej polovici dekády, keď si zahral v romantickej komediálnej dráme Fools Rush In (1997), s Matthewom Perrym a Salmou Hayek, a zahral si Patrol Sgt. Francis X. Donovan v televíznom seriáli Brooklyn South (1997-1998). Dekádu ukončil pravidelnou úlohou Mitcha Greena v televíznom seriáli Get Real (1999-2000).

Jon pokračoval v televíznych úlohách, najprv sa objavil ako Tommy Ballantine v televíznom komediálnom seriáli Kristin (2001), potom v roku 2004 bol Hankom Rileym v televíznom seriáli The Division, pričom v roku 2005 získal jednu zo svojich najvýznamnejších úloh, vybraný ako Fritz Howard v televíznom kriminálnom seriáli The Closer, v ktorom hral po boku Kyry Sedgwick, J.K. Simmons a Corey Reynolds. Séria bola mimoriadne populárna a získala množstvo ocenení vrátane Zlatého glóbusu, zatiaľ čo Jon získal niekoľko nominácií na cenu SAG za svoju prácu v televíznom seriáli.

Neustály úspech

Kým jeho pôsobenie v The Closer trvalo, nebol veľmi aktívny v presadzovaní iných úloh, ale stále sa objavil v niekoľkých projektoch.

Patril k nim kriminálny triler The Stepfather (2009) a rola Dr. Simona Craiga v televíznom seriáli Brothers & Sisters.

V roku 2010 mal významnú úlohu v dramatickom filme Králičia diera, nominovanom na Oscara, v hlavných úlohách s Nicole Kidman, Aaronom Eckhartom a Dianne Wiestovou a v rokoch 2012 až 2018 stvárnil Fritza Howarda v televíznom seriáli Major Crimes, ktorý bol ďalším úspešným projekt, na ktorom Jon pracoval.

Pokles popularity a najnovšie práce

Od roku 2012 do roku 2015 Jonova kariéra trochu stagnovala, pretože mal iba menšie úlohy v nezávislých filmoch, ako napríklad The Best of Me.

V roku 2014 bol vybraný pre rolu Andrewa Nicholsa v televíznom seriáli Škandál a v roku 2016 sa objavil v 15 epizódach seriálu nominovaného na Zlatý glóbus.

V posledných rokoch hral Jon Raya v televíznom filme Story of a Girl (2017) a v roku 2018 bol doktorom Dornom v romantickej komediálnej dráme Čajka, kde si zahrali Annette Bening, Corey Stoll a Glenn Fleshler. Okrem toho bol Alan Jones v televíznom kriminálnom seriáli True Detective (2019) a hral v hororovom dramatickom filme I See You (2019), vedľa Helen Hunt a Judah Lewis. V súčasnosti Jon pracuje na romantickej dráme Wild Mountain Thyme, v ktorej budú hrať Emily Blunt, Jon Hamm a Jamie Dornan.

Jon Tenney Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Jon Tenney je ocenený herec, ktorý sa doteraz objavil vo viac ako 70 filmoch a televíznych seriáloch, z ktorých všetky prispeli k jeho bohatstvu. Podľa zdrojov sa majetok Jona Tenneyho od polovice roku 2020 odhaduje na viac ako 6 miliónov dolárov.

Jon Tenney je vysoký 6 stôp (1,8 m), pričom váži približne 171 libier ~ 78 kg. Jeho vitálne štatistiky nie sú známe, no má vyšportovanú postavu. Jeho oči sú hnedé a má čierne vlasy.

Osobný život Jon Tenney, manželstvo, manželka, deti

Jonova bývalá manželka je herečka Terri Hatcher, ktorá získala Zlatý glóbus.

Svetu je najlepšie známa ako Susan Mayer v televíznom dramatickom seriáli Zúfalé manželky (2004-2012) a tiež ako Lois Lane v televíznom seriáli Lois & Clark: The New Adventures of Superman (1993-1997). Obaja boli manželmi v rokoch 1994 až 2003 a majú spolu dcéru Emerson Tenney, ktorá sa narodila v roku 1997.

O niečo neskôr si Jon začal románik s producentkou Leslie Urdang, filmovou producentkou a divadelnou manažérkou. Do popredia sa dostala filmom Králičia diera (2010), ktorý verejnosť aj kritika dobre privítala, čo viedlo k nominácii na Oscara a Zlatý glóbus pre hlavnú hviezdu filmu Nicole Kidman.

Jon Tenney Správy a fakty

Jon zaznamenal v posledných rokoch veľký návrat na filmové plátno. svojou úlohou v horore Vidím ťa, ktorá mu priniesla novonadobudnutú slávu. Objavil sa v niekoľkých článkoch, ktoré zobrazujú jeho oddanosť, vrátane jedného od Variety .

Jon sa objavil aj v niekoľkých divadelných hrách, vrátane The Real Thing v réžii Mikea Nicholsa, kvôli ktorej opustil Juilliard School. Jon sa tiež objavil na Broadwayi v roku 1985 ako náhrada v hre Biloxi Blues. V roku 1996 hral so svojou bývalou manželkou Terri v televíznom seriáli Lois & Clark: The New Adventures of Superman.