• Hlavná
  • Herci
  • Austrálsky 18-ročný herec – Levi Miller. Kto to vlastne je? Životopis

Austrálsky 18-ročný herec – Levi Miller. Kto to vlastne je? Životopis

ObsahKto je Levi Miller?

Levi Zane Miller sa narodil v Brisbane, Queensland, Austrália, 30. septembra 2002 – jeho znamenie zverokruhu sú Váhy a má austrálsku štátnu príslušnosť. Je herec a model , ktorý je azda najznámejší stvárnením hlavnej postavy Petra Pana v dobrodružnom komediálnom filme Pan, ktorý bol vydaný 9. októbra 2015 podľa scenára Jasona Fuchsa a J. M. Barrieho a v réžii Joea Wrighta si v ňom zahrali aj Hugh Jackman a Garrett. Hedlund. Príbeh sleduje osirelého chlapca, ktorý prichádza do magického miesta zvaného Neverland, kde sa stáva hrdinom, ktorého mnohí poznajú ako Peter Pan – Pan bol nominovaný na osem ocenení, hoci má rozporuplné recenzie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Levi Miller (@levizmiller)

Detstvo a vzdelanie

Levi bol vychovávaný ako jediné dieťa v Brisbane jeho otcom, ktorý bol divadelným hercom, a jeho matkou, ktorá pracovala ako čašníčka v miestnej kaviarni – motivovaný otcom, Levi sa začal zaujímať o herectvo vo veku štyroch rokov.

Mal šesť, keď vyhral dramatickú súťaž s monológom z knihy Peter Pan, ktorú napísal J. M. Barrie, a Levi potom podpísal svoju prvú zmluvu a následne sa objavil v mnohých austrálskych reklamách. Navštevoval miestnu strednú školu v ktorých vystupoval v hrách a hral futbal a tenis. Len nedávno v roku 2020 imatrikuloval – zdá sa, že Levi nemá záujem o vysokoškolské štúdium, ale zameria sa na to, aby sa stal slávnym hercom.

Kariéra ako herec

Levi debutoval vo filme v roku 2010, keď bol obsadený do úlohy Laviho v krátkej dráme Akiva, ktorú napísala a režírovala Katrina Irawati Graham a v ktorej si zahrali Bevan Burnes, Emma Dindas a David Clendenning – ide o človeka, ktorý prežil holokaust a bol pripravený dať až kým nestretol mladého a zvedavého chlapca.

Levi hral The Boy Fishing v hudobnom komediálnom filme A Heartbeat Away z roku 2011, v ktorom hrali Sebastian Gregory a Isabel Lucas. a je o rockovom gitaristovi, ktorý je nútený slúžiť ako hudobný riaditeľ pochodovej kapely – film získal protichodné recenzie.

Levi debutoval v televíznom seriáli v tom istom roku, keď stvárnil generála Philbricka v epizóde Vs. z dobrodružná mysteriózna séria Terra Nova , ktorý sleduje rodinu žijúcu v roku 2149, ktorá je poslaná späť na pravekú Zem 85 miliónov rokov do minulosti – séria získala dve ocenenia a bola nominovaná na šesť ďalších. V roku 2012 sme Leviho mohli vidieť hrať ako Young Billy v krátkom akčnom dobrodružnom filme Great Adventures, v ktorom si zahrali aj Jack Henry a Anthony Edwards a je o Billym a jeho dedovi, ktorí boli kedysi hrdinami, ale aj darebákmi.

Po trojročnej prestávke v herectve sa Levi objavil ako Carter Grant v epizóde How Does She Do It? z akčnej dobrodružnej série Supergirl a v roku 2016 sa objavil v hororovej komédii Better Watch Out a v rodinnej komédii Red Dog: True Blue. Pokračoval v úlohe hlavnej postavy Charlieho Bucktina v mysterióznom thrilleri Jasper Jones, ktorý napísal Shaun Grant, režírovala Rachel Perkins a v ktorom si zahrali aj Kevin Long a Toni Collete – film je o 14-ročnom Charliem, ktorému sa mŕtve telo jeho čierneho priateľa Jaspera Jonesa. Rasisti v meste veria, že vrah je Jasper, zatiaľ čo Charlie sa chystá zistiť, kto je skutočným vrahom, a tak Jaspera zachrániť.

gif

Dve posledné úlohy Leviho boli v roku 2018 v rodinnom fantasy filme A Wrinkle in Time, v ktorom hrali Storm Reid a Oprah Winfrey, a v dobrodružnom dramatickom filme American Exit z roku 2019, v ktorom hral ako Leo spolu s Dane Cookom a Udom Kierom. Levi bol nedávno obsadený, aby sa objavil v pripravovanom krátkom filme Streamline.

Iné vystúpenia

Levi sa objavil v približne 10 talk show a krátkych dokumentárnych filmoch, z toho viac v piatich v roku 2015, ako napríklad Zblízka s Carrie Keagan, The View a Made in Hollywood: Teen Edition. V roku 2017 sa objavil v krátkom dokumentárnom videu The Making of ‚Jasper Jones‘ a v roku 2018 v ďalšom krátkom dokumentárnom videu – A Journey Through Time.

ocenenia

V roku 2016 bol Levin nominovaný na cenu Young Entertainer Award za najlepšieho mladého herca v hlavnej úlohe – celovečerný film za výkon vo filme Pan, pričom bol nominovaný aj na cenu Young Artist Award za najlepší výkon v hranom filme – mladý herec v hlavnej úlohe (11- 13). Aj v roku 2016 získal Levi Cenu poroty za najlepší výkon v celovečernom filme za film Better Watch Out a nasledujúci rok ho videl získať cenu poroty za najlepšieho herca za ten istý film. V roku 2018 bol za výkon vo filme Jasper Jones nominovaný na Cenu filmových kritikov v Austrálii za najlepšieho herca.

Milovať život a priateľku

Levi, ktorý má stále len 18 rokov, nehovoril o žiadnych dievčatách, s ktorými by mohol chodiť, pretože si svoje osobné záležitosti radšej necháva pre seba, ale všeobecne sa verí, že bol vo vzťahu s Maddie Ziegler už v roku 2016 – Maddie je tanečnica, herečka, modelka, autorka a hviezda sociálnych médií, ktorá si získala uznanie po tom, čo v rokoch 2011 až 2016 hrala v televíznej reality show Dance Moms. Podľa povestí spolu chodili niekoľko mesiacov pred rozchodom. z neznámych dôvodov.

V roku 2017 začali internetom kolovať zvesti o tom, že Levi a Angourie Rice sú vo vzťahu. Angourie je filmová herečka a je známa svojimi úlohami vo filmoch The Nice Guys a These Final Hours. Obaja nahrali na svoje účty sociálnych médií množstvo svojich spoločných obrázkov, no trvalo to len dva mesiace.

Levi nehovoril o žiadnom dievčati, s ktorým by dnes mohol chodiť, takže od októbra 2020 je slobodný, neoženil sa a nemá deti.

Záľuby a iné záujmy

Levi je fyzicky aktívny a každý týždeň má niekoľko tréningov v posilňovni, pretože pre jeho hereckú kariéru je dôležité, aby zostal vo forme.

V roku 2016 sa naučil jazdiť na motorke, ako to vyžadovala jeho rola vo filme Red Dog: True Blue, a odvtedy sa stal fanúšikom motocyklov a dokonca si jednu kúpil.

18🥰

pridané Levi Zane Miller na Utorok 29. septembra 2020

Rád cestuje a bol v niekoľkých štátoch USA, aby nakrúcal pre svoje filmy a televízne seriály, a mal možnosť cestovať do Európy a navštíviť Paríž vo Francúzsku a Barcelonu v Španielsku. Cestovanie dnes považuje za jednu zo svojich hlavných záľub.

Levi má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Jim Carrey, Will Smith a Natalie Portman a niekoľko z jeho obľúbených filmov je Klamár, Klamár, Deň nezávislosti a V ako Vendeta.

Vek a výška

Levi má 18 rokov. Má krátke hnedé vlasy a modré oči, meria 1,79 metra a váži okolo 71 kg.

Od októbra 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 2 milióny dolárov, čo je dobrý začiatok pre herca v jeho veku.