• Hlavná
 • Herci
 • Biografia Dinah Manoff: Čistá hodnota, Syn zomrie, vzhľad

Biografia Dinah Manoff: Čistá hodnota, Syn zomrie, vzhľad

Dinah Beth Manoff je americká herečka, ktorá sa preslávila koncom sedemdesiatych rokov a pokračovala v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch. Pamätá si ju vďaka ikonickej úlohe v populárnom filme Grease po boku hereckých legiend Johna Travoltu a Olivie Newton-John a počas svojej lukratívnej kariéry hrala v mnohých ďalších úlohách. Pochádza z rodiny, ktorá má bohatú históriu vo filmovom priemysle, a nie je prekvapením, že aj ona sa vydala na hereckú dráhu. Život Dinah bol poznačený úspechom, rovnako ako došlo k tragédii, tu je pohľad do života Dinah Manoff.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

'Teta Maggie bola skutočná sviňa a dostala, čo si zaslúžila'#hra na deti #dinahmanoff #tetamaggie

Príspevok zdieľaný používateľom Drew Shaw (@horrorman93) 30. apríla 2020 o 17:53 PDT

ObsahRaný život a rodina

Dinah sa narodila v New Yorku, USA, dňa 25. januára 1956, Lee Grantovi a Arnoldovi Manoffovi. Jej matka Lee bola ocenená herečka, scenáristka a producentka, ktorá si počas svojej kariéry užívala slávu, a neskôr sa vydala za Arnolda, ktorý bol tiež scenáristom, kým sa v päťdesiatych rokoch nedostal na čiernu listinu. Jej rodičia sa nakoniec rozviedli a Lee sa vydala za producenta Josepha Feuryho.

Nevlastný brat Dinah, Tom Manoff, je hudobník, ktorý sa preslávil tým, že bol kritikom v relácii National Public Radio All Things Counted.

Najstarší život Dinah strávila medzi New Yorkom a Malibu v Kalifornii. Jej otec Arnold bol na čiernej listine pre „ Neamerický aktivity“ počas sporov McCarthyizmu v časoch červeného strachu, ktoré nasledovali po druhej svetovej vojne.

Vzdelanie

Dinaho vzdelanie zaznamenalo, že navštevovala strednú školu Santa Monica v Kalifornii, z ktorej maturovala. Vo veku 19 v roku 1975 , Dinah bola prijatá do Actors Studio na Manhattane v New Yorku.

Kariéra

Dinahina kariéra začala v roku 1976, keď sa objavila v televíznej show The Stronger. Pred prvým vystúpením prispela svojím hlasom aj do nezávislého filmu Everybody Rides The Carousel.

Po skorých úspechoch získala Dinah množstvo úloh, medzi ktoré patril jej ikonický výkon vo filme Grease ako Marty. Dinah okrem iného hrala rolu „Elaine Dallas“ v sitcome Soap a hosťovala v populárnom televíznom seriáli Welcome Back, Kotter.

V osemdesiatych rokoch sláva Dinah rástla a vtedy už bola uznávaná vo filmovom priemysle. Počas tohto desaťročia hrala v mnohých tituloch a tiež debutovala na Broadwayi vo filme I Ought To Be In Pictures v roku 1980 a neskôr si túto rolu zopakovala vo filmovej verzii hry v roku 1982 – bola odmenená cenami Tony a Theatre World Awards. za najlepší výkon hlavnej herečky v hre na Broadwayi.

Zahrala si aj v oscarovom filme Obyčajní ľudia. V tom istom desaťročí stvárnila rolu Ellie Greenwich v broadwayskom muzikáli Leader of the Pack a tiež sa stala prvou obeťou Chuckyho na obrazovke v kultovom thrilleri Child’s Play.

Počas osemdesiatych rokov hrala rolu v sitkome Zlaté dievčatá a potom hrala ako hlavná postava v spin-offe Prázdne hniezdo. Koncom osemdesiatych rokov mala dve menšie úlohy vo filmoch Bloodhounds of Broadway a Staying Together.

Jej úspech pokračoval aj v deväťdesiatych rokoch – Dinah sa objavila vo filme Welcome Home, Roxy Carmicheal, no neskôr sa začala venovať televíznym úlohám.

Dinah Manoffová

Režírovala epizódu šou Sabrina the Teenage Witch a hrala v niekoľkých seriáloch, ktoré zahŕňali Touched by an Angel, Cybil a George a Leo. Dinah tiež začala svoju kariéru ako režisérka a producentka, debutovala šou, v ktorej predtým hrala – Empty Nest.

Na začiatku dvadsiateho prvého storočia sa Dinah naďalej tešila úspechu vo filmovom priemysle a hrala v tituloch ako The Lost Child a vo filme, v ktorom zdieľala obrazovku so svojou matkou Lee Grant s názvom The Amati Girls.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Nedá sa nájsť veľa o tom, čo sa Dinah páči a nepáči, alebo o tom, čo sú jej obľúbené, ale uviedla, že jej najväčší herecký vplyv a mentor bol Richard Mulligan. S Richardom sa zoznámila na nakrúcaní seriálu Mydlo a neskôr si po jeho boku zahrala v spin-offe Empty Nest.

Na strednej škole bola rebelantskou tínedžerkou, ktorá bola známa tým, že fajčila na akademickej pôde a bola zapletená do množstva nezbedností.

Produkcia Telegramu z neba bola poctou jej otcovi Arnoldovi Manoffovi a bola založená na románe, ktorý napísal s rovnakým názvom.

Vzťahy

Dinah bola dvakrát vydatá a má tri deti. Prvýkrát sa vydala za francúzskeho dizajnéra Jeana-Marca Jouberta v roku 1980, no o päť rokov neskôr podala žiadosť o rozvod. V roku 1997 ona ženatý motivačný rečník Arthur Mortell, ktorý je dodnes jej manželom a otcom jej detí. Ich najstarší syn Dashiell sa narodil 26. marca 1997, no stal sa tragickou obeťou zrážky vozidla v roku 2017 a zomrel siedmy január 2017, pri návrate na Washingtonskú štátnu univerzitu predtým, ako mohol osláviť svoje 20. narodeniny. Dinah porodila 18. januára 2002 dvojčatá, synov Olivera a Desiho.

Fyzicka charakteristika

 • Dátum narodenia: 25. januára 1956
 • Farba vlasov: hnedá
 • Farba očí: hnedá
 • Výška: 5 stôp 4 palce (1,68 m)
 • Hmotnosť : 140 libier (64 kg)
 • Vital Statistics: Neznáme
 • Veľkosť topánok: 8 (US)
 • Veľkosť podprsenky: 34B
 • Hviezdne znamenie: Vodnár
 • Národnosť: Americká
 • Etnická príslušnosť: Kaukazská

Čistý majetok

Lukratívna kariéra Dinah ako herečky a režisérky jej poskytuje a čisté imanie odhaduje na viac ako 1,7 milióna dolárov.