• Hlavná
  • Herci
  • Aká bohatá je Frances De La Tour? Výška, čistá hodnota, rozvod

Aká bohatá je Frances De La Tour? Výška, čistá hodnota, rozvod

ObsahKto je Frances De La Tour?

Frances De La Tour sa narodila v Bovingdone, Hertfordshire, Anglicko, 30. júla 1944 – jej znamenie zverokruhu je Lev a má britskú národnosť. Ona je herečka ktorá je možno stále najznámejšia vďaka stvárneniu jednej z hlavných postáv, slečny Ruth Jonesovej v komediálnom seriáli Rising Damp, ktorý sa vysielal v rokoch 1974 až 1978. Hrali v ňom aj Leonard Rossiter a Don Warrington a sledovali životy ľudí pracujúcich pre zlý a zbabelý prenajímateľ Rigsby. Za svoj výkon získala Frances v roku 1980 cenu Evening Standard Film Award za najlepšiu herečku.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#francesdelatour #veľké herečky #herečka #divadlo #kino #uk

Príspevok zdieľaný používateľom pohodlie (@consuelobartolucci) 26. septembra 2020 o 12:29 PDT

Detstvo a vzdelanie

Frances vyrastala po boku svojho staršieho brata Simona a ich mladšieho brata Andyho De La Tour, ktorý sa stal hercom a scenáristom a ktorý je dnes azda najznámejší vďaka úlohám v dráme Plenty, romantickej komédii Notting Hill a dráme Oliver. Twist. Tých troch vychovával ich otec Charles De La Tour, ktorý bol filmovým režisérom a hercom – známym najmä vďaka prácam na krátkych dokumentárnych filmoch Breathing Space, Cotswold Club a Downlands – a ich matka Moyra Fessas, ktorá bola v domácnosti.

Frances sa začala zaujímať o herectvo navštevoval Lycée Français Charles de Gaulle School v Londýne a po imatrikulácii v roku 1962 sa zapísala na University of the Arts London Central Saint Martins’ Drama Centre, kde v roku 1966 ukončila bakalársky titul v odbore umenie.

Javiskové herectvo

Niekoľko mesiacov po promócii sa Frances pripojila k Royal Shakespeare Company (RSC) a začala sa objavovať v hrách – niektoré z jej prvých pozoruhodných výkonov boli v reštaurátorskej komédii The Relapse a v komédii Williama Shakespeara Sen noci svätojánskej.

V roku 1975 hrala Rosalind v Shakespearovej pastoračnej komédii Ako sa vám páči, vystupovala v Playhouse v Oxforde a v roku 1976 sa objavila ako Isabella v tragédii Biely diabol.

Ďalej účinkovala vo viacerých hrách hraných v The Half Moon Theatre, z ktorých niektoré boli We Can’t Pay? Nezaplatíme v roku 1978, Krajina vyhnanstva v roku 1979 a Hamlet v roku 1980. V tom istom roku stvárnila Frances Stephanie v hre Duet pre jedného, ​​ktorú Kempinski (jej bývalý manžel) napísal špeciálne pre ňu a pre jej predstavenie. Frances bola odmenená cenou Lawrence Olivier Award za najlepšiu herečku. V roku 1982 hrala Sonyu v hre Antona Čechova Strýko Vanya a po stvárnení úlohy Josie v hre A Moon for the Misbegotten získala Frances svoju druhú cenu Lawrence Oliviera za najlepšiu herečku.

V nasledujúcich rokoch sa objavila v mnohých hrách, ako napríklad Saint Joan v roku 1984, Brighton Beach Memoirs v roku 1986 a When She Danced v roku 1991, za ktoré získala cenu Lawrence Oliviera za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.

V roku 1994 hrala Frances po boku Maggie Smithovej v dvojaktovej hre Tri vysoké ženy, v roku 1998 hrala po boku Alana Howarda vo filme The Play About the Baby a nasledujúci rok kráčala nahá po javisku, keď hrala Kleopatru v tragédii Antony. a Kleopatra. Za postavu pani Lintottovej vo filme The History Boys v roku 2004 získala Frances cenu Tony a Drama Desk Award za najlepšiu herečku v hre.

Niektoré z jej najnovších úloh v divadelných hrách boli vo fraške Boeing-Boeing v roku 2007, v hre Alana Bennetta The Habit of Art v roku 2009 a v ďalšej Bennettovej hre People v roku 2012.

Úlohy vo filmoch

Frances sa pripisuje účinkovanie vo viac ako 70 filmoch a televíznych seriáloch a v tomto článku sa chystáme spomenúť niektoré z jej najvýznamnejších výkonov.

Vo filme debutovala v roku 1970, keď hrala okresnú zdravotnú sestru v britskej dráme Country Dance, a v tom istom roku sa objavila ako Maud Crapeová v britskej komédii Every Home Should Have One.

V roku 1972 bola jej hviezda slečna Lockhartová komediálny film Naša slečna Fredová , pričom niektoré z jej nasledujúcich úloh boli v britsko-nemeckom horore To the Devil… A Daughter v roku 1976, vo filme pre deti Wombling Trees v roku 1977 a v mysterióznom filme Vražda so zrkadlami v roku 1985, v ktorom si v jednom z nich zahrala Helen Hayes. posledné vystúpenia pred odchodom do herectva. V roku 1990 bola Frances obsadená ako pani De Vere v romantickej komédii Strike It Rich, v ktorej hrali Robert Lindsay, Molly Ringwald a John Gielgud, a potom sa objavila v dráme Višňový sad, ktorá bola založená na rovnomennej Čechovovej hre z roku 1904.

Vicious: Frances de la Tour – „Budem pracovať, kým neodpadnem“ „Nebude otázka, či to vzdám…

pridané Radio Times na Pondelok 29. apríla 2013

V roku 2006 bolo Frances možné vidieť stvárniť Madame Olympe Maxime v kriticky oceňovanom fantasy filme Harry Potter a Ohnivý pohár a v tom istom roku stvárnila vedľajšiu postavu Dorothy Lintott v komediálnej dráme The History Boys, v ktorej hrali Richard Griffiths a Clive Merrison a je o dvoch excentrických učiteľoch, ktorí učia triedu očarujúcich a nadaných tínedžerov – za svoj výkon bola Frances nominovaná na Britskú nezávislú filmovú cenu za najlepšiu herečku a na BAFTA Film Award za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.

Potom sa objavila v niekoľkých populárnych filmoch, ako napríklad v post-apokalyptickom neo-westernovom akčnom filme The Book of Eli a v akčnom/animovanom fantasy dobrodružnom filme Alica v krajine zázrakov (v hlavných úlohách Johnny Depp a Anne Hathaway) v roku 2010, a dobrodružná dráma Hugo v roku 2011.

V roku 2012 hrala Frances babičku Wolf vo vojnovej dráme Private Peaceful, v ktorej si zahrali Jack O’Connell a George MacKay a bola založená na rovnomennom románe Michaela Morpurga. Stvárnila Madame Schirmerovú v mysterióznom filme Pán Holmes z roku 2015, ktorý bol úzko založený na románe Mierny trik mysle od Mitcha Cullina a niekoľko ďalších úloh Frances bolo v britsko-americkom špionážnom thrilleri Survivor v r. 2015, hraný/animovaný fantasy film Alice Through the Looking Glass v roku 2016 a film Muž v oranžovej košeli v roku 2017.

Tri z jej najnovších úloh vo filmoch boli v historickej dráme Vanity Fair v roku 2018, vo fantasy dobrodružstve Dolittle v roku 2020 a v dobrodružnej kriminálnej dráme Enola Holmes, ktorá ešte len nebude uvedená na trh, ohlásená na 23. septembra 2020.

Úlohy v televíznych seriáloch

V roku 1977 bola Frances pozvaná, aby si zahrala hlavnú postavu Maggie v seriáli Maggie: It's Me, ale pilotnú epizódu nezachytili žiadne siete a v roku 1983 bola Celiou v sitcome The Bounder, v ktorom hral Peter Bowles. príbeh bývalého odsúdeného, ​​ktorý žije so svojím švagrom Trevorom Mountjoyom.

Pokračovala ako Millie Renfrew v trojdielnej minisérii Ostrov Ellis v roku 1984 a v roku 1997 hrala ako teta Western v päťdielnom seriáli História Toma Jonesa: Foundling, v ktorom hral aj Max Beesley. a Brian Blessed. Nasledujúci rok hosťovala Frances v epizóde Bad Penny policajnej drámy Heartbeat a v roku 2004 sa objavila v epizóde Death on the Nile mysterióznej drámy Agatha Christie’s Poirot.

Ďalej sa objavila v jednotlivých epizódach policajnej procedurálnej kriminálnej drámy Waking the Dead v roku 2004, komediálnej drámy Sensitive Skin v roku 2005 a drámy Agatha Christie's Marple v roku 2006, predtým ako bola pozvaná hosťovať ako profesorka Styles v epizóde Old Dogs. procedurálnej kriminálnej drámy Nové triky.

Tri z posledných významných výkonov Frances v televíznom seriáli boli v sitkome Vicious, za ktorý bola nominovaná. televízna cena BAFTA za najlepší ženský komediálny výkon a komediálny seriál Veľká škola v roku 2014, v ktorom hrala ako pani Margaret Baron, a historická dráma Outlander z roku 2016, v ktorej si zahrala Caitriona Balfe a sleduje zdravotnú sestru počas druhej svetovej vojny, ktorá je poslaná do minulosti do Škótska v roku 1743. .

Manžel a rozvod

Frances bola dvakrát vydatá, svojho prvého manžela, neslávneho Davida Godmana, stretla počas štúdia na vysokej škole a vzali sa na súkromnom obrade, na ktorom sa zúčastnili ich najbližší priatelia a rodina v roku 1968 – manželstvo netrvalo dlho, pretože sa obaja rozviedli. začiatkom 70. rokov.

Frances sa stretla s hercom a spisovateľom Tomom Kempinskim, ktorý ju obsadil do mnohých svojich hier a ktorý je dnes známy svojimi prácami na dráme Othello z roku 1965, kriminálnym sci-fi filmom Moon Zero Two v roku 1969 a sci-fi seriálom Moonbase 3 v roku 1973. .

Vzali sa tajne a presný dátum svadby dodnes tajili – aj rozviedli a tajili aj tento dátum.

Frances má syna a dcéru ale neprezradil, kto je/sú ich otec (otcovia). – Všeobecne sa verí, že deti majú rôznych otcov.

Od septembra 2020 je Frances slobodná, bola dvakrát vydatá a má dve deti.

Záľuby a iné záujmy

Frances sa zaujíma o politiku a je socialistka – v 70. rokoch bola členkou Robotníckej revolučnej strany. Vo svojich 30-tych a 40-tych rokoch rada cestovala, zatiaľ čo jej kariéra herečky jej umožnila niekoľko mesiacov žiť v rôznych mestách vrátane Paríža vo Francúzsku, New Yorku v USA a tiež v kanadskom Toronte. .

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Narodila sa 30. júla 1944 v Bovingdone, Hertfordshire, Anglicko – všetko najlepšie k narodeninám herečke Frances de la Tour na scéne a premietaní 🇬🇧 #FrancesdelaTour #Herečka #UKAherečka #Divadlo #Broadway #WestEnd #AMidsummerNightsDream #TheMartyFeldhouseRindO #HAKO HarryPotterAndTheGobletOfFire #AliceInWonderland #HarryPotterAndTheDeathlyHallows #Hugo #BigSchool #IntoTheWoods #MrHolmes #TheLadyInTheVan #AliceThroughTheLookingGlass #Outlander #Vicious #Violet #TheCollection

Príspevok zdieľaný používateľom russ8576 (@russ8576) 30. júla 2020 o 11:59 PDT

Frances darovala peniaze chudobným, pričom sa väčšinou sústredila na to, aby ich dávala znevýhodneným deťom.

Je milovníčkou zvierat a od začiatku svojej hereckej kariéry mala niekoľko psíkov.

Niektorí z jej obľúbených hercov a herečiek, ktorí sú dnes populárni, sú Tom Hanks, Matt Damon a Julia Roberts a medzi jej obľúbené filmy patria Sleepless in Seattle, Good Will Hunting a Notting Hill.

Výška a čisté imanie. Aká bohatá je Frances De La Tour?

Frances má 76 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, jej výška je 5 stôp 7 palcov (1,7 metra) a váži približne 59 kg.

Od septembra 2020 jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 5 miliónov dolárov.