Biografia boxera Freddieho Roacha: Čistá hodnota, choroba, rodina

ObsahKto je Freddie Roach?

Freddie Roach je americký bývalý profesionálny boxer a tréner boxu. Počas svojej bojovej kariéry. vyhral titul USA New England v perovej váhe, ale mal len 26 rokov, keď odišiel z profesionálneho boxu. Na celom svete je uznávanejší za to, že trénoval takých boxerských velikánov ako Manny Pacquiao, Jean Pascal a niekoľko ďalších.

Životopis Freddieho Roacha - Vek, detstvo a vzdelanie

Frederick Steven Roach sa narodil 5. marca 1960 v Dedhame, Massachusetts, USA, je synom Paula Roacha a jeho manželky Barbary. Vyrastal vo veľkej rodine piatich súrodencov a má dvoch bratov Peppera a Joeyho a dve sestry Cindy a Julie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Keď som navštívil Veľký čínsky múr na tlačovom turné Pacquiao vs Rios – o pár týždňov sa vraciam do Číny s Viktorom Postolom na zápas o titul proti Josemu Ramirezovi 1. februára… @icemanpostol #flashbackfriday #skvelé spomienky #GreatWallOfChina #China #TeamPostol #wildcardboxingklub #wildcardboxing #box #rodina #tréner #boxer #fighter @wildcardboxingclub @wildcardboxingstore @toprank @espn

Príspevok zdieľaný používateľom Freddie Roach (@freddieroach) 10. januára 2020 o 11:56 PST

Už v mladom veku začal trénovať so svojimi bratmi a bol dosť dominantný. Hovorí, že sa v mladosti zúčastnil viac ako 300 pouličných bitiek a tvrdí, že počas jednej v sebaobrane vyhryzol oko inému mužovi. Vo svojich tínedžerských rokoch bojoval Freddie ako amatér a bol tiež veľmi úspešný v radoch amatérskej atletickej únie.

Profesionálny box

Freddie sa stal profesionálom v roku 1978, jeho trénerom bol Eddie Futch a súťažil v ľahkej divízii. Vo svojich prvých desiatich zápasoch mal Freddie perfektné skóre, keď porazil takých boxerov ako Eddie Bracetty, John Papin a Francisco Pico, než prehral svoj prvý zápas v kariére proti Beto Nunezovi.

Freddie však potom vyhral svojich ďalších šestnásť zápasov, všetky pod vedením Eddieho Futcha, a v roku 1981 získal svoj prvý veľký titul, korunovaný americkým šampiónom v perovej váhe v Novom Anglicku po víťazstve proti Joeovi Phillipsovi. Pokračoval bez prehratého zápasu až do júna 1982, keď prehral s Rafaelom Lopezom v Boston Garden v rozdelenom rozhodnutí, ale potom prehral ešte jeden súboj, tentoraz s Lennym Valdezom. Freddie pokračoval v boji ešte štyri roky, no bez väčšieho úspechu, porazil menej známych bojovníkov, no v bojoch o tituly by prehral. V roku 1983 prehral proti Louisovi Burkeovi o titul ESPN Super Featherweight a nasledujúci rok s Tommym Cordovom, opäť o titul ESPN Super Featherweight.

O dva roky neskôr prehral proti Darrylovi Tysonovi v zápase o titul WBC Continental Americas Lightweight.

Zdravotné problémy, choroby a odchod do dôchodku

Keď Freddie vstupoval do neskorších rokov svojej profesionálnej kariéry, začal vykazovať známky skorej Parkinsonovej choroby. Bol známy svojou technikou a schopnosťou brať údery a nepociťovať ich účinok, no napokon to naňho zapôsobilo, keďže sa vytvorila Parkinsonova choroba. V posledných šiestich zápasoch vyhral iba raz a ďalších päť prehral – naposledy vyhral proti Arnelovi Arrozaiovi, s ringom a verejnosťou sa však rozlúčil prehrou s Davidom Rivellom a ukončil kariéru so 40 víťazstvami – 15. knockoutom – a 13 prehrami.

Hoci mu bola v mladom veku diagnostikovaná Parkinsonova choroba, Freddie ju udržal pod kontrolou, najmä vďaka liekom a injekciám, ale hlavne trénovaniu ostatných boxerov, keďže jeho aktívny život zrejme spomalil progresiu choroby.

Tréner boxu

Po jeho predčasnom odchode do dôchodku začal Freddie pracovať na podradných prácach v Las Vegas, vrátane busboya, ale opäť ho zachránil Eddie Futch. V roku 1986 ho vzal ako neplateného asistenta a v nasledujúcich piatich rokoch Freddie zažiaril, a tak sa v roku 1991 vyskúšal ako tréner.

Naverboval ho Mickey Rourke, ktorý sa rozhodol opäť začať boxovať. Ako tréner Rourke slúžil až do roku 1995, keď Mickey definitívne odišiel do dôchodku a svoje boxerské vybavenie prenechal Freddiemu, s ktorým založil svoj vlastný Wild Card Boxing Club v Los Angeles. Odvtedy sa Freddie stal jedným z najvýznamnejších trénerov boxu, počas majstrovských dní trénoval Mannyho Pacquiaa, potom Oscara De La Hoyu, čím ho pripravoval na súboj proti Floydovi Mayweatherovi Jr., potom Virgilovi Hillovi a Amirovi Khanovi, medzi mnohých. iní. Podľa správ do dnešného dňa vychoval 27 šampiónov.

Vďaka svojmu úspechu ako tréner bol Freddie sedemkrát odmenený cenou Boxing Writers Association of America Trainer of the Year v rokoch 2003, 2006, 2008-2010 a 2013-2014 a bol uvedený do World Boxing Hall of Sláva v kategórii Manažéri a tréneri.

Tréner MMA

Okrem úspechu ako tréner boxu si Freddie zobral pod svoje krídla aj niekoľko zmiešaných bojových umelcov. Začal s Andreim Arlovskim a pokračoval s Danom Hardym, odkedy sa od neho naučilo mnoho populárnych bojovníkov MMA, vrátane Andersona Silvu, Georgesa St-Pierra a K.J. Poludnia medzi inými.

Freddie Roach Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Freddie, jeden z najlepších boxerov a teraz trénerov, si svojou kariérou zarobil malý majetok. Podľa zdrojov sa čistý majetok Freddieho Roacha odhaduje na viac ako 25 miliónov dolárov začiatkom roku 2020.

Freddie je vysoký 5 stôp 8 palcov (1,73 m), pričom váži približne 150 libier ~ 70 kg. Jeho vitálne štatistiky nie sú známe, no má vyšportovanú postavu. Jeho oči sú modré, zatiaľ čo vlasy pomaly šedivejú z prirodzenej čiernej.

Osobný život Freddieho Roacha, manželstvo, deti

Freddie sa do médií príliš nezapájal, okrem niekoľkých rozhovorov, z ktorých v jednom povedal, že áno sa neoženil a že nemá deti .

Jeho boxerský klub je jeho druhým domovom a takmer celý deň trávi so svojimi kolegami, priateľmi a klientmi. Niekto by povedal, že je to osamelý život, no Freddie je skutočne spokojný s tým, čo má. Sústredí sa na to, aby si udržal zdravie, bojoval s chorobou a zatiaľ je v skvelej kondícii po fyzickej aj psychickej stránke.

V nedávny rozhovor , hovoril o blokovacích opatreniach a situácii s koronavírusom a o tom, ako by to ovplyvnilo boxerov a celý šport, spolu s ďalšími tréningovými legendami Robertom Garciom a Andreom Rozierom.

Freddie je aktívny na sociálnych sieťach, svoju prácu propagoval na svojej oficiálnej stránke Instagram, na ktorej má okolo 300 000 sledovateľov. Okrem toho má vlastnú webovú stránku, wildcardboxingstore.com , prostredníctvom ktorej predáva boxerskú výstroj a propaguje svoje služby.