• Hlavná
  • Herci
  • Anton Lesser (The Crown) – manželka, čistá hodnota, výška. židovský?

Anton Lesser (The Crown) – manželka, čistá hodnota, výška. židovský?

ObsahKto je Anton Lesser (The Crown)?

Anton Lesser sa narodil v Birminghame, West Midlands, Anglicko, 14. februára 1952 – jeho znamenie zverokruhu je Vodnár a má britskú národnosť. On je herec ktorý je pravdepodobne najlepšie známy pre svoje stvárnenie Qyburna v akčnom dobrodružnom dramatickom seriáli Game of Thrones, ktorý sa vysielal v rokoch 2011 až 2019 a v ktorom hrali Emilia Clarke, Peter Dinklage a Kit Harington. Príbeh je úzko založený na dvoch knihách napísaných Georgeom R. R. Martinom a sleduje deväť šľachtických rodín, ktoré bojujú o ovládnutie Westeros – séria získala 375 ocenení vrátane jedného Zlatého glóbusu a bola nominovaná na 607 ďalších.

Anton je známy aj tým, že stvárnil Harolda MacMillana v historickom dramatickom seriáli The Crown, ktorý sa vysiela od roku 2016 a je o kráľovnej Alžbete II. a jej vláde – je to obrovský hit a získal 63 ocenení vrátane troch Zlatých glóbusov. bol nominovaný na 161 ďalších.

Anton Lesser sa môže veľa času cítiť ako doma v #Stratforde, ale vedeli ste, že svoju hereckú kariéru začal v…

pridané Birminghamský Bachov zbor na štvrtok 5. mája 2016

Je Žid?

Anton hral židovskú postavu v hre Charlesa Dickensa v roku 2017 a potom uviedol v rozhovore že je Žid aj v skutočnom živote.

Detstvo a vzdelanie

Antona vychovávali ako jedináčik v Birminghame jeho otec, ktorý bol architektom, a matka, ktorá bola v domácnosti. Na popud svojho otca sa Anton zameral na svoje vzdelanie a študoval na Moseleyho gymnáziu, na ktorom radšej čítal knihy a sledoval filmy, než by mal športovať so svojimi rovesníkmi. Imaturoval v roku 1970 a potom sa zapísal na univerzitu v Liverpoole ktorú ukončil bakalárskym titulom v roku 1974. Práve počas druhého ročníka sa začal zaujímať o herectvo, a tak sa Anton v roku 1975 zapísal na prestížnu Kráľovskú akadémiu dramatických umení (RADA), kde získal magisterský titul v r. divadle v roku 1977 a získal aj Bancroftovu zlatú medailu ako najsľubnejší herec svojho roka.

Úlohy v divadelných hrách

Anton je známy najmä úlohami v Shakespearovských hrách – prvýkrát v divadle vystúpil v roku 1980 vo filme Rómeo a Júlia v hlavnej úlohe Rómea a o dva roky neskôr stvárnil titulnú postavu v Shakespearovom Hamletovi, ktorý sa predstavil v Donmar Warehouse v Londýne.

V roku 1985 si zahral v Shakespearovej tragédii Troilus a Cressida a potom bol obsadený ako Richard III. vo filme Plantagenets, ktorý nasleduje po rode Plantagenetovcov, ktorý vládol Anglicku v rokoch 1154 až 1485. Anton tiež stvárnil hlavnú postavu Henryho Billingbrooka ďalšia Shakespearova hra Richard II a niekoľko jeho ďalších rolí na javisku bolo vo filmoch Skrotenie zlej ženy a Veselé paničky z Windsoru v roku 1992 a Umenie v roku 1997.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Keď Anton Lesser prišiel minulý rok do Manchestru, aby nahral svoje repliky pre @tickticktickfilm, bol som si veľmi vedomý toho, že len so 7 riadkami ako rozprávačom by bol bleskovo koniec, takže sme sa mu snažili dať niečo navyše. a natiahnite úžasný zážitok čo najdlhšie. Oddelenie nekrózy som napísal už veľmi dávno a našťastie som si naň spomenul. Vsunul som mu riadok dialógu pod jeho riadky pre TICK TICK TICK a bol som z toho tiež trochu nervózny, pretože technicky je to iný film a nie ten, na ktorý sa technicky podpísal. Našťastie, keď som vošiel do kabínky, aby som obhájil svoj prípad, prečítal si riadky a myslel si, že sú smiešne. V tom čase sme netušili, ako a či vôbec budeme schopní nafilmovať DoN, ale tie zvukové klipy jedného z najuznávanejších britských hercov, ktorý povedal, že slová boli prvé voľné kúsky štrku, ktoré pomaly naberali na sile. Keď sa @pjmortlock spýtal, či máme niečo na napnutie našich kreatívnych svalov a striasť korona blues, v ušiach mi zazvonili Antonove sladké tóny a pomyslel som si ‚áno… áno, my‘. A sme tu, vlak Oddelenia nekrózy sa rozbieha, snehová guľa sa stáva lavínou: zábery sú s úpravou superstar @gluedfilms a nemôžem sa dočkať, kedy uvidím ďalšiu fázu. Prelistoval som si denníky a niektoré zo samotných záberov ma mali v stehoch. Naozaj dúfam, že sa to premietne do konečného filmu! #antonlesser #bafta #gameofthrones #scarfolkrada #oddelenie nekrózy #1974 #publicinformationfilm

Príspevok zdieľaný používateľom Liam White (@themausoliam) 30. septembra 2020 o 13:43 PDT

V roku 1999 stvárnil Elyota v komédii Súkromné ​​životy a neskôr sa objavil ako Iachimo v Cymbeline – medzi jeho najvýznamnejšie výkony patrí stvárnenie Marcusa Bruta v tragédii Julius Caesar.

Tri z posledných Antonových rolí v divadelných hrách boli v Zimnej rozprávke v roku 2006, Vertikálna hodina v roku 2008 a Dom bábiky v roku 2009.

Úlohy v televíznych seriáloch

Antonovi sa pripisuje účinkovanie v približne 130 filmoch a televíznych seriáloch a v tomto článku sa chystáme spomenúť niektoré z jeho najvýznamnejších výkonov.

V televíznom seriáli debutoval v roku 1979, keď stvárnil Philipa Wakema v dvoch epizódach drámy The Mill on the Floss podľa rovnomenného románu Georgea Eliota.

V tom istom roku hosťoval ako Orestes tri epizódy drámy Oresteia a následne sa objavil v niekoľkých epizódach mnohých seriálov, ako je napríklad dráma zo súdnej siene Crown Court v roku 1982, životopisná séria Freud v roku 1984 a dráma Anna z piatich miest v roku 1985. V epizóde sa objavil ako Zbojník Monsignor Quijote z antologickej série Great Performances v roku 1987 a potom bol pozvaný hrať Stanleyho Spencera v dráme Screen Two.

V roku 1994 ho počul hlas Leontesa v epizóde Zimná rozprávka animovaného seriálu Shakespeare: Animované rozprávky a v roku 1996 Anton nahovoril Josepha v epizóde s rovnakým názvom britsko-ruského animovaného seriálu Testament: Biblia v animácii.

Uznanie si získal v roku 1998, keď ho pozvali, aby stvárnil pána Pitta Crawleyho, jednu z hlavných postáv v romantickej minisérii Vanity Fair, v ktorej hrali Natasha Little, Frances Gray a Philip Glenister, a ktorá je adaptáciou príbehu Williama Makepeace Thackerayho o Becky. Ostrý.

Niekoľko ďalších Antonových úloh bolo v jednotlivých epizódach drámy The Scarlet Pimpernel v roku 2000 a kriminálnej drámy Murder Rooms: Mysteries of the Real Sherlock Holmes v roku 2001, zatiaľ čo v roku 2002 sa objavil v troch epizódach dokudrámy Dickens, a dve epizódy policajnej procedurálnej kriminálnej drámy Waking the Dead.

Jeho ďalší pozoruhodný výkon bol v roku 2008, keď hral ako pán Merdie v siedmich epizódach mini-seriálu Little Dorrit s Claire Foy a Matthewom Macfadyenom, ktorý sleduje Amy Dorrit, ako zarába peniaze na podporu svojej rodiny.

V roku 2013 začal Anton stvárňovať hlavnú postavu hlavného superintendenta Brighta v detektívnej dráme Endeavour, pričom nasledujúci rok sa objavil v epizóde The Mysteries of the Roseary z dobovej drámy Father Brown a v epizóde The Homecoming z dobovej akčnej drámy. Mušketieri.

Tri z posledných Antonových rolí v televíznych seriáloch boli v dráme Dickensian v roku 2015, v historickej webovej dráme The Crown v roku 2017 a v dráme The Trial of Christine Keeler v roku 2019.

Úlohy vo filmoch

Anton debutoval vo filme v roku 1981, keď bol obsadený do úlohy Trofimova v dramatickom filme Višňový sad, pričom v tom istom roku stvárnil aj hlavnú postavu vo filmovej adaptácii Shakespearovej tragédie Troilus a Cressida.

V roku 1983 hral ako Edgar vo filme Kráľ Lear podľa rovnomennej Shakespearovej hry a niekoľko jeho ďalších úloh vo filmoch bolo v dráme Good and Bad at Games v roku 1983, v americkej dráme Sacharov v roku 1984 a dráma The Assam Garden v roku 1985. V roku 1989 stvárnil Karla, jednu z hlavných postáv v životopisnej vojnovej dráme Murderers Among Us: The Simon Wiesenthal Story, v ktorej si zahrali aj Ben Kingsley, Renee Soutendijk a Craig T. Nelson, a je o Simonovi Wiesenthalovi, ktorý bol známym lovcom nacistov.

Jeho ďalší pozoruhodný výkon bol v romantickej dráme Lorna Doone ako poradca Doone v roku 2000 a nasledujúci rok stvárnil dve postavy v dráme Jack and the Beanstalk: The Real Story. V roku 2002 si Anton zahral sira Gawaina v historickej dráme Sir Gawain a zelený rytier, založenej na stredoanglickom románe napísanom koncom 14. storočia.

V roku 2004 sa Anton objavil ako Charles v dráme Dirty Filthy Love av roku 2005 si zahral Georgea v ďalšej dráme The Girl in the Café. V roku 2008 stvárnil Fritza Habera vo filme Einstein a Eddington ao tri roky neskôr , Anton hosť hral v historickom filme Muž, ktorý prekročil Hitlera.

Tri z jeho najnovších úloh vo filmoch boli vo vojnovom trileri Allied, v ktorom v roku 2016 stvárnil Emanuela Lombarda, v romantickom vojnovom filme Výnimka, v ktorom stvárnil aj generála Falkenberga v roku 2016, a v romantickej vojnovej dráme Disobedience ako Rav Kruschka 2017.

Anton bol nedávno obsadený do troch filmov: bude hrať Sida v trilerovej dráme Gatecrash, Dr. Richardsa v hororovej mysterióznej dráme Kindred a Rozprávač v krátkej komédii Sezónna zmluva.

Milujte život a manželku

Anton si vymenil svadobné sľuby so svojou polovičkou Madeleine Lesser vo veku 30 rokov – obaja tajili presný dátum svadby. Podľa klebiet, ktoré sa šíria internetom, sa títo dvaja poznali viac ako 10 rokov pred svadbou. Madeleine porodila ich syna Harryho niekoľko mesiacov po svadbe a o dva roky neskôr nasledovala ich dcéra Lily – Lily sa tiež stala herečkou a po boku Antona sa objavila v dvoch sériách Endeavour a Wolf Hall.

Anton pred Madeleine nehovoril o žiadnych iných ženách, s ktorými mohol byť, a veľa ľudí verí, že je to jeho prvá láska – od septembra 2020 je ženatý a má dve deti.

Záľuby a iné záujmy

Anton vo svojom voľnom čase rád číta knihy – údajne ich má vyše 500 – pričom medzi jeho obľúbené patria tie, ktoré sú založené na skutočných historických udalostiach, ako Zimný palác: Román o Kataríne Veľkej od Evy Stachniakovej a Denník mladého dievčaťa od Anny Frankovej. .

Rád zbiera staré autá a vo svojej súkromnej zbierke ich má vyše 20.

Jednou z Antonových hlavných záľub je cestovanie a bol po celej Európe a v mnohých štátoch USA, aby nakrúcal filmy a televízne seriály – jeho vysnívanou destináciou je Miami na Floride.

Niektorí z Antonových obľúbených hercov súčasnosti sú Al Pacino, Robert De Niro a Tom Hanks a medzi jeho obľúbené filmy patrí trilógia Krstný otec, Pulp Fiction a Zachráňte vojaka Ryana. Rád tiež sleduje animované komediálne seriály – najradšej má Simpsonovcov.

Nová hodnota a výška

Anton má 68 rokov. Má krátke hnedé vlasy a hnedé oči, jeho výška je 5 stôp 5 palcov (1,66 m) a váži okolo 130 libier (59 kg).

Od septembra 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 10 miliónov dolárov.