• Hlavná
  • Hráči
  • Aký bohatý je xQc (aka xQcOW)? Aký je jeho plat? Čistá hodnota

Aký bohatý je xQc (aka xQcOW)? Aký je jeho plat? Čistá hodnota

ObsahAké je skutočné meno xQc?

Felix Lengyel XQc, tiež známy ako xQcOW – sa narodil v Laval, Quebec, Kanada, 12. novembra 1995 – jeho znamenie zverokruhu je Škorpión, má francúzsky pôvod a má kanadskú národnosť. Je to bývalý profesionálny hráč Overwatch, hviezda sociálnych médií a streamer Twitch , ktorý je dnes azda najznámejší vďaka svojmu Twitch kanálu, na ktorom väčšinou naživo vysiela pri hraní videohry Overwatch.

Raný život a vzdelanie

XQc vyrastal v Lavale spolu so svojím bratom Nicolasom – ich rodičia sa rozviedli, keď mal xQc iba rok, po čom chlapci trávili rovnaký čas so svojou matkou a otcom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Félixom Lengyelom (@xqcow1)

XQc vyrastal a zaujímal sa o rôzne športy, jeho dva obľúbené boli skateboarding a snowboarding – keďže vedeli, že tieto športy sú nebezpečné, jeho rodičia súhlasili, že mu dovolia skateboardovať a snoubordovať iba vtedy, ak bude mať chrániče kolien a prilbu. Približne v rovnakom čase xQc sa začal zaujímať o hranie videohier , a často hrával proti svojim rovesníkom.

Po imatrikulácii v roku 2013 sa xQc zapísal na postsekundárnu preduniverzitnú technickú vysokú školu CEGEP, na ktorej študoval humanitné vedy, ale potom prešiel na administratívu – tesne pred promóciou odišiel, aby sa mohol sústrediť na svoju kariéru hráča a streamera na Twitchi.

Kariéra profesionálneho hráča

XQc chcel pôvodne hrať videohru League of Legends a väčšinou ju vysielal naživo na Twitchi, ale keď sa dozvedel o Overwatch, začal ju hrať a čoskoro sa ocitol v súťaži s profesionálnymi hráčmi e-Sport a proti nim.

Začal hraním za poloprofesionálny tím DatZit Gaming ako ich hlavný tank a 13. augusta 2016 chlapci vyhrali turnaj Dreamhack Montreal 2016 Overwatch. XQc opustil tím krátko nato a presťahoval sa do tímu Q?, ktorý 12. októbra 2016 kúpila Denial eSports, bývalá profesionálna e-športová organizácia so sídlom v USA.

Chystáte sa ísť na pódium s tímom @playoverwatch

pridané XQC na Sobota 8. septembra 2018

Denial nedokázal zaplatiť svojim hráčom a ako xQc uviedol, každý im dlžil 2 800 dolárov, keď sa tím rozpadol. Chlapci si vytvorili vlastný tím, ktorý si hovoril YIKES! pred zmenou na Oblúk.6 – kvalifikovali sa na súťaž v nultej sezóne Overwatch Contenders, ale prehrali počas skupinovej fázy. Ich spoločným posledným turnajom bol Beat Invitational: Season 2, v ktorom skončili na treťom mieste.

Dňa 28. októbra 2017 bolo oznámené, že xQc sa pripojí k Dallas Fuel ako ich deviaty hráč a odohral niekoľko zápasov, kým sa ukázalo, že mal homofóbne poznámky na adresu Austina 'Muma' Wilmot, rivala hrajúceho za Houston Outlaws. jeden z jeho streamov na Twitchi, a tak dostal pokutu 2 000 dolárov a suspendáciu na niekoľko zápasov.

Suspenzia bola neskôr predĺžená, ale xQc sa nakoniec vrátil a doviedol Dallas Fuel k víťazstvu proti Los Angeles Gladiators. Krátko nato bol opäť suspendovaný za porušenie sociálnych médií a potom oznámil, že odíde do dôchodku a sústredí sa výlučne na to, aby bol streamerom Twitch. XQc však zmenil názor a pripojil sa k tímu GOATS, potom sa 2. februára 2019 presunul do Gladiators Legion, ale koncom roka 2019 odišiel.

S tímom Kanady sa zúčastnil aj medzinárodných turnajov a v roku 2017 bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča turnaja (MVP), avšak tím Kanady aj tak prehral vo finále s obhajcom titulu Južnou Kóreou – v roku 2018 sa tím dostal do štvrťfinále, zatiaľ čo v júli 2019 nedokázali prejsť skupinovou fázou.

Twitch a YouTube

V roku 2019 sa xQc stal streamerom na plný úväzok a dnes zvyčajne trávi približne deväť hodín živého vysielania každý deň – v októbri 2019 bol 29. najsledovanejším streamerom a dnes je vlastníkom jedného z najviac odoberaných kanálov s približne 35 000 predplatiteľov mesačne. XQc stále hrá Overwatch, ale dnes sa zdá, že sa viac zameriava na testovanie nových verzií Steamu, streamovanie pri účasti na rôznych herných podujatiach, ako sú BlizzCon a TwitchCon, aby svojim fanúšikom ukázal, ako udalosti vyzerajú. Najvyšší počet najvyšších divákov xQc v histórii je dnes 222 720, zatiaľ čo jeho rekord v celkovom počte jedinečných divákov v jednom streame je 1 971 819 ľudí stanovený 9. apríla 2020.

Začal sa zaujímať aj o šach a pri jeho hraní občas streamuje. Šach začal hrať v marci 2020 a veľmajster Hikaru Nakamura, ktorý je tiež streamerom na Twitchi, sa ho rozhodol naučiť – veľa streamerov sa odvtedy pripojilo k Chess.com a webová stránka potom vytvorila špeciálny šachový turnaj pre streamerov, na ktorom xQc prehral v semifinále.

Taktiež prevádzkuje svoj YouTube kanál xQcOW, ktorý spustil 8. marca 2015 a dnes je si ho predplatilo približne 1,25 milióna ľudí a celkovo má okolo 525 miliónov zhliadnutí všetkých videí xQc. Väčšinou nahráva najdôležitejšie momenty svojich Twitch streamov, zatiaľ čo jeho najobľúbenejšie video xQc REAGUJE NA DENNÚ DÁVKU INTERNETU | 1. epizóda | xQcOW si od 19. januára 2019 pozrelo približne 3,5 milióna krát.

Zákazy a pozastavenia

XQc bol dvakrát pozastavený z Overwatch za porušenie podmienok používania Blizzardu a natrvalo mu bolo zakázané hrať League of Legends – je jedným z 0,006 percenta hráčov hry, ktorí sú považovaní za „dostatočne negatívnych na to, aby boli natrvalo zakázaní“.

Prvýkrát mu bol zakázaný prístup na Twitch (na tri dni) 31. júla 2019, keď streamoval video s pornografickými scénami – 29. februára 2020 dostal zákaz na tri dni znova po tom, čo ukázal nahotu vo videohre Connect Four. XQc bol zakázaný na jeden deň 12. júna 2020 za sledovanie sexu dvoch goríl a 18. novembra 2020 mu bol na týždeň zakázaný prístup po streamovaní odstreľovania počas hry Fall Guys na podujatí Twitch Rivals – stream sniping je, keď človek sleduje niekoho naživo pri hraní rovnakej hry ako on, takže mohli poznať svoju polohu a zložiť ich v hre. XQc za to dostal aj zákaz na pol roka od Twitch Rivals.

Milujte život a vzťahy

XQc je dosť tajnostkársky, pokiaľ ide o jeho vzťahy, a podrobnosti o dievčatách, s ktorými mohol chodiť, tají pred pozornosťou verejnosti.

Internetom však kolujú fámy, väčšinou na Reddit.com , že je momentálne vo vzťahu s kolegom streamerom Twitch, ktorý sa občas objavil v jeho streamoch, keď spolu hrajú videohru Fortnite. Dotyčné dievča je jednou z najlepších kamarátok xQc, no mnohí veria, že je aj jeho priateľkou a že spolu chodia už vyše roka – ani jeden z nich sa však k tomu nevyjadril.

Existujú aj povesti, ktoré tvrdia, že xQc je gay, ale ani to sa nepotvrdilo.

Od decembra 2020 sa zdá, že xQc je slobodný, neoženil sa a nemá deti.

Záľuby a iné záujmy

XQc je fyzicky aktívny, keďže má každý týždeň niekoľko tréningov v posilňovni, no keďže je dosť vychudnutý, jeho telo nevyzerá tak svalnaté.

O cestovanie sa začal zaujímať, keď prvýkrát súťažil v zahraničí a odvtedy precestoval rôzne európske a ázijské krajiny za prácou aj zábavou – jeho vysnívanou cestovateľskou destináciou je japonské Tokio.

XQc je veľkým milovníkom zvierat, pričom psy sú jeho obľúbené – má domáceho psa a mačku, ktoré možno vidieť na niektorých jeho obrázkoch na Instagrame.

Príležitostne pozerá filmy a jeho obľúbeným hercom je Johnny Depp, zatiaľ čo medzi jeho obľúbené filmy patrí franšíza Piráti z Karibiku, Nožnicovoruký Edward a Sweeney Todd: Demon Barber z Fleet Street.

Aký je bohatý a aký má plat?

XQc má 25 rokov. Má krátke hnedé vlasy, ktoré si prefarbuje na blond a oči má hnedé. Je vysoký 1,88 m a váži okolo 78 kg.

Od decembra 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 2 milióny dolárov.