• Hlavná
  • Herci
  • Ako zomrel Robert Hegyes? Príčina smrti, Manžel, Bio

Ako zomrel Robert Hegyes? Príčina smrti, Manžel, Bio

ObsahKto bol Robert Hegyes?

Robert Hegyes sa narodil v Perth Amboy, New Jersey, USA, 7. mája 1951 – jeho znamením zverokruhu bol Býk a mal americkú národnosť. Bol to herec ktorý získal uznanie po stvárnení Juana Epsteina v komediálnom seriáli Welcome Back, Kotter, ktorý vytvorili Gabe Kaplan, Alan Sacks a Peter Meyerson a v ktorom si zahrali Gabe, Ron Palillo a John Travolta. Séria sa vysielala v rokoch 1975 až 1979 a sleduje učiteľa, ktorý rozpráva o vyučovaní triedy výtržníkov – získal tri ocenenia a bol nominovaný na osem ďalších, vrátane štyroch cien Primetime Emmy.

Detstvo a vzdelanie

Roberta vychovávali spolu so svojimi súrodencami Markom, Stephanie a Elizabeth ich otec Stephen, ktorý bol maďarsko-americkým stavebným robotníkom, a ich taliansko-americká matka Marie Dominica Cocozza, ktorá bola v domácnosti.

Keď mal Robert štyri roky, rodina sa presťahovala do Metuchenu v New Jersey a neskôr navštevoval strednú školu Metuchen, na ktorej začal praktizovať herectvo pod vedením Bartona Sheparda – po imatrikulácii v roku 1969 Robert zapísal na Glassboro State College . Počas pobytu v Glassboro pracoval v potravinárskej reštaurácii, aby sa finančne podporil, a nakoniec v roku 1973 ukončil bakalársky titul v odbore divadlo a stredoškolské vzdelanie.

Presťahoval sa do New Yorku a pripojil sa k detskému divadelnému súboru Theatre in a Trunk, ktorý vystupoval v Greenwich Village na Manhattane.

Úlohy v televíznych seriáloch

Robert debutoval v televíznom seriáli v roku 1975, keď bol obsadený do úlohy Richieho Martina v epizóde Škola strachu z kriminálneho akčného seriálu The Streets of San Francisco, v ktorom hrali Karl Malden, Michael Douglas a Reuben Collins a ktorý získal štyri ocenenia. nominovaný na 24 ďalších vrátane troch Zlatých glóbusov – sleduje policajta a inšpektora, ktorí riešia zločiny v San Franciscu.

Robert sa objavil v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako je komédia Pán T a Tina, hudobná komédia The Brady Bunch Variety Hour a romantická komédia The Love Boat.

V roku 1978 stvárnil Hectora Zoltana v epizóde Raul Runs Away: Part 2 of komédia Chico a muž , ktorý vytvoril James Komack a hrali v ňom Jack Albertson, Scatman Crothers a Freddie Prinze – sleduje starého automechanika a chlapca vo veku okolo 20 rokov, ktorí nadviažu nepravdepodobné priateľstvo.

Po tom, čo sa preslávil rolou vo filme Welcome Back, Kotter, bol Robert pozvaný ako hosťujúca hviezda v jedinej epizóde komédie Lewis & Clark a kriminálnej mysterióznej drámy CHiPs. Jeho ďalšia hlavná úloha prišla v roku 1986, keď bol obsadený do úlohy Mannyho Esposita v kriminálnom mysterióznom seriáli Cagney & Lacey, ktorý vytvorili Barbara Avedon a Barbara Corday a v ktorom si zahrali aj Tyne Daly a Sharon Gless – seriál sleduje obchodné aj súkromné životy dvoch policajtiek a získal 36 ocenení vrátane Zlatého glóbusu, pričom bol nominovaný na 57 ďalších.

V nasledujúcich rokoch sa objavil v jednotlivých epizódach mnohých seriálov: hral Juana Epsteina v epizóde The Welcome Back Show z roku 1997 v romantickej komédii Pán Rhodes, Joe Goldfielda v epizóde Rap Sheet z roku 1997 v akčnej komédii L. A. Heat a Al. v epizóde Who's the Boss: Part 2 z roku 1998 romantickej komédie NewsRadio.

Tri z posledných Robertových úloh v televíznom seriáli pred odchodom z herectva boli v epizóde kriminálnej drámy Diagnóza vražda z roku 1998, v ktorej stvárnil pána Wolfa, epizóde Home Sweet Homeless z roku 2001 akčnej drámy Black Scorpion a dvoch epizódach z roku 2001. rodinná komédia Tak málo času.

Úlohy vo filmoch

Robert debutoval vo filme v roku 1976, keď stvárnil Angela v akčnom kriminálnom filme Zákon a poriadok, a uznanie získal o dva roky neskôr, keď bol pozvaný hrať hlavnú postavu Rickyho v komédii Just Tell Me You Love Me, v ktorej hrala aj Lisa. Hartman a Debralee Scott a sleduje milostné vzťahy medzi štyrmi tínedžermi, ktorí sa ocitli na Havaji.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný filmovým maniakom z 80. rokov 🇧🇪 (@80smoviemaniac)

V roku 1980 si Robert zahral Pizza Counterman v dráme A Cry for Love, ktorá však pritiahla len malú pozornosť, a nasledujúci rok si zahral po boku Dirka Benedicta a T. K. Cartera v komédii Underground Aces. V roku 1982 si Robert zahral Frankieho Spoleta romantická komédia Len pre milovníkov a v roku 1984 hral ako Raoul v komédii E. Nick: Legend in His Own Mind, v ktorej si zahrali aj Dol Calfa a Cleavon Little a je o majiteľovi časopisu podobného Playboy, ktorý pozval mnoho komediálnych hviezd, aby sa stretli so svojimi dievčatá.

Robert sa objavil v roku 1985 v dobrodružnej komédii Pee-wee’s Big Adventure a v roku 1990 hral hlavnú úlohu Harryho Durosu v akčnom filme Kill Crazy, ktorý napísal a režíroval David Heavener, ktorý si vo filme tiež zahral.

Niekoľko z jeho nasledujúcich úloh bolo v roku 1992 v komédii Bob Roberts, v kriminálnej dráme Cagney & Lacey: Návrat z roku 1994 a v akčnom thrilleri The Pandora Project z roku 1998.

Tri z posledných Robertových rolí vo filmoch pred odchodom do herectva boli v komédii Bar Hopping z roku 2000, ktorá mala slabé recenzie, v dráme Purpose z roku 2002, v ktorej hral predstaviteľ mexickej polície, a v komédii Hip, Edgy, Sexy, Cool z roku 2002, v ktorej hrali Alex Alexander a Robert Amico.

Robert bol počas svojej kariéry nominovaný na jedinú cenu – CableACE Award za najlepší výkon v komediálnom špeciáli v roku 1995.

Príčina úmrtia

26. januára 2012 sa Robert vo svojom dome v Metuchen začal sťažovať na bolesti na hrudníku, a tak bol prevezený do John F. Kennedy Medical Center v Edisone v New Jersey, kde zomrel na infarkt vo veku 60 rokov. .

Milujte život a manžela

Robert bol trikrát ženatý, svoju prvú manželku Mary Kunes stretol na večierku, na ktorom ich zoznámil spoločný priateľ, a vzali sa v roku 1973 – v roku 1976 si obaja zahrali vedľa seba v reality seriáli Tattletales. Robert a Mary sa rozviedli v roku 1977 z neznámych dôvodov sa v roku 1979 oženil s Kyle Drummerom. Kyle je pomocný účtovník, ktorý pracoval na kriticky uznávaných filmoch ako The Hangover Part III a Kong: Skull Island a na sérii Sharp Objects. Rozviedli sa v roku 1984 a o tri roky neskôr sa Robert oženil s Lynn O'Hare, ktorá bola filmovou producentkou známou z práce na dráme Lorenzo's Oil.

Lynn porodila ich dve deti, Cassondru a Macka v roku 1987 a 1991, ale neskôr sa rozviedli.

V roku 1994 začal Robert chodiť s Cynthiou Wylie, autorkou kníh pre deti, a stal sa nevlastným otcom jej dvoch detí – zostali spolu až do roku 2007. Robert bol v čase svojej smrti slobodný.

Záľuby a iné záujmy

Robert rád učil a veľa času trávil prácou na Benátskej strednej škole v Kalifornii.

Bol veľkým fanúšikom cestovania a mal možnosť pracovne aj zábavne navštíviť každý štát USA, pričom príležitostne cestoval aj do Európy, pričom navštívil mestá ako Londýn v Anglicku, Paríž vo Francúzsku a Berlín v Nemecku.

Spomienka na Roberta Hegyesa (1951 – 2012) „Vitajte späť Kotter“ 1976 (95 epizód)

pridané Klasický televízny seriál na Utorok 7. mája 2019

Bol to milovník zvierat, ktorý mal vždy doma domácich miláčikov a pri rôznych príležitostiach daroval peniaze do útulkov.

Robert bol počas svojich tínedžerských rokov fyzicky aktívny, pretože hral rôzne športy, ako napríklad futbal a futbal, aby zostal fit pre svoju hereckú kariéru.

Mal svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí boli Paul Newman, James Dean a Anne Bancroft, zatiaľ čo medzi jeho obľúbené filmy patrili Butch Cassidy a Sundance Kid, Žihadlo a Farba peňazí.

Vek a výška

Robert mal v čase jeho smrti 60 rokov. Mal dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, jeho výška bola 5 stôp 8 palcov (1,73 metra) a vážil okolo 150 libier (68 kg) – jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 1,5 milióna dolárov.