• Hlavná
  • Herci
  • Aká bohatá je Jenna Marbles? Čistá hodnota, priateľ, výška, bio

Aká bohatá je Jenna Marbles? Čistá hodnota, priateľ, výška, bio

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Americká komička, herečka a youtuberka Jenna Nicole Mourey – online známejšia ako Kenna Marbles – sa narodila 15. septembra 1986 v Rochestri, štát New York, USA. Má staršieho brata Devina, s ktorým ju vychovávala ich matka Deborah, a ich (nemenovaného) otca, ktorý je chemikom, ktorý je držiteľom niekoľkých patentov. V roku 2004 Jenna zmaturovala na Brighton High School v Rochestri, po ktorej sa presťahovala do Bostonu a navštevovala Suffolk University, kde získala titul bakalára vied v psychológii, a potom na Bostonskej univerzite, aby získala titul Master of Education in Sport Psychology and Counselling.

Kariéra

V roku 2010 žila Jenna v trojizbovom byte v Cambridge v štáte Massachusetts so spolubývajúcimi. Musela pracovať v soláriu, ako barmanka, go-go tanečnica v nočných kluboch a blogerka, aby jej zaplatila nájom 800 dolárov. Začala písať aj pre StoolLaLa, stránku Barstool Sports orientovanú na ženy, ale nasledujúci rok publikáciu opustila.

LMU stratilo svoje Marbles pre najnovšieho hosťa Mane Entertainment… Jenna Marbles: http://ow.ly/E0oJz

pridané Los Angeles Loyolan na Pondelok 10. novembra 2014

Dave Portnoy, prezident Barstool, je verejne považovaný za veľmi problematickú osobu, čo sa odráža aj na jeho podnikaní. Barová stolička je známa svojimi urážlivými komentármi, o ktorých tvrdia, že ide o vtipy a nie o ich skutočné hodnoty alebo presvedčenia ako jednotlivcov alebo spoločnosti ako celku. Avšak prevažne rasistický, sexistický a homofóbny obsah, ktorý zverejňujú, spolu s tým, že ich zamestnanci sú väčšinou cis, bieli, heterosexuálni ľudia, vedú mnohých k presvedčeniu, že to, čo publikujú, je to, čomu veria. Spoločnosť Barstool Sports reagovala na tieto tvrdenia vyhlásením, že radi predstierajú, že žijeme v utópii, kde „PC polícia“ neexistuje. Dave tiež do rozhovoru dodal: ‚Toto je presne, a myslím to presne, prečo Barstool Sports musí existovať... Pretože sme jedným z mála miest... kde nedovoľujeme, aby nám programy diktovali, čo robíme.

Jenna bola ich najznámejšou ženskou osobnosťou a Dave s ňou verejne bojoval a povedal, že mu nepripisuje zásluhy za odštartovanie jej kariéry.

V rozhovore pre Entrepreneur v roku 2013 povedal: „Povedala magazínu People, že prepadla tvorbe YouTube. Vlastne nie, pracoval si v soláriu a ja som ťa zamestnal, tak si začal... Za 10 rokov som zamestnal jedno dievča a bola to ona... Nikdy sme sa nevideli z očí do očí.“

V roku 2010 bolo How to Trick People to Thinking You’re Good Looking Jenniným prvým virálnym videom a počas prvého týždňa prilákalo viac ako 5,3 milióna zhliadnutí, v súčasnosti má viac ako 60 miliónov zhliadnutí a stále získava ďalšie. O jej ďalšom videu How to Avoid Talking to People You Don’t Want to Talk to hovorili v auguste 2011 v The New York Times aj na ABC News – má vyše 35 miliónov videní a stále rastie.

Jennin kanál je najsledovanejším ženským kanálom na YouTube s viac ako 15 miliónmi odberateľov, čo ju zaradilo na 7.thvo svete. V júli 2015 prekročila miera kliknutí kanála 1,8 miliardy.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Jennou Mourey/Marbles (@jennamarbles)

YouTube

5. apríla 2006 si Jenna vytvorila svoj účet na YouTube Jenna Mourey, ale svoje prvé video odovzdala až 13. februára 2008 s názvom Itchy hovorí, že ťa milujem, 20-sekundové video so psom jej priateľa, Itchym. V tom čase väčšina jej videí obsahovala jej vtedajšieho priateľa Maxa Weisza (na YouTube známy ako MaxNoSleeves). Po ich rozpade spustil svoj jediný kanál.

Vo februári 2010 Jenna spustila svoj druhý kanál na YouTube, pretože ju bavilo rozosmievať ľudí. Chcela, aby mal kanál rovnaký názov ako jej prvý, ale pri vyhľadávaní pod „Mourey“ bol kanál Jenny prvým odkazom, ktorý sa objavil. To bolo problematické pre Jenninu matku, ktorá v tom čase hľadala prácu. Takže Jenna pomenovala kanál Jenna Marbles po svojej čivave, Mr. Marbles. Spočiatku Jenna točila iba vlogy o svojom živote v priemysle nočného života a s Marblesom. Zverejňovala náhodné vlogy až do svojho virálneho hitu v roku 2010, po ktorom začala pravidelne nahrávať každú stredu alebo štvrtok.

Rast jej kanála jej umožnil začať sa tomu venovať na plný úväzok. Jej úspech viedol aj k partnerstvám so značkou, tovaru a výnosom z reklamy.

V roku 2013 urobil Good Morning America rozhovor s Jennou a potom sa jej a jej kariére posmieval, za čo dostali od Jenniných divákov a ďalších ľudí v komunite YouTube za svoje správanie tvrdé online bitky.

Jennine videá boli hlavne krátke komediálne scénky s návodom, ako aj niekoľko videí s otázkami a odpoveďami a občasné chvály, ktoré boli tiež silne pretkané temným, šteklivým humorom a nadávkami, jej novšie videá sú oveľa zdravšie. Jej neskoršie videá sú bez scenára, sú dlhšie a zameriavajú sa na pokojný život so svojimi psami a priateľom, väčšinou o umení, kráse a rôznych témach. Jenna rada pretvára svojho priateľa alebo samu seba v sérii s názvom Rachet Salone a veľa jej videí sa týkalo najmä jej psov, ako napríklad Učíme mojich psov ako plávať a Moji psi si vyskúšajú Halloweenske kostýmy.

Jennine nekonvenčné „beauty“ videá si získali takú pozornosť, že 26. februára 2019 spolupracovala s beauty guru Jamesom Charlesom na jeho kanáli. Vždy nájde spôsob, ako dať trendovým videám alebo výzvam jedinečný nádych.

25. júna 2020 Jenna zverejnila správu, v ktorej sa úprimne ospravedlnila za internalizovanú mizogýniu a rasizmus vo svojich starých videách a škodu, ktorú spôsobili jej divákom, a povedala: „Je to hanebné, je to hrozné. Priala by som si, aby to nebolo súčasťou mojej minulosti.“ Dodala, že odvtedy sa snaží poučiť zo svojich skúseností a dospieť z nich, pričom hovorí, že chce vytvárať iba zdravý, neurážlivý obsah. Aby Jenna neurazila nikoho, kto na tieto videá narazí, problematické videá na svojom kanáli odstránila alebo sprivatizovala.

Hoci jej adresa bola dobre prijatá, pretože išlo o skutočné ospravedlnenie, Jenna o probléme znova prehovorila a oznámila, že si dáva pauzu od natáčania videí a možno sa už nikdy nevráti na YouTube.

„Zatiaľ na tomto kanáli jednoducho nemôžem existovať... Dúfam, že vieš, že to [kohokoľvek rozčuľuje], ale nie je to môj zámer, ktorý som si nikdy nemyslela.“ Chcela si nájsť čas na zamyslenie sa nad svojou minulosťou a vzdialenosťou. sama z toho. Nasledujúci deň Julien tweetoval, že si tiež dá pauzu od YouTube a ich spoločné streamy a podcasty Twitch budú mať neobmedzenú prestávku.

V novembri 2020 sa jej kanál umiestnil na 177. miestethako najviac prihlásený. Aj po odchode z YouTube je Jenna stále označovaná ako „kráľovná YouTube“.

Iné

V roku 2014 vyhrala Jenna cenu Young Hollywood Award ako Viral Superstar a v roku 2017 vyhrala Shorty Award za súbor YouTube.

Jenna vydala Kermie Worm and Mr. Marbles – značku psích hračiek pomenovanú a po vzore dvoch jej psov (predtým, než si adoptovala Peach a Bunny).

V roku 2015 sa ako sama objavila vo filme Smosh: The Movie. Nasledujúci rok sa stala výkonnou producentkou filmov podľa románu Jamesa Pattersona Maximum Ride.

Jenna začala vystupovať na verejnosti a v roku 2017 bola pozvaná vystúpiť v Lisabone v Portugalsku na Web Summit a nasledujúci rok na Rise, webovej konferencii v Hong Kongu. Programová rada ju tiež pozvala, aby hovorila s viac ako 1500 študentmi na podujatí Fall Speaker Event, ktoré usporiadala Slippery Rock University v Pensylvánii.

Bola producentkou týždenného seriálu podcastov The Jenna Julien Podcast, v ktorom spolu s Julienom (a občas aj niektorými hosťami) hovorili o konšpiračných teóriách, iných YouTuberoch a ich detstve. Keď Julien opustila YouTube, uverejňovala samostatné epizódy až do augusta 2020.

Osobný život

V roku 2011 sa presťahovala do Santa Moniky so svojím vtedajším priateľom a kolegom YouTuberom Stephenom Maxamillianom Weiszom, známym ako Max a ako MaxNoSleeves online natáčal komediálne skečové videá a vlogy. Jennine psy, Kermit a Marbles, sa s nimi presťahovali do Santa Moniky. Jenna a Max sa rozišli začiatkom decembra 2012.

S Julienom Solomitom začala chodiť vo februári 2013, pričom ich vzťah oznámila 13. júna 2013. Najprv boli jej fanúšikovia k Julienovi chladní, keďže si Maxa obľúbili, no Julienova osobnosť a jasná láska k Jenne si ich čoskoro získali. Založil si vlastný kanál na YouTube a často sa objavovali vo svojich videách.

Julien má tendenciu vyhovieť všetkému, čo Jenna chce, čo jej dovolí urobiť mu mejkap, nasadiť mu parochne, vyrobiť mu šaty alebo kostýmy atď. Bežnou témou ich spoločných videí je, že Jenna je Panna a Julien je Baran – zhoda, ktorá zvyčajne spolu nefunguje. Julien je divokejší a chaotický, zatiaľ čo Jenna nájde zábavu pod kontrolou a poriadkom.

Ich psy sú tiež častými hosťami na ich kanáloch. Marbles je 12-ročná čivava narodená 5. júna 2008, Kermit je 10-ročný taliansky chrt narodený 20. júna 2010, Peach je šesťročný taliansky chrt narodený 15. júna 2014 a Bunny je päťročného chrta v plnej veľkosti narodeného 8.6.2015, ktorého zachránili 19.4.2019.

V roku 2018 si adoptovali škrečka a pomenovali ho Adword Ad Sponsorhands – Julien mal k Adovi obzvlášť blízko, takže jeho odchod 30. marca 2018 znášal veľmi ťažko, a zverejnili krásne video venované jemu, v ktorom Julien plakal a povedal, že vezme prestávka od YouTube počas smútku.

V roku 2018 si kúpili dom v Los Angeles za 3 milióny dolárov a momentálne tam bývajú.

Jenna má na verejnosti veľmi pozitívny obraz a je považovaná za starostlivú, skutočnú a komediálnu osobu. Jej online povesť však nebola vždy čistotná – kritizovali ju za „pitie, sexualitu a profánny humor, vďaka čomu bola rapom potenciálne zlým vzorom pre svojich mladých fanúšikov.“ V prvých rokoch jej života Počas kariéry na YouTube vytvorila obsah, v ktorom použila nadmerné hanlivé výrazy, hanbu pre pobehlicu a dokonca opálenie v spreji, aby vyzerala tmavšie, keď sa vydáva za Nicki Minaj. Ako Jenna starla a premýšľala nad týmito videami, uznala svoje chyby a priestupky a poučila sa z nich.

Vo svojej reakcii na moje staré videá (300thVideo), povedala, že to, čo urobila a povedala v minulosti, nie je v poriadku a komentáre k jej prvým videám ju vedú k tomu, aby sa poučila zo svojich chýb a rástla ako človek.

Nahrala video, ktoré predstavuje ich nového domáceho maznáčika, rybu. Jenna však dostala komentáre, že spôsob, akým ryby premiestnila, nebol správny a zásoby neboli pre ryby vhodné ani zdravé. Jenna zareagovala odovzdaním dlhého videa s ospravedlnením, v ktorom vysvetlila, že sa domnieva, že najlepším rozhodnutím pre rybu je vrátiť ju do obchodu. Na záver svojho ospravedlnenia pridala aj pôvodné video, aby ľuďom ukázala, čo nemajú robiť, aby sa poučili z jej skúseností a chýb. Diváci chválili Jennu za jej skutočné a dlhé video s ospravedlnením a porovnávali ho so závažnejšími priestupkami, ktoré dostali oveľa kratšie ospravedlnenia, ako napríklad ospravedlnenie PewDiePieho za použitie n-slova pri živom vysielaní.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Jennou Mourey/Marbles (@jennamarbles)

Bola tiež chválená za jej zdravý obsah a láskavé zaobchádzanie so svojimi domácimi miláčikmi, najmä Bunny, ktorý bol zachránený z násilného domova, čo zanechalo psa s mnohými úzkostnými sklonmi.

Aj keď je Jenna považovaná za jednu z najúspešnejších a najznámejších youtuberiek, stále je pokorná a svoj osobný život si stráži v súkromí. Rád zostáva doma a trávi čas s Julienom a ich domácimi miláčikmi.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

V roku 2015 bola Jenna prvou youtuberkou, ktorej vosková figurína bola vystavená v galérii Madame Tussauds v New Yorku.

V roku 2015 sa stala vegánkou.

Vzhľad

Jenna má sivé oči, prirodzene tmavé blond vlasy – ale často si ich farbí – je vysoká 5 stôp, 1,65 metra a váži okolo 54 kg.

Čistý majetok a plat

Od roku 2020 sa jej čistý majetok odhaduje na viac ako 8 miliónov dolárov.