Ava Rose – hviezda TikTok @avarxseee s viac ako 1,4 miliónmi sledovateľov

ObsahKto je Ava Rose?

Ava Rose sa narodila 11. októbra 2003 v Kanade a je osobnosťou sociálnych médií, ktorá je známa najmä tým, že si získala obrovskú slávu na platforme TikTok. Zverejňuje hlavne krátke videá vrátane videí na synchronizáciu pier a krátkych videí podobných dnes už neexistujúcej platforme Vine. Od vstupu TIK tak začiatkom roka 2019 sa stala jednou z najuznávanejších osobností na stránke.

Čistá hodnota Ava Rose

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Ava Rose odhaduje na viac ako 100 000 dolárov, ktoré zarobila krátka, ale úspešná kariéra online. Jej popularita ju priviedla k mnohým príležitostiam vrátane modelingových projektov a partnerstiev.

https://www.instagram.com/p/B7_u8vbJ3Kp/

Raný život a online kariéra

Ava Rose vyrastala v Kanade – jej život bol počas detstva väčšinou tichý a mimo centra pozornosti. Vo veku 15 rokov začala používať aplikáciu TikTok, vytvorila si vlastný účet a uverejňovala videá. Rýchlo si získala popularitu vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu a zábavným videám. Často robila videá na synchronizáciu pier a iné, v ktorých predvádzala svoju lásku k tancu. Občas vynaložila trochu viac úsilia, ale všeobecnou príťažlivosťou jej kanála bol jej vzhľad spojený s jej konzistentnými nahrávaniami, ktoré prilákali väčšinu publika webu, ktoré sú väčšinou tínedžeri.

Do konca roka 2019 sa počet jej sledovateľov zvýšil na 1,2 milióna a len o pár mesiacov neskôr dosiahol viac ako 1,5 milióna. Táto sláva sa preniesla aj na iné webové stránky, ako napríklad Instagram, na ktorých často uverejňovala podobný obsah, aj keď rozdiel je v tom, že ide väčšinou o jej fotografie. Jej popularita ju priviedla k spolupráci s niekoľkými profesionálnymi fotografmi.

História TikToku

TikTok je webová stránka s krátkym videom, na ktorej môžu používatelia uverejňovať videá zobrazujúce ich talent, komediálne šortky alebo videá so synchronizáciou pier.

Majiteľ TikTok – ByteDance – sídli v Pekingu v Číne a už nejaký čas pôsobí na čínskom trhu pod názvom Douyin. Vzhľadom na prísne čínske zákony o cenzúre však bola vytvorená samostatná aplikácia pre medzinárodné publikum. Od svojho vzniku sa stala jednou z najsťahovanejších webových stránok, najmä v Ázii a USA. Je k dispozícii na 150 trhoch a od roku 2010 do roku 2019 je hodnotená ako 7. najsťahovanejšia aplikácia desaťročia.

Americká verzia TikTok pochádza z inej populárnej služby s názvom Musical.ly, čo je tiež služba vyvinutá v Číne, aj keď si našla popularitu v západnom svete.

Podobne ako TikTok, aj musical.ly umožnil používateľom vytvárať videá na synchronizáciu pier. Na vrchole svojej popularity mal viac ako 90 miliónov registrovaných používateľov a hostil niekoľko hviezd sociálnych médií s názvom Musers. Stránku však v roku 2017 získala spoločnosť ByteDance, čo viedlo k prechodu. Mnohé z bývalých hviezd Musical.ly, ktoré si neboli istý prechodom, prešli na iné etablované platformy, ako sú YouTube a Instagram.

Publikum TikTok

Existovala ďalšia populárna platforma krátkeho videa s názvom Vine, známa svojimi komediálnymi klipmi a synchronizáciou pier.

jpeg

Službu vlastnil Twitter počas svojho vrcholu a bola najpopulárnejšou a relatívne bezkonkurenčnou z hľadiska veľkosti popularity. Začala sa dobre integrovať do vtedajšej modernej kultúry a vytvorila fenomén. Aplikácia však po akvizícii Twitterom náhle prestala fungovať, čo viedlo k jej prípadnému zatvoreniu. Mnoho populárnych používateľov Vine, na rozdiel od používateľov z Musical.ly, videlo TikTok ako ďalší najlepší podnik a začali tam uverejňovať videá. To viedlo k exodu bývalých nasledovníkov Vine, ktorí teraz odišli do novej krajiny TikTok po svojich preferovaných tvorcoch obsahu.

Štúdie doteraz ukázali, že väčšina používateľov stránky má menej ako 30 rokov. Jedným z dôvodov jej vplyvu je vplyv, ktorý má na mladšie publikum. Jej popularitu si dokonca všimli aj korporácie, ktoré začali platformu využívať na upútanie pozornosti mladšej demografickej skupiny. Subkultúry sa tiež začali objavovať v rámci stránky, pretože okrem bežných komédií alebo hudobných videí sú teraz účty TikTok venované výlučne domácim zvieratám, filmu, umeniu a mnohým ďalším.

Ava Rose teraz a budúcnosť

Zdá sa, že Ava Rose je v pozícii jednej z vychádzajúcich hviezd platformy spokojná.

Na vrchol TikTok ešte nedosiahla, keďže premiéroví používatelia majú viac ako 20 miliónov sledovateľov. Aj keď má za sebou niekoľko modelingových koncertov, ešte sa jej to nepremietlo do toho, aby získala dostatok práce na to, aby sa označila za profesionálnu modelku. Ešte nie je podpísaná s agentúrou a zatiaľ uprednostňuje iba uverejňovanie príspevkov niekoľkokrát denne na TikTok. Aj keď je tomu tak v súčasnosti, mnohé z najlepších hviezd platformy našli úspech vo svojich kariérach, pričom niektorí získali hereckú prácu a spoluprácu s veľkými spoločnosťami.

Aj keď Ava o svojom živote mimo platformy veľa nehovorí, verí sa, že je slobodná. Aj keď prostredníctvom niektorých videí vyjadrila svoj záujem o romantiku, nevidela ju so žiadnym potenciálnym partnerom, iba natáčala videá so svojimi súrodencami. V 16 rokoch je tiež stále mladá, takže sa pravdepodobne nezameriava na hľadanie vážneho romániku. Je tiež pravdepodobné, že dokončuje svoje vzdelanie, nad čímkoľvek iným.