Aký bohatý je Marty Lagina z Oak Island? Syn Smrť, Manželka, Bio

Marty Lagina je americký inžinier a televízna osobnosť narodená 26. augusta 1955 v Kingsforde, Michigan, USA. Je známy tým, že sa objavil v seriáli reality The Curse of Oak Island spolu so svojím bratom Rickom.

ObsahSkorý život

Marty sa narodil ako druhé dieťa Ann. C a George Jacob Lagina. O Martyho detstve nie je veľa informácií, hoci je známe, že jeho rodina je talianskeho pôvodu.

Hoci podrobnosti o Martyho ranom vzdelaní sú neslýchané, je určite známe, že navštevoval Michiganskú technologickú univerzitu, ktorú ukončil s titulom v odbore strojné inžinierstvo v roku 1977. Pokračoval v štúdiu a v roku 1982 mu University of Michigan udelila doktorát práv. .

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dúfam, že všetci mali dobrú dovolenku! Tešíme sa na zajtrajšiu novú epizódu. stihnite prvých 9 epizód #theoakislandpodcast skôr než!! Nájdete nás na všetkých hlavných podcastingových platformách.. ep10 už čoskoro #easter #oakisland #oakislandtreasure #oakislandmystery #oakislandcursers #ricklagina #martylagina

Príspevok zdieľaný používateľom TheOakIslandPodcast (@theoakislandpodcast) 13. apríla 2020 o 4:09 PDT

Kariéra

Inžinierstvo a podnikanie

Počas svojho pôsobenia na právnickej fakulte pracoval ako ropný inžinier v Amoco Production Company, čo mu pomohlo zaplatiť štúdium.

V roku 1990 založil Terra Energy Ltd., energetickú spoločnosť špecializujúcu sa na ťažbu zemného plynu, ktorá sa rýchlo stala jednou z najväčších prevádzok v jeho rodnom meste Michigan. V roku 1995 však spoločnosť predal spoločnosti CMS Energy za 60 miliónov dolárov.

So získanými ziskami Marty investoval do nehnuteľností nákupom akcií Chartwell Properties L.L.C. V roku 2004 Marty založil svoju druhú spoločnosť Udržateľné dedičstvo , obchod zameraný na poskytovanie čistej a obnoviteľnej energie do 57 000 domácností ročne v jeho rodnom meste.

Mary Vineyards

Marty Lagina, ktorý bol vždy vášnivý pre víno vďaka dedičstvu svojej rodiny, založil v roku 1999 Mari Vineyards s odvážnym konceptom pestovania vzácneho hrozna pre Michigan, ako sú Sangiovese a Nebbiolo.

Pokúsiť sa vyrobiť originálne víno svetovej triedy však nebolo jednoduché a vinohradom sa šesť rokov po sebe nepodarilo vytvoriť vhodný produkt, ktorý by spĺňal očakávania Laginy, až do roku 2006, kedy bol verejnosti predaný ich prvý oficiálny produkt Row 7. Názov tohto vína bol zvolený na pamiatku prvých siedmich vín vyrobených vo vinohrade, ktoré sú dodnes záhadné kvôli zmesi obrovskej odrody hrozna na ňom.

V dnešnej dobe Mary Vineyards sa exponenciálne rozrástla z malej vinice na 60 akrov územia na polostrove Old Mission. Značka tiež komercializuje svoje produkty pre rôznych miestnych zákazníkov, reštaurácie a podniky.

Mary Vineyards ponúka aj prehliadky so sprievodcom pre klientov zanietených vínom, ktorí chcú poznať pôvod produktu, ktorý konzumujú, alebo chcú jednoducho stráviť popoludnie.

Záhada Dubového ostrova

V roku 1965 Marty a jeho starší brat Rick prečítali Tajomnú šachtu na peniaze na ostrove Oak Island, príbeh uverejnený v knihe Reader's Digest o mužovi menom Daniel McGinnis, ktorý v roku 1795 objavil na južnom ostrove Oak Island v Novom Škótsku zvláštny otvor.

Zvedavý na toto zistenie, McGinnis a pár priateľov vykopali dieru a našli rôzne dubové polená v tom, čo by sa neskôr stalo známym ako The Pit. Vďaka tomu bol McGinnis posadnutý hľadaním pirátskeho pokladu na tomto mieste a fáma sa rozšírila aj mimo ostrov. prilákať prieskumníkov viac ako dve storočia sa zaujímali o údajný skrytý poklad: „Nevedeli, čo si s ním počať, a zakaždým, keď narazili na dub, rozhodli sa, že ‚naozaj, pod tu je poklad.‘ Spustili sa 30 stôp a nemohol ísť ďalej“.

O ostrov sa zaujímali nielen civilisti, ale aj mnohé spoločnosti sa neúspešne pokúšali nájsť to, čo sa na ostrove Oak skrývalo, čo viedlo k bankrotu mnohých z nich.

Peniaze však neboli jedinou vecou, ​​o ktorú sa pri týchto prieskumoch stratilo, keďže doteraz šesť mužov tragicky zahynulo pri nehodách súvisiacich s hľadaním pokladu, čo inšpirovalo legendu, ktorá hovorí, že sedem mužov zomrie, aby sa bohatstvo pod Dubovým ostrovom premenilo. objavil.

Kvôli záhade, ktorá predstavuje Oak Island, Marty a jeho brat kúpili v roku 2007 akcie Oak Island Tours Inc., hoci sa združenie nakoniec rozpadlo a teraz ostrov vlastní Michigan Group, ktorú tiež vlastnia bratia Lagina spolu s Craigom. Tester a Alan Kostrzewa.

Existuje veľa povestí o tom, aký by mohol byť poklad Oak Island, medzi ktoré patria možné artefakty templárskych rytierov, Aztéckej ríše alebo Šalamúnovho chrámu. Tiež sa predpokladá, že slávny pirát kapitán Kidd mal na starosti skrytie týchto artefaktov na mieste.

Do dnešného dňa Marty a jeho brat Rick nenašli na ostrove žiadny väčší poklad, aj keď sa v Jame našli rôzne predmety, ako napríklad španielske nožnice a mince, kusy dreva a dokonca aj ľudské kosti: „Všetky tieto veci. Žiadna z týchto vecí by na tomto ostrove nemala byť.'

Napriek ich záujmu o ostrov sa však Marty a jeho brat viac zaujímajú o vyriešenie záhady než o to, čo by mohol byť skutočný poklad: „Pravdupovediac, naozaj nemám žiadnu teóriu. Je to celkom pozoruhodné. Nevieme, čo hľadáme, míňame všetky tieto peniaze, aktívne sa zapájame do hľadania, a nevieme“

TV Show

The Curse of Oak Island je televízny seriál zameraný na záhadu Oak Island a snahu brata Lagina nájsť staroveký poklad, o ktorom sa hovorí, že je v hlbinách The Pit.

Prehliadka mala premiéru v roku 2014 na History Channel a upútala pozornosť divákov, ktorí sa zaujímali buď o údajnú kliatbu, ktorá obklopuje ostrov, alebo o úsilie a vykopávky posádky.

Vzhľadom na veľkú záhadu, ktorá toto miesto obklopuje, nie je prekvapením, že The Curse of Oak Island si na svojej ceste našiel aj odporcov. Bratia však trvali na tom, že ich záujem nepochádza z ambícií, ale z ich prirodzenej zvedavosti, ako povedal Rick Lagina v rozhovore pre MyNorth: „Možnosti tohto príbehu sú také bohaté. Na ostrove Oak Island čaká na svoje napísanie nádherný príbeh. Je tam ešte ten poklad? Verím, že áno. Ale bez ohľadu na to, či poklad skutočne existuje alebo nie, je tam úžasný príbeh. Dúfame, že sa nám podarí vyplniť niektoré z tých prázdnych strán.“

Hoci možnosti nájsť niečo historicky dôležité sú vzrušujúce, Marty sa nájde rovnako zaujatý a skeptický : „Často sa škrabem na hlave a hovorím si: ,Čo sa stalo na tomto ostrove?‘ Je tu veľa priestoru na dezinterpretáciu, ale potom si pomyslím: ,No, môj syn práve vytiahol kokosové vlákno z brehu oceánu, a Craig – kto vie, čo robí – práve datoval vlákno do roku 1200 až 1400 nášho letopočtu. Čo teraz dopekla?‘ Ale ja jednoducho neviem a trápi ma, že sa nám možno nepodarí zistiť, čo sa stalo na Oak Island.‘

Iné predstavenia

Okrem The Curse of Oak Island sa Marty Lagina objavil aj v jej spin-off sérii Drilling Down.

Objavuje sa aj v mysterióznom seriáli s názvom The Curse of Civil War Gold, ktorý mal premiéru v roku 2018 a zameral sa na hľadanie zlatého pokladu v hodnote 140 miliónov dolárov, ktorý údajne zmizol v 18.thstoročí.

Osobný život

Marty Lagina je ženatý s Margaret Olivia Lagina, s ktorou má dve deti menom Alex a Maddie.

Aký bohatý je Marty Lagina z Oak Island?

Výsledkom jeho mnohých obchodných aktivít a vystúpení v televízii je Marty Lagina má odhadovaný čistý majetok 100 miliónov dolárov.

Fyzický vzhľad

Marty Lagina je muž bieleho etnika. Jeho vlasy sú čierne a oči hnedé. Neexistujú žiadne informácie o jeho aktuálnej hmotnosti a výške.

pridané Fanúšikovia Martyho Lagina na Sobota 18. júla 2020

Zaujímavosti

Martyho syn Alex sa tiež zúčastňuje prieskumov na Oak Island: „Je to príležitosť stráviť čas s mojím strýkom a otcom pri tomto bláznivom dobrodružstve, a to je skvelá vec,“ povedal. Michigan dnes .

Martyho manželka Margaret Olivia je strojná inžinierka.

Marty zatiaľ nemá žiadne vnúčatá.

Pôvodný príbeh Reader’s Digest Marty a Rick prečítaný v roku 1965 napísal Reginald V. Harris a jeho úvod nájdete v r. Webová stránka Oak Island Tours .

V rozhovore pre MyNorth v roku 2014 Marty rozprával príbeh pre mladistvých o tom, ako jeho brata Ricka uchvátil príbeh Oak Island: „Bol som mladší brat – a pravdepodobne som ten článok ani nečítal – ale on príde a povie mi, 'Hej, pozri sa na toto! To je naozaj skvelé!‘ Takže ma naozaj zaujíma, pretože, no, ja som mladší brat.“