Aká bohatá je sestra Donalda Trumpa – Elizabeth Trump Grau? Wiki

Elizabeth Trump Grau je výkonná bankárka na dôchodku, ktorá je však najznámejšia ako sestra prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa.

ObsahRaný život a detstvo

Alžbeta sa narodila v roku 1942 rodičov Fred a Mary Anne Trumpovi, ktorí mali päť detí, z ktorých Donald Trump je druhý najmladší a Elizabeth je prostredné dieťa. MaryAnne Trump Barry je prvorodená v rodine v roku 1937 – pracovala ako federálna sudkyňa, kým v roku 2019 neodišla do dôchodku vo veku 82 rokov. Fred Trump Jr., druhý narodený v rodine, prišiel v roku 1937 a zomrel v roku 1981 vo veku 43 rokov zo závislosti od alkoholu. Donald Trump sa narodil v roku 1946 a Robert najmladší sa narodil v roku 1948 a až do dôchodku pracoval v realitách.

pridané Gahjid Byrd na štvrtok 11. apríla 2019

Vzdelávanie

Rovnako ako jej brat Donald, Elizabeth zúčastnili Kew-Forest School v Queens, čo je malá súkromná inštitúcia, ktorá je spoločnou školou pre prípravku na vysokú školu od materskej školy po 12.thstupňa. Škola má viac ako 100 rokov a bola založená v roku 1918 pre obyvateľov vyššej strednej triedy z Kew Gardens a Forest Hills. Vyštudovala školu a zapísala sa na Southern Virginia University v Buena Vista vo Virgínii, vtedy nazývaná Southern Seminary College.

Kariéra

Elizabeth odmietla svoju rodinnú firmu a rozhodla sa práca ako bankárka vlastne celý život, v bankovom sektore na rôznych pozíciách. Naposledy pred odchodom do dôchodku pracovala ako manažérka pre Chase Manhattan Bank a nakoniec sa usadila na Floride. Presné dátumy, kedy začala pracovať, ani dátum odchodu do dôchodku však nie sú známe. V súčasnosti pracuje ako realitná maklérka a v realitnom biznise sa presadila.

Vzťah

Elizabeth bola ženatý Jamesovi Walterovi Grauovi – slávnemu televíznemu a filmovému producentovi – od roku 1989. Zosobášili sa v Marble Collegiate Church v New Yorku Obrad vykonal reverend Dr. Arthur Caliandro, ktorý je metodistickým ministrom. Jej sestra a sudkyňa Maryanne Trumpová Barryová bola čestnou predstavenou a Jamesov syn James W. Barry Grau bol najlepším mužom, zatiaľ čo Donald slúžil ako uvádzač.

James Grau bol prezidentom Charisma Productions, reklamnej agentúry a produkčného domu, ktorý vyrábal športové filmy, ako aj dokumenty. Vyštudoval Tisch School of the Arts na New York University. James vytvoril reklamné a marketingové kampane okrem iného pre CBS Radio, CBS Sports, Rolex Watch Company, AT & T, Bristol Myers a IBM.

V roku 1983 získal cenu Emmy za produkciu úvodných titulov na výstave Superbowl XVI z roku 1983. Robil aj zvuk pre nemecký horor. James bol tiež „riaditeľom zábavy“ v klube Mar-a-Lago, ktorý patrí Donaldovi Trumpovi. V Múzeu televízie a rozhlasu má jedenásť inscenácií. Bolo to jeho druhé manželstvo po tom, čo sa jeho prvé manželstvo skončilo rozvodom. Dvojica teraz žije na Floride.

Kto je Donald Trump? Jej mladší brat a prezident Spojených štátov

Donald John Trump sa narodil 14. júna 1946 a má 45 rokovthprezident Spojených štátov amerických. Narodil sa v Queens a navštevoval Wharton School, University of Pennsylvania, kde získal bakalársky titul v odbore ekonómia. V roku 1971 prevzal rodinný podnik E. Trump & Son a premenoval ho na The Trump Organization.

Spoločnosť bola zodpovedná za výstavbu a renováciu rôznych hotelov, mrakodrapov, golfových ihrísk a kasín. Prvýkrát získal pozornosť v roku 1978 po spustení prvého podniku ich rodiny na Manhattane, Commodore Hotel. V roku 1980 získal Trump povolenie na výstavbu Trump Tower na Manhattane v New Yorku, ktorý bol jeho hlavným sídlom až do roku 2019. V roku 1985 získal majetok Mar-a-Lago v Palm Beach na Floride a premenil pozemok na súkromný klubu. Získal aj niekoľko hotelov a kasín v Atlantic City. V roku 1988 založil nadáciu Donalda J. Trumpa, súkromnú nadáciu, ktorá poskytovala zdravotnú starostlivosť a charitatívne organizácie súvisiace so športom.

Trump vstúpil do televízneho priemyslu šou s názvom The Apprentice, ktorú produkoval a hostil. The Apprentice je televízna reality show, v ktorej súťažiaci súťažia o jednoročné manažérske miesto v organizácii Trump. Prehliadka prebiehala v rokoch 2003 až 2015.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

SILNÍ A SPOJENÍ, ZVÍŤAZÍME!

Príspevok zdieľaný používateľom prezident Donald J. Trump (@realdonaldtrump) 18. marca 2020 o 18:48 PDT

Trump vstúpil do prezidentských volieb v roku 2016 a porazil 16 ďalších kandidátov. Bol zvolený za demokratickú kandidátku Hillary Clintonovú, čím sa stal doteraz najstarším prezidentom USA v prvom volebnom období. Donald Trump vo svojej knihe The Art of the Deal hovoril o svojej sestre Elizabeth a charakterizoval ju ako „bystrú, ale menej ambicióznu“.

Rodina

Donald Trump päť detí od troch manželiek a desiatich vnúčat.

Manželky

Jeho prvá manželka Ivana Trumpová sa narodila 20. februára 1949 v Českej republike a je modelkou a podnikateľkou. Manželmi boli v rokoch 1977 až 1992. Jeho druhá manželka Marla Ann Maples sa narodila 27. októbra 1963 v Gruzínsku. Je to herečka a televízna osobnosť. Manželmi boli šesť rokov od roku 1993 do roku 1999.

Jeho treťou manželkou je Melania Trumpová, ktorá sa narodila 26. apríla 1979 vo vtedajšej Juhoslávii a je tiež bývalou modelkou. Je druhou prvou dámou Spojených štátov narodenou v zahraničí. Vzali sa v roku 2005.

deti

Donald Trump a jeho prvá manželka Ivana Trumpová porodili tri deti: Donalda Jr., Ivanku a Erica. V súčasnosti sa o rodinné podniky starajú Donald Jr. a Eric, zatiaľ čo Ivanka sa s manželom Jaredom Kushnerom presťahovala do Washingtonu D.C. – Kushner bol vymenovaný do vedúcej pozície poradcu Bieleho domu. Jeho druhá manželka Maria porodila Tiffany Arianu Trumpovú v roku 1993. Vyštudovala sociológiu a urbanistiku na Pensylvánskej univerzite. Barron William Trump sa narodil 20. marca 2006 svojej matke Melanii Trumpovej a je najmladším Donaldovým synom. V súčasnosti navštevuje St. Andrew’s Episcopal School v Marylande.

Vnúčatá

Donald Trump Jr. a jeho bývalá manželka Vanessa majú päť detí: Kai Madison, Chloe Sophia, Donald John III., Tristan Miloš a Spencer Frederick. Ivanka Trump a manžel Jared Kushner majú tri deti: Arabella Rose Kushner, Joseph Frederick Kushner a Theodore James Kushner. Eric Trump a manželka Lara majú dve deti: Erica ‚Luka‘ Trumpa a Carolina Dorothy Trumpovú.

Kontroverzia

V marci 2020 Alžbetu zažalovali jej susedia po tom, čo vo svojom byte v New Yorku presakovala, čím pokazila miesto svojich susedov. Ako odškodné žiadali sumu 400 000 dolárov. Podľa TMZ , Elizabeth má byt v Trump Palace v New Yorku a v budove sa vyskytol veľký problém s vodou, ktorý inžinieri zistili, že pochádza z Elizabethinej podložky, povedali, že nechala spustenú sprchu a únik vody skončil zaplavením susedovho Avrahamu. a byt Rachel Dishi.

Žiadosť o náhradu škody podali u svojho poisťovateľa The Cincinnati Insurance Company, ktorý sa pokúša žalovať Elizabeth o sumu, ktorú museli zaplatiť Dishi.

Dobročinnosť

Alžbety a Jakuba hostil „Safari Night“ v Mar-a-Lago pre charitatívnu organizáciu „Young Adventurers“. Young Adventurers je mládežnícky mentorský program. Charita nebola registrovaná ako aktívna charita s uvedením, že nemá peniaze. Elizabeth sa však evidentne rozprávala s Terrym Bomarom, prezidentom charitatívnej organizácie, a povedala: „Ak to chcete urobiť, pokúsim sa pomôcť akýmkoľvek spôsobom“, čím ukázala svoju filantropickú stránku.

Hobby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Elizabeth preukázala svoje obchodné schopnosti tým, že v roku 1996 kúpila Hamptons Mansion za 1,2 milióna dolárov a v roku 2017 ho predala za 3,8 milióna dolárov právnikovi z New Yorku.

Je to veľmi súkromná osoba a nezdieľa svoj každodenný život s ľuďmi na populárnych sociálnych platformách, ako sú Twitter alebo Facebook. Zjavne má veľmi dobrý vzťah so svojím bratom Donaldom Trumpom.

Vzhľad

Alžbeta patrí k bielemu etniku. Má blond vlasy a modré oči, no informácie o jej výške, váhe a životných štatistikách nie sú k dispozícii.

Čistá hodnota

Čistý majetok Elizabeth Trump Grau sa odhaduje na viac ako 300 miliónov dolárov, nahromadených čiastočne vďaka jej kariére v bankovníctve, angažovanosti v oblasti nehnuteľností a určitému bohatstvu prostredníctvom rodinného podnikania. Jej brat Donald Trump si na druhej strane údajne zarobil majetok, ktorý v roku 2019 časopis Forbes odhadol na 3,1 miliardy dolárov.