Audrey Nethery – choroba, vek, výška, rodičia, čistá hodnota

ObsahKto je Audrey Nethery?

Audrey Nethery sa narodila v Kentucky v USA 20. októbra 2008 – jej znamenie zverokruhu sú Váhy a má americkú národnosť. Je youtuberka , ktorá je pravdepodobne najznámejšia tým, že sa objavuje vo videách svojho otca a snaží sa zvýšiť povedomie o anémii Diamond Blackfan, veľmi zriedkavej chorobe kostnej drene, ktorou trpí.

Raný život, rodičia a vzdelanie

Audrey vychováva ako jediné dieťa v Kentucky jej otec, ktorý má dve zamestnania, aby uživil rodinu, a jej matka Julie, ktorá je v domácnosti.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Tu je jeden z mojich obľúbených obrázkov Audrey! Okolo tohto času bola v škôlke (pravdepodobne 4 alebo 5). #weloveaudreydba

Príspevok zdieľaný používateľom Audrey Nethery (@audreynethery) 28. júla 2016 o 23:14 PDT

Audrey stále navštevuje základnú školu a zaujíma sa o množstvo vecí, ako je hranie videohier, cestovanie a športovanie, veľa športov však nemôže hrať a nemala by sa unaviť, pretože by to mohlo zhoršiť jej stav. O tanec sa začala zaujímať už vo veľmi ranom veku – potom, čo si ju vzala mama na prvú hodinu zumby , zistila, že jej dcéra to veľmi nadchla – Audrey chodí na hodiny zumby už piaty rok. Väčšinu svojho voľného času trávi čítaním kníh – jej obľúbené sú romantické knihy, ako napríklad knihy od Nicholasa Sparksa, vrátane Dear John a The Notebook.

Aj keď sa ešte nezapísala na strednú školu, Audrey si už urobila plány do budúcnosti a dúfa, že po maturite sa zapíše na vysokú školu.

Kanál YouTube jej otca

Audreyin otec spustil 20. augusta 2013 kanál YouTube Audrey Nethery a časť jeho bio sekcie znie: „Tento kanál je venovaný mojej dcére Audrey, ktorá má zriedkavý syndróm kostnej drene nazývaný Diamond Blackfan Anémia (www.dbafoundation.org). Jedinci s DBA nevytvárajú dostatok červených krviniek na prežitie.

V súčasnosti je na odber kanála prihlásených viac ako milión ľudí a má viac ako 327 miliónov zobrazení všetkých videí nahraných na tento kanál. Audrey tancuje a spieva vo väčšine videí a dve z najpopulárnejších na kanáli sú Audrey na International Zumba Convention v Orlande!! ktorý bol od 19. augusta 2015 videný viac ako 85 miliónov krát, a Life’s Beautiful – Audrey Nethery Ft. Steven Battey a Kayla C., ktorá bola od 13. decembra 2016 zhliadnutá viac ako 58 miliónmi krát – kvôli tomu, akí zlí ľudia môžu byť v komentároch, Audreyin otec zakázal komentovanie.

Kanál nie je vytvorený len na to, aby ľuďom ukázal, ako choroba vyzerá, ale aby pomohol získať peniaze na kritický výskum a možno aj na nájdenie lieku na túto chorobu. Audrey má tiež účet na Instagrame, ktorý vedie jej otec a ktorý má dnes takmer 550 000 sledovateľov – tento účet sa tiež používa na zvýšenie povedomia o tejto chorobe.

Choroba

Diamond Blackfan Anémia je vrodená erytroidná aplázia, ktorú si môžeme všimnúť už v skorých štádiách života. Spôsobuje, že osoba nemá dostatok červených krviniek a jej neliečenie by viedlo k istej smrti.

Približne v štvrtine prípadov je choroba zdedená od rodičov a starých rodičov, zatiaľ čo približne v polovici prípadov je spojená s abnormálnymi génmi ribozomálnych proteínov.

Na diagnostiku ochorenia sa vykoná krvný obraz ako aj biopsia kostnej drene – ochorenie sa zvyčajne diagnostikuje, keď osoba nie je staršia ako dva roky.

Existuje niekoľko spôsobov, ako liečiť anémiu Diamond Blackfan, ale nedá sa vyliečiť. Hlavnou liečbou sú kortikosteroidy a približne 82 percent ľudí na túto terapiu reaguje pozitívne, no s mnohými vedľajšími účinkami.

Krvné transfúzie sa často používajú na liečbu závažných prípadov ochorenia a transplantácia kostnej drene je tretím spôsobom liečby, ktorý dokáže vyliečiť hematologické aspekty ochorenia. V súčasnosti prebieha mnoho štúdií a po celom svete sa organizuje mnoho charitatívnych podujatí, aby sa na tento výskum zhromaždili peniaze.

Záľuby a iné záujmy

Audrey je veľmi aktívne dievča, ktoré miluje tanec, ako je vidieť na mnohých videách nahraných na YouTube.

Je obrovskou milovníčkou plyšových hračiek a rodičia jej často kupujú nové. Audrey je rada vonku, najmä v lese, a preto ju rodičia občas berú do národných parkov a zoologických záhrad – je milovníčkou zvierat , ale nemá domáceho maznáčika, pretože rodina nemá dostatok voľného času na to, aby sa oňho náležite starala.

Vo voľnom čase rada počúva hudbu a jej obľúbené skupiny sú The Lumineers a The Paper Kites, zatiaľ čo dve z jej obľúbených skladieb sú Ho Hey a Submarines.

Audrey tiež rada pozerá filmy so svojimi rodičmi a jej obľúbeným hercom a herečkou sú Johnny Depp a Emma Watson, zatiaľ čo jej obľúbené filmy sú franšízy Harry Potter a Piráti z Karibiku, ako aj niekoľko filmov od Disney, ako napríklad How To Train. Váš drak a opovrhnutiahodné ja.

Vek, výška a čistý majetok

Audrey má 11 rokov. Má blond vlasy a hnedé oči, meria 1,43 metra a váži okolo 37 kg.

Od augusta 2020 sa čistý majetok jej otca odhadoval na približne 50 000 dolárov.